przemo9821

Budowa hali dla bydła opasowego

Polecane posty

przemo9821    0

Tak jak w temacie interesuje mnie czy hala stalowa spełni wymogi co do hodowli bydła opasowego , a mianowicie chce wylać fundamęty ,postawić na nich scianki z pustaka żużlowego na wysokość 1,5m a następnie na nich postawić hale stalową . I tu nasuwa się pytanie czy taki budynek/hala spełni wymogi do tego by uznać to za siedzibe stada . A oto i kolejnie moje pytanie czy opłaca się postawić coś takiego czy postawić naormalną obore bez stropu . Dodam jeszcze że obora miała by być na głebokiej ściółce w systemie wolnostanowiskowym .

 

 

 

Z góry dziękuje za odpowiedzi :)

Edytowano przez przemo9821

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

skoro różnego instytucje nie roszczą zadnych pretensji to pseudo hodowców majacych po setki szt. bydła i nie majacych budynków a do tego non stop na "Świeżym ciepłym i chłodnym powietrzu " i zazwyczaj rasy nie sa do tego przystosowane wiec u Ciebie beda miec "Ameryke"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marijusz    556

pustak zuzlowy nie nadaje sie do budynkow inwentarskich ! wymuruj jak kolega wyzej wspomniał A teraz hodowla bydla opasowego jest głownie dla hobbistów bo kasy z tego widziec napewno nie bedziesz! chyba ze masz lewy dochod i chodzi tylko o czyszczenie pieniedzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marijusz    556

heheh jeszcze gorzej ! Unikaj chowu zwierząt ktore trzeba karmic 2x dziennie lub co dnia bo bedziesz uwiazany jak pies do budy ! pozostanie Ci tylko wyc z rozpaczy Moze jesli masz nadwyzke gotowki to kup jakies pole nad jeziorem czy kolo miasta odkrzacz uporzadkuj teren podziel na dzialki posadz tuje isprzedaj jako budowlane na tym jest kasa i nie trzeba karmic !!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@Marijusz bez urazy ale gdybym ja Ci zadal w bezposredniej rozmowie pytanie na temat bydynku dla bydla a Ty bys mi odpowiedzial nie oplaca sie lepej sprzedaj pole (bo mniej wiecej taka odpowiedz udzieliles @Przemo9821) to na momencie dostal bys w pysk. To czy sie komus oplaca czy nie to juz jego indywidualna kwestia a juz totalnie nie znosze jak ktos stale twierdzi ze sie nie oplaca, jesli wg jestes rolnikiem i nie potrafisz wygenerowac zyskow to sam wszystko sprzedaj i wez sie za nieruchomosci skoro to taki zloty biznes.

 

A tak wg (wiem ze dostane za to nagane ale) @marijusz Ty b**u jeden nie pomyslales ze ktos moze poprostu lubi to co robi????

 

Pkt. 3.1 - używanie wulgaryzmów oraz wyrażeń powszechnie uznawanych za obraźliwe - obrażanie innych użytkowników

Edytowano przez razor275

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

He he

 

Miało być he he dobrze powiedziane,w mojej okolicy ci co sie im nic nie oplaci to stoją pod sklepem wiadomo z czym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marijusz    556

@Marijusz bez urazy ale gdybym ja Ci zadal w bezposredniej rozmowie pytanie na temat bydynku dla bydla a Ty bys mi odpowiedzial nie oplaca sie lepej sprzedaj pole (bo mniej wiecej taka odpowiedz udzieliles @Przemo9821) to na momencie dostal bys w pysk. To czy sie komus oplaca czy nie to juz jego indywidualna kwestia a juz totalnie nie znosze jak ktos stale twierdzi ze sie nie oplaca, jesli wg jestes rolnikiem i nie potrafisz wygenerowac zyskow to sam wszystko sprzedaj i wez sie za nieruchomosci skoro to taki zloty biznes.

 

A tak wg (wiem ze dostane za to nagane ale) @marijusz Ty b**u jeden nie pomyslales ze ktos moze poprostu lubi to co robi????

 

Pkt. 3.1 - używanie wulgaryzmów oraz wyrażeń powszechnie uznawanych za obraźliwe - obrażanie innych użytkowników

vbox 33 w pysk to mozesz dawac swojej starej ja jako osoba dobrze wychowana to moge dac ci do buzi ale pod warunkiem ze sobie morde wyparzysz Widze ze czytac ciebie w podctawowce nauczyli ale zebys jeszcze rozumial to co czytasz to nie musiał bys sie bulwersowac niepotrzebnie Ja dla kolegi Przemo nie karze sprzedawac pola tylko wrecz przeciwnie kupowac debilu jeden bo w przeciwiestwie do chowu opasow z pola bedzie mial zysk A jesli ty tak bardzo lubisz robic i nie patrzysz na zysk to przyjedz do mnie dostaniesz stowe i bedziesz zrywał posadzke od bykow od rana do wieczora bo ładowarka mi sie popsuła!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

ciekawe jaki z pola będzie miał zysk jak 1 ha kosztuje np wu mnie 40-60 tys zł i kupują ziemie głównie ci co mają albo kilkaset ha albo ci co mają hodowle, bo z 1 ha wygeneruje 2x większy zysk jak z samej sprzedaży płodów.

Ja mam 12 ha i w tej chwili niecałe 40 szt opasów i chce powiększyć do ok 60 szt bo na tyle mi styknie ziemi jak się dobrze rozplanuje, rocznie mogę sprzedać do 30 opasów, do tego jeszcze kilka blondynek, a z samego pola to bym chyba ziemie gryzł....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

Jak ty masz zamiar z 12ha utrzymać 60 opasów. Ja mam 12ornego + łąki i na 30 sztuk w różnym wieku,muszę wszystkiego dokupywać. Napisz jak masz zamiar to rozplanować bo strasznie jestem ciekawy,może wezmę przykład z ciebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

co mi braknie to sloma ew troche zboża (daje tylko kilku sztukom co sa na łańcuchu, te na luzie są bez paszy), 3 ha użytków zielonych, 4 ha ququ reszta zboże i po zbożu pełno poplonu....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Mikruss nie ściemnia ,ja mam podobnie i tez idzie wychować takie stado

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

u mnie prosto

na ten rok 3.5 ha ququ

3 ha łak

reszta zboże

po zbożu będzie ok 5 ha poplonu (groch wyka i to co w domu znajdę typu owies itp)

łąka i poplon w baloty

ew jak bedzie mało paszy w tym roku z zielonek to 26 ton wysłodków buraczanych :)

zboże z koncentratem dostaje tylko 10 sztuk co na łańcuchu, małe cielaki owies, te co ida na luz po 4-5 miesiącu bez śruty itp tylko ququ i sianokiszonka i lepiej wyglądają jak te na paszy przy łancuchu.

co mi braknie to na pewno ok 100 balotów słomy albo więcej ale to jest szczegół i ok 10 ton zboża, bo kilka swinek jeszcze w domu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

heheh jeszcze gorzej ! Unikaj chowu zwierząt ktore trzeba karmic 2x dziennie lub co dnia bo bedziesz uwiazany jak pies do budy ! pozostanie Ci tylko wyc z rozpaczy Moze jesli masz nadwyzke gotowki to kup jakies pole nad jeziorem czy kolo miasta odkrzacz uporzadkuj teren podziel na dzialki posadz tuje isprzedaj jako budowlane na tym jest kasa i nie trzeba karmic !!!!

 

@marijusz ty mi karzesz czytac ze zrozumieniem???? Przeciez wyraznie napisales kup, uporzadkuj i sprzedaj? To wedlug ciebie co zle zrozumialem?

A zdanie ze ktos moze lubi to co robi tyczylo sie twojego stwierdzenia ze zwierzeta karmione 2razy dziennie lub codziennie sa zlem ktorego trzeba unikac bo potem tylko lament zostaje. To ciekawe czemu ty chowasz byki skoro to takie zlo. No chyba ze karmisz je raz w tygodniu zeby nie byc ,,uwiazanym jak pies przy budzie" ;-/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marijusz    556
Napisano (edytowany)

ja musze chowac bo wdepłem w te gowno 20 lat i tak sie smrodek za mna ciagnie (kredyty zobowiazania) ,ale on planuje zaczynac od poczatku Oczywiscie były lata kiedy to sie oplacalo !teraz przy cenie 6-7 zl to tylko gnoj jako zysk sie zostaje Pomysl czy jesli miałbys czysta gotowke topil bys w gownie z ktorego nawet obecnie nie ma zysku To juz lepiej isc w kierunku bydla mlecznego Praca podobna ale jest z tego kasa

Edytowano przez marijusz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

chyba nie robiłeś przy bydle mlecznym że twierdzisz że praca podobna :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Napisano (edytowany)

Wiesz @marijusz zalezy kto co lubi. Nie bede sie wglebial bo to nie na temat i dostaniemy po punkciku.

 

I fakt ze praca przy mlecznym inna niz przy opasowym

Edytowano przez vbox33

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karloson    0

"kredyty zobowiazania " on kiedys szarpnoł i teraz pracuje jak za darmo bo na zobowiazania, ja zobowiazan nie mam i mi sie to opłaca chyba bo z tego żyje opłaty i maszyne jakas kupie co róż to chyba cos zostaja dodam jeszcze że nie licze tylko hoduje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malorolny121    187

Witam Panowie czy nie zauważyliście w tej galopadzie przeżucania swoich RACJI że odbiegliście sporo od TEMATU .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
7891Firefox    53

no właśnie, czy może ktoś orientuje się ile wynosi stawka od kilograma konstrukcji stalowej na oborę w ocynku lub malowane??? Mam zrobioną ofertę ale stawka wydaje mi się za duża.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Piszczu
      Czy są osoby na tym forum którzy chowaja bydło opsowe bez mamek,tylko kupuja cielaki i tylko to jest jedyne źródło utrzymania? Jest cos takiego opłacalne,jeżeli tak to od jakiej skali?
    • Przez dzony9203
      Witam.
      Zastanawiam się nad zrobieniem ramy do bron ciezkich.
      Myślę aby domyślnie miała 6-7 pól, składana oczywiście. Pewnie hydraulicznie. 
      Będzie to ciągnąć ciągnik o mocy 80 koni.
      Z jakiego materiału radzicie zrobić ramę? Profil, ceownik czy może dwuteownik? Jak grubość ścianki?
      Pozdrawiam.
    • Przez PiotrUrbaniak
      Witam planuje postawić przechowalnie na ziemniaka i mam pytanie z czego stawiać i jakie to są koszty może wy budowaliście i wiecie jaki jest koszt budowy m2 gotowego budynku
    • Przez nikonn21
      Czy jest ktoś kto uprawia owoce w tunelach i chciałby się podzielić doświadczeniami? Chodzi mi o głównie o kwestie techniczne 
    • Przez pedzel
      witam będę robił przyczepę jednoosiową sztywną i proszę o  porady co do materiałów:przyczepa o wymiarach 3 x 1,7m burty 0,5m otwierana tylko tylna burta reszta na stałe przyspawana ładowność do max 3 tony na dolny zaczep , mam zrobioną oś z rury grubościennej na piastach z lublina i kołach z lublina ramę myślałem z profila zamkniętego 80x40x3 w kształcie trójkąta na to w poprzek profile 40x40x3 na podłogę blacha 3mm a na burty 2mm czy będzie to miało sens i czy wytrzyma te 3 tony ładunku
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj