Skocz do zawartości
przemo9821

Budowa hali dla bydła opasowego

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
przemo9821    0

Tak jak w temacie interesuje mnie czy hala stalowa spełni wymogi co do hodowli bydła opasowego , a mianowicie chce wylać fundamęty ,postawić na nich scianki z pustaka żużlowego na wysokość 1,5m a następnie na nich postawić hale stalową . I tu nasuwa się pytanie czy taki budynek/hala spełni wymogi do tego by uznać to za siedzibe stada . A oto i kolejnie moje pytanie czy opłaca się postawić coś takiego czy postawić naormalną obore bez stropu . Dodam jeszcze że obora miała by być na głebokiej ściółce w systemie wolnostanowiskowym .

Z góry dziękuje za odpowiedzi :)

Edytowano przez przemo9821

janczar810    247

skoro różnego instytucje nie roszczą zadnych pretensji to pseudo hodowców majacych po setki szt. bydła i nie majacych budynków a do tego non stop na "Świeżym ciepłym i chłodnym powietrzu " i zazwyczaj rasy nie sa do tego przystosowane wiec u Ciebie beda miec "Ameryke"

xerion3800    42

Nie muruj z pustaków żużlowych bo nie wytrzymają próby czasu. Lepiej zainwestować i wymurować z bloczków betonowych. Będziesz miał pewność że to wytrzyma troche więcej niż pustaki żużlowe.

Wiadomość z agroFakt.pl

marijusz    29

pustak zuzlowy nie nadaje sie do budynkow inwentarskich ! wymuruj jak kolega wyzej wspomniał A teraz hodowla bydla opasowego jest głownie dla hobbistów bo kasy z tego widziec napewno nie bedziesz! chyba ze masz lewy dochod i chodzi tylko o czyszczenie pieniedzy

marijusz    29

heheh jeszcze gorzej ! Unikaj chowu zwierząt ktore trzeba karmic 2x dziennie lub co dnia bo bedziesz uwiazany jak pies do budy ! pozostanie Ci tylko wyc z rozpaczy Moze jesli masz nadwyzke gotowki to kup jakies pole nad jeziorem czy kolo miasta odkrzacz uporzadkuj teren podziel na dzialki posadz tuje isprzedaj jako budowlane na tym jest kasa i nie trzeba karmic !!!!

vbox33    32

@Marijusz bez urazy ale gdybym ja Ci zadal w bezposredniej rozmowie pytanie na temat bydynku dla bydla a Ty bys mi odpowiedzial nie oplaca sie lepej sprzedaj pole (bo mniej wiecej taka odpowiedz udzieliles @Przemo9821) to na momencie dostal bys w pysk. To czy sie komus oplaca czy nie to juz jego indywidualna kwestia a juz totalnie nie znosze jak ktos stale twierdzi ze sie nie oplaca, jesli wg jestes rolnikiem i nie potrafisz wygenerowac zyskow to sam wszystko sprzedaj i wez sie za nieruchomosci skoro to taki zloty biznes.

A tak wg (wiem ze dostane za to nagane ale) @marijusz Ty b**u jeden nie pomyslales ze ktos moze poprostu lubi to co robi????

Pkt. 3.1 - używanie wulgaryzmów oraz wyrażeń powszechnie uznawanych za obraźliwe - obrażanie innych użytkowników

Edytowano przez razor275

bobienko    144

He he

Miało być he he dobrze powiedziane,w mojej okolicy ci co sie im nic nie oplaci to stoją pod sklepem wiadomo z czym.

marijusz    29

@Marijusz bez urazy ale gdybym ja Ci zadal w bezposredniej rozmowie pytanie na temat bydynku dla bydla a Ty bys mi odpowiedzial nie oplaca sie lepej sprzedaj pole (bo mniej wiecej taka odpowiedz udzieliles @Przemo9821) to na momencie dostal bys w pysk. To czy sie komus oplaca czy nie to juz jego indywidualna kwestia a juz totalnie nie znosze jak ktos stale twierdzi ze sie nie oplaca, jesli wg jestes rolnikiem i nie potrafisz wygenerowac zyskow to sam wszystko sprzedaj i wez sie za nieruchomosci skoro to taki zloty biznes.

A tak wg (wiem ze dostane za to nagane ale) @marijusz Ty b**u jeden nie pomyslales ze ktos moze poprostu lubi to co robi????

Pkt. 3.1 - używanie wulgaryzmów oraz wyrażeń powszechnie uznawanych za obraźliwe - obrażanie innych użytkowników

vbox 33 w pysk to mozesz dawac swojej starej ja jako osoba dobrze wychowana to moge dac ci do buzi ale pod warunkiem ze sobie morde wyparzysz Widze ze czytac ciebie w podctawowce nauczyli ale zebys jeszcze rozumial to co czytasz to nie musiał bys sie bulwersowac niepotrzebnie Ja dla kolegi Przemo nie karze sprzedawac pola tylko wrecz przeciwnie kupowac debilu jeden bo w przeciwiestwie do chowu opasow z pola bedzie mial zysk A jesli ty tak bardzo lubisz robic i nie patrzysz na zysk to przyjedz do mnie dostaniesz stowe i bedziesz zrywał posadzke od bykow od rana do wieczora bo ładowarka mi sie popsuła!!!!

Mikruss    67

ciekawe jaki z pola będzie miał zysk jak 1 ha kosztuje np wu mnie 40-60 tys zł i kupują ziemie głównie ci co mają albo kilkaset ha albo ci co mają hodowle, bo z 1 ha wygeneruje 2x większy zysk jak z samej sprzedaży płodów.

Ja mam 12 ha i w tej chwili niecałe 40 szt opasów i chce powiększyć do ok 60 szt bo na tyle mi styknie ziemi jak się dobrze rozplanuje, rocznie mogę sprzedać do 30 opasów, do tego jeszcze kilka blondynek, a z samego pola to bym chyba ziemie gryzł....

karolr2    180

Jak ty masz zamiar z 12ha utrzymać 60 opasów. Ja mam 12ornego + łąki i na 30 sztuk w różnym wieku,muszę wszystkiego dokupywać. Napisz jak masz zamiar to rozplanować bo strasznie jestem ciekawy,może wezmę przykład z ciebie

Mikruss    67

co mi braknie to sloma ew troche zboża (daje tylko kilku sztukom co sa na łańcuchu, te na luzie są bez paszy), 3 ha użytków zielonych, 4 ha ququ reszta zboże i po zbożu pełno poplonu....

Mikruss    67

u mnie prosto

na ten rok 3.5 ha ququ

3 ha łak

reszta zboże

po zbożu będzie ok 5 ha poplonu (groch wyka i to co w domu znajdę typu owies itp)

łąka i poplon w baloty

ew jak bedzie mało paszy w tym roku z zielonek to 26 ton wysłodków buraczanych :)

zboże z koncentratem dostaje tylko 10 sztuk co na łańcuchu, małe cielaki owies, te co ida na luz po 4-5 miesiącu bez śruty itp tylko ququ i sianokiszonka i lepiej wyglądają jak te na paszy przy łancuchu.

co mi braknie to na pewno ok 100 balotów słomy albo więcej ale to jest szczegół i ok 10 ton zboża, bo kilka swinek jeszcze w domu

vbox33    32

heheh jeszcze gorzej ! Unikaj chowu zwierząt ktore trzeba karmic 2x dziennie lub co dnia bo bedziesz uwiazany jak pies do budy ! pozostanie Ci tylko wyc z rozpaczy Moze jesli masz nadwyzke gotowki to kup jakies pole nad jeziorem czy kolo miasta odkrzacz uporzadkuj teren podziel na dzialki posadz tuje isprzedaj jako budowlane na tym jest kasa i nie trzeba karmic !!!!

@marijusz ty mi karzesz czytac ze zrozumieniem???? Przeciez wyraznie napisales kup, uporzadkuj i sprzedaj? To wedlug ciebie co zle zrozumialem?

A zdanie ze ktos moze lubi to co robi tyczylo sie twojego stwierdzenia ze zwierzeta karmione 2razy dziennie lub codziennie sa zlem ktorego trzeba unikac bo potem tylko lament zostaje. To ciekawe czemu ty chowasz byki skoro to takie zlo. No chyba ze karmisz je raz w tygodniu zeby nie byc ,,uwiazanym jak pies przy budzie" ;-/

marijusz    29
Napisano (edytowany)

ja musze chowac bo wdepłem w te gowno 20 lat i tak sie smrodek za mna ciagnie (kredyty zobowiazania) ,ale on planuje zaczynac od poczatku Oczywiscie były lata kiedy to sie oplacalo !teraz przy cenie 6-7 zl to tylko gnoj jako zysk sie zostaje Pomysl czy jesli miałbys czysta gotowke topil bys w gownie z ktorego nawet obecnie nie ma zysku To juz lepiej isc w kierunku bydla mlecznego Praca podobna ale jest z tego kasa

Edytowano przez marijusz

Mikruss    67

chyba nie robiłeś przy bydle mlecznym że twierdzisz że praca podobna :lol:

vbox33    32
Napisano (edytowany)

Wiesz @marijusz zalezy kto co lubi. Nie bede sie wglebial bo to nie na temat i dostaniemy po punkciku.

I fakt ze praca przy mlecznym inna niz przy opasowym

Edytowano przez vbox33

karloson    0

"kredyty zobowiazania " on kiedys szarpnoł i teraz pracuje jak za darmo bo na zobowiazania, ja zobowiazan nie mam i mi sie to opłaca chyba bo z tego żyje opłaty i maszyne jakas kupie co róż to chyba cos zostaja dodam jeszcze że nie licze tylko hoduje

7891Firefox    52

no właśnie, czy może ktoś orientuje się ile wynosi stawka od kilograma konstrukcji stalowej na oborę w ocynku lub malowane??? Mam zrobioną ofertę ale stawka wydaje mi się za duża.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez dziku
      Jakie są ceny bydła w waszych rejonach?

Dyskusja o najbardziej aktualnych cenach bydła przeniesiona tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72443-ceny-bydla-rzeznego-2014//page__view__getlastpost

Wątek o cenach w 2013 i dyskusja z tym związana dostępna tu: http://www.agrofoto....-rzeznego-2013/

Witam. Mam do sprzedania 3 byki i juz po nie przyjechali i oferowali mi 4,60zł za kg. ale mówili zebym sie wstrzymał jeszcze tydzien bo prawdopodobnie troche cena podskoczy. To nie szprzedałem ich i czekam. A u Was jaka jest cena ??. I piszcie o jakim regionie piszecie. Pozdrawiam.
    • Przez dex
      po czym opasy najszybciej przybierają na wadze?
    • Przez bydlo123
      Przed chwilchwilą założyłem konto wiec witam wszystkich. Jestem młody (18 lat) i od dłuższego czasu bardzo mnie interesuje gospodarstwo. Jak narazie jest oczywiście szkoła, ale gdy ją tylko skończę chciałbym się zająć gospodarką. Najgorsze jest tylko to, że musiałbym zaczynać wszystko od zera. To znaczy mieszkam na wsi i moi rodzice mają trochę pola oraz wujek który ze mną mieszka ma gospodarkę ale małe, około 10 krów, stare maszyny (traktor itp), stara obora. Ale ja bym chciał się już zająć rolnictwem na poważnie. Jeszcze mam trochę czasu ale juz bym chciał zacząć powoli planować. Chciałbym, żeby mi tu państwo trochę doradzili, coś podpowiedzieli. Jako, że jestem młody to postarałbym się może o jakiejś dofinansowania np o to 100 tysięcy na start dla młodego rolnika. Moim marzeniem jest zbudowanie obory na głębokiej ściółce dla bydła mięsnego (dla około 50 krów mięsnych i około 50 byków), kupienie sobie traktoru z turem, kombajna na zboże oraz belownicy. Oczywiście mi chodzi o kombajn czy traktor jakis tańszy, nie za duży. Ale skąd wziąć na to pieniądze? Jakie by były pańskie propozycje? Co do pola to po już na pewno bym miał 25-30 h a resztę bym wydzierżawił a z tym myślę, że problemu bym nie miał. Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi. Pozdrawiam i życzę wszystkim jak najlepiej w rolnictwie oraz dużo zdrowia.
    • Przez marian7k
      Jeżeli ktoś posiada taki rokosan (Ditta seria) to proszę podać jakie jest przełożenie poszczególnych przekładni lub całkowite.Chcę coś takiego zrobić bo nowy kosztuje 9 300 zł brutto,to dla mnie dużo a roboty na niego mało.
      A może ktoś z kolegów robił podobną maszynę i coś opowie o konstrukcji i efektach w pracy?
    • Przez mlodyy18
      Witam wszystkich serdecznie,
      Ostatnio na AF dużo się naczytałem o plusach zimnego wychowu i coraz częściej pojawiającej się takiej hodowli bydła w naszym kraju. Jednak nie znalazłem odpowiedzi na pytanie: Czy do zimnego wychowu nadają się różne rasy bydła? Czytałem że można tak trzymać bydło czy to Lm, angus, hereford ale co z innymi rasami i mieszańcami? Czy mieszańce typu mm, ncb, czy coś z simem też przetrwają naszą coraz bardziej srogą zimę. Chciałbym żeby ktoś kto już taki rodzaj hodowli prowadzi wypowiedział się na ten temat. Bo gdyby bydło musiało być czystej rasy to raczej kupowanie cielaków po 2k średnio by mi się opłacało, w okolicy np można mieszance kupić tak za 700-800 zl, a jakby dość dobre mięsne typu mm ncb i lm to około 1tys. Ale głównie interesowałoby mnie to, czy mógłbym przerobić wiatę na maszyny dołączoną do stodoły tak, żeby przegrodzić ja na 4 równe kojce o wym 4x4 i w każdym z nich zrobić przejście na wybieg - coś w stylu okólnika też około 4x4 i można by tam wsadzić 10 opasów, bo gdyby policzyć razem to pow wynosi około 30m2 na kojec, chyba ze nie można tego zsumować?
      Wymyśliłem to tak, że przedłużyłbym zadaszenie z dachu wiaty na wybiegi, które byłyby zrobione z rur na zawiasach, tak, żeby można było obornik usunąć turem. Wyjście na wybieg miałyby otwarte cały rok. Tylko nasuwa się takie pytanie czy wybieg musiałby mieć wylana posadzkę czy może być na ziemi i co z gnojowicą- musiałoby pewnie być jakieś szambo? Problem w tym że musiałbym tylko wymieć pewnie drewno w wiacie bo gdyby wpuścić tam bydło to za dużo nie wytrzyma i 2 problem na wiacie jest eternit, który pewnie i tak przyjdzie kiedyś wymienić, wiec można by zrobic to przy okazji, tylko co położyć czy zwykła euro fala wystarczy czy płyta warstwowa? Do lepszego zobrazowania wstawiam szkice jak to mniej więcej wygląda. Przepraszam jesli cos z rysunków będzie nie wyraźne ale robiłem to na szybko i nie mam zdolności plastycznych  (kolorem czarnym zaznaczone to co jest teraz z czerwonym to co trzeba bedzie zrobic )
      Myśle ze w ten sposób uda sie pomieścic 40 byków + małe trzymałbym w zaznaczonej na miniaturce czesci stodoly ktora już zostala przerobiona pod bydlo. Co otym sadzicie? według mnie gdyby byki przetrzymały w zimowych warunkach, to jest to najlepszy sposob na hodowle opasów i napewno tańszy niż postawieniej zwyklej obory na 40 szt na ściółce gdzie koszt to jakies 200tys a tutaj mysle ze z wymiana drewna i eternitu i ew posadzka na wybieg a reszta roboty we własnym zakresie wyszłoby jakieś 60 tys?