adrian1978

Kontrole policji

Polecane posty

kris14    267

Gaśnica czy trójkąt to nie jest jakiś majątek żeby to kupić jeżeli nie ma. Policji można się czepiać jeżeli sobie nie mamy nic do zarzucenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FINN    1478

Trójkąt "stały" na ciągniku +gaśnica + trójkąt rozkładany +apteczka to wszystko powinno znajdować się w ciągniku. W Polsce nie ma obowiązku posiadania żółtych kamizelek. Wszystkie materiały sypkie na przyczepach czy też w rozsiewaczu powinny być zabezpieczone plandeką. To są podstawy które uczą na kursie prawa jazdy kat T.

 

i tu jest kwintesencja tego , że jednak warto iść na kurs "T" aby się właśnie dowiedzieć co trzeba mieć w ciągniku i jak się nim prawidłowo i bezpiecznie poruszać po drogach publicznych.... a nie kombinować z "+E"


"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
d___b    72
To są podstawy które uczą na kursie prawa jazdy kat T.

Trzeba mieć. :P

 

Policji można się czepiać jeżeli sobie nie mamy nic do zarzucenia.

O i ta wypowiedź podsumowuje temat. Dałbym reputacje ale jakiś błąd się wyświetla. :)


8bdb4a7a95566.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal3050    74

To wy macie przekichane, u mnie w ogóle nie trzymają ciągników chyba że widzą ze coś kierowca nie teges :P. Pierwszy raz słyszę żeby na rozsiewaczu trzeba mieć plandekę u mnie nikt się do tego nie stosuje, gaśnice to mam w MF ale trójkąta nie mam bo po co daleko nim nie jeżdżę (proszę teraz nie pisać że to dla bezpieczeństwa bo dobrze o tym wiem). Mnie raz zatrzymali jak przyprowadzałem MF bo mi jedno światło nie świeciło, to z 20minut gadałem z nim na temat MF gdzie kupiłem i za ile itp. nawet chciał mi dać zetora 7211 i dopłacić za MF i skończyło się na pouczeniu :P .

U nas nawet prawka nie sprawdzają tylko czy trzeźwy :D. To wszystko zależy od człowieka jeden będzie się czepiał a drugi machnie ręką.

Edytowano przez rafal3050

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

U mnie sporadycznie zatrzymują.

W nowym ciągniku nie miałem trójkąta w kabinie, i z tyłu i gaśnicy, wszystko dokupiłem pozakładałem, bo widziałem pożar garażu, i gaśnic zawsze pilnuję, i małych nie kupuję, minimum 2 kg.

Trójkaty na przyczepach super rzecz w nocy, żeby tylko każdy miał niestety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

To nie znaczy, że nie dotyczy go obowiązek wyposażenia w gaśnice.

 

Nie powiedziałem, że nie dotyczy - po prostu podajesz przepisy dla innej kategorii pojazdów

 

Ja pytam o to co wynika z przepisów że np nowy opryskiwacz z oryginalnym homologowanym oświetleniem, światłami obrysowymi i dostaje mandat za brak trójkąta.

 

Więc zajrzyj do instrukcji tegoż opryskiwacza i z pewnością znajdziesz tam punkt, który podaje, że bez wymaganego przez przepisy oświetlenia oraz trójkąta ostrzegawczego poruszanie się tym opryskiwaczem po drogach publicznych jest zabronione.

 

Nie widziałem aby osobówka taki trójkąt posiadała a jednak tysiące zgodnie z przepisami jeździ po naszych drogach.

 

Osobówki nie są pojazdami wolnobieżnymi, więc trójkąta ostrzegawczego nie potrzebują - a taki właśnie masz mieć zawieszony na maszynie i ciągniku.

 

Wyposażenie w oświetlenie i elementy odblaskowe wraz z trójkątem ostrzegawczym to jest zakichany obowiązek właściciela ciągnika/maszyny/przyczepy. Za wyjeżdżanie na drogi publiczne dziadostwem typu końska fura ze starym ursusem bez elektryki powinien być obowiązkowy parking policyjny dla takiego "zestawu", niektórych może by to czegoś nauczyło jakby zabulili za miejscówkę. Co do gaśnicy - bez względu na to, czy przepisy nakazują jej posiadanie czy nie - każdy powinien mieć pod ręką w ciągniku, kombajnie czy prasie dla własnego bezpieczeństwa i bezpieczeństwa jego maszyn, a więc i jego majątku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

jak kupowałem ciągnik (zetor 7340) około 10 lat temu i już wtedy był w standardzie trójkąt i gaśnica, chyba że dealer chce parę złotych zaoszczdzić i zatrzyma jednak dla siebie :) a trójkąt dobra rzecz i też kiedyś się przyda, sam się kiedyś późnym wieczorkiem mało co nie nadziałem na przyczepę bez oświetlenia, trójkąta też nie było a była duża mgła, przyczepę zobaczyłęm dopiero kilka metrów przed maską, szczęściee ze jechałem wolno i wyhamowałm, niby jak bym się nadział to by była jego wina ale po co mi te problemy? lepiej dla świętego spokoju podstawowe wymogi spełnić, koszty nie są takie wielkie a można sobie zaoszczędzić mnóstwo problemów, no i czasami pieniędzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Za co jak za co, ale powinni karać i to słono za zafajdanie szosy obornikiem z ziemią- może by się co niektórzy nauczyli.... W mojej okolicy było już kilka wypadków przez to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

też nie popieram i też mi się to nie podoba, ja na szczęście jak wyjeżdzam z pola to mam drogi polne i zanim do asfltu dojadę to już śladu po oborniku nie ma na kołach :)

ale w praktyce trochę ciężko to wyeliminować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KRISS75    54

Rolnkowi co wyjechał z pola i zostawił na asfalcie błoto to mandat jak się patrzy ale deweloperowi co kilka ciężarówek dziennie wyjeżdża z budowy to nic nie zrobią.(przykład z mojej okolicy)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekzet    78

Panowie nie szukajcie winy w policjantach za to ze mogą lub dają mandaty za brak czegokolwiek z WYPOSAŻENIA OBOWIĄZKOWEGO ciągnika lub maszyny, trójkąt i inne rzeczy po prostu muszą byc dla bepieczeństwa waszego i innnych na drodze.W kwesti oznakowania maszyny lub ładunku to jest nawet przepis określający kiedy na maszynie musi byc oświetlenie dodatkowe, mówi on ze maszyna lub ładunek nie musi byc oznaczona/y jeżeli nie wystaje więcej niz bodajże 2 metry od tylnego obrysu świateł pojazdu, a odblaski z boku muszą byc jeżeli maszyna wystaje ponad 20cm poza boczny obrys pojazdu, nie pamiętam dokładnie wszystkich tych wymiarów co i ile ale cos w tym guście :) i ja sie tego trzymam osobiscie.

 

Co do plandeki na rozsiewaczu to sprawa tez jest określona w przepisach, KAŻDY ładunek sypki musi byc zabezpieczony przed wysypaniem sie poza skrzynie ładunkowa nawet jeżeli nie wystaje ponad burty, takie są przepisy i koniec.

W pracy jeżdże cięzarówkami i zawsze jak wioze na naczepie lub przyczepie cos sypkiego to musi byc to zabezpieczone ... raz dostałem 150zł za brak opończy i nie pomogło tłumaczenie ze tylko kilometr miałem do przejechania by to wykiprowac .... Tyle ode mnie mam nadzieje ze nie dostane pouczenia za to co napisałem a jeżeli cos napisałem żle to mnie poprawcie, pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

Zrób zdjęcia jak wyjeżdżają ciężarówki i wynoszą błoto i na posterunek z nimi i aj nic nie będą robić to powiedź na wojewódzką wyślesz z opisem że brak zainteresowania powiatowej mimo że mają dowody na dłoni bo biorą chyba łapówę i od razu się ruszą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
margoo78    533

A czy jakieś przepisy regulują koniecznośc posiadania lampy błyskowej (tzw. koguta) na ciągniku i kiedy powinien byc włączony?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
d___b    72

Powiało hipokryzją rolnik może robić syf na drodze a ciężarówki nie ?

IMO nie powinien robić syfu zarówno rolnik jak i ciężarówki.

 

Nie złapią wszystkich nie wszędzie są.

 

Finał będzie taki, że mandat zapłacą kierowcy a inwestor/właściciel itp. będzie bezkarny...


8bdb4a7a95566.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adrian1978    9

Panowie jakby tak przejść galerie na agrofoto i patrząc na sprzęty rolników to niewielu zostanie bez mandatu, a jednak prawie wszyscy bez winy :)

Każdy święty i twierdzi że ma wszystko co wymagają przepisy i więcej :)

Co do plandeki na rozsiewaczu. Jak jadę bez nawozu czy też mi się należy ? Bo płacą. Co do kamizelki odblaskowej w ciągniku ? Bo płacą. Co do gaśnicy bo też płacą. Rozkładany trójkąt ostrzegawczy też płac.

To że ktoś powinien mieć to inna sprawa, ale to że musi mieć to też, a o to chodzi.

Ilu z was plandekuje każdą przyczepę w żniwa poruszając się po drodze ? To też ładunek sypki. Ilu plandekuje przyczepy z qq na kiszonkę ? Przecież też sypie się na drogę. Ogólnie jakaś hipokryzja i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
d___b    72
Co do plandeki na rozsiewaczu. Jak jadę bez nawozu czy też mi się należy ?

Można powiedzieć, że ktoś już odpowiedział na to pytanie...

Zobacz:

Co do plandeki na rozsiewaczu to sprawa tez jest określona w przepisach, KAŻDY ładunek sypki musi byc zabezpieczony przed wysypaniem sie poza skrzynie ładunkowa nawet jeżeli nie wystaje ponad burty, takie są przepisy i koniec.

 

Nie ma ładunku więc co chcesz zabezpieczać ?


8bdb4a7a95566.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

 

i tu jest kwintesencja tego , że jednak warto iść na kurs "T" aby się właśnie dowiedzieć co trzeba mieć w ciągniku i jak się nim prawidłowo i bezpiecznie poruszać po drogach publicznych.... a nie kombinować z "+E"

Żeby się takich rzeczy dowiedzieć, wystarczy kodeks poczytać, nie potrzeba żadnego kursu tylko trochę chęci...


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piters182    29

Panowie, obowiązkowy trójkąt jest w maszynach wolnobieżny, a maszyna wolnobieżna nie może przekroczyć 25 km/h. Dlatego się nie dziwcie że nowe ciągniki przyjeżdżają bez trójkątów ostrzegawczych bo przekraczają 25 km/h tylko jadą 40 km/h czy coś podobnego i ich już trójkąt nie dotyczy. I taki ciągnik z przyczepami będzie traktowany jako zestaw ciężarowy, czy jak to się dokładnie zwie. I przyczepy powinny mieć zbliżone oznaczenia odblaskowe takie jak w naczepach ciężarowych. A ogólnie odpukać u mnie na razie policja się nie czepia rolników, raz na jakiś czas aby wpadnie drogówka na dmuchanie co popieram. A tak to ciężko radiowóz dojrzeć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj