maniek4365

Hodowla gęsi

Polecane posty

krzychu1833    12

Wiata z trzema ścianami i wybieg by im wystarczyła? tucz od wiosny do jesieni

Edytowano przez krzychu1833

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mati98    0

,,Wiata z trzema ścianami i wybieg by im wystarczyła? tucz od wiosny do jesieni"

Mozesz w jakims tunelu chowac z piecem to wejdze kolo 2000 tys i napewno w tedy zarobisz na nich. Z kad jestes kolego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wan-es    0

Witam u mnie na wsi gęsi nikt nie hoduje ja mam parę gęsi łabędziowatych trzymam je na ozdobę pływają po stawie i wyjadają większość mleczy i innych chwastów.Latem ich w ogóle nie karmie jedzą chwasty ze stawu. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Witam! Tez chce zacząć hodowle gesi na 1500 szt. Czy to jest opłacalne?

 

Nie przy tej ilości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

średni zysk z gęsi to 8-10 zł czyli twój zysk to 15000 zł a gdzie nakład na rozpoczęcie ogrzewanie poidła  koryta i wiele innych jakby np  doświadczenie które jest niezmiernie potrzebne 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ansja    747

Hoduje gęsi tak do 30sztuk co roku,bardzo jestem zadowolona szybko rosną a wystarczy im wlasciwie nie wiele pożywienia.Głównie muszą mieć zieloną trawę i młody zielony owies oraz wodę,ziarna owsa również należy dawać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ansja    747

Na 16m to tak powinno sie zmiescic do 40 sztuk.Jak sa male to nie potrzebuja duzo miejsca ale gesi szybko rosna i potrzebuja troche przestrzeni z tym ze musisz miec dla nich duzo swiezej zielonej trawy bo glownie to nia sie zywia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1507

co dasz to zjedzą :D

U mnie w żywieniu trawa to tylko dodatek i uzupełnienie witamin

Z tego co pamiętam na 1m2 przypada 3 gęsi 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Młodyoporowiec
      Witam jestem zainteresowany hodowlą gęsi mięsnych mam 30 ha ornych i 5 łąk czy na tym areale idzie coś kombinować czy słabo na budynek chciał bym przeznaczyć 200 tysięcy wiem że to w tych czasach nic ale czy przy tych warunkach da się coś z tego zarobić? w gre wchodzą też Indyki ale nie ukrywam że wolał bym gęsi Oraz jak to jest z budynkami jakie wymagania oraz co dawać im zimą w zamian trawy
    • Przez Gąsiorek777
      Witam.
      Mam do dyspozycji budynek inwentarski który obecnie jest przystosowany do hodowli bydła mięsnego, ale ta hodowla jest stopniowo wygaszana budynek ma wymiary 12x24m zastanawiam się nad przystosowaniem go do hodowli gęsi lub kaczek. Mam pytanie czy jest sens bawić się w przerabianie tego budynku pod drób jak to wygląda z opłacalnością na końcówkę roku 2022. Czy znalazły by się chętne firmy do współpracy na zasadzie tuczu kontraktowego z dostarczaniem paszy i czy opłaca się zainteresować tym tematem?
      Pozdrawiam.
    • Przez boosky
      GĘŚ,
      GĘSI...
      GĘŚ OWSIANA...
      CENY GĘSI...
      CENY JAJ GĘSICH...
      CENY PISKLĄT GĘSICH...
      HODOWLA GĘSI...
      KALKULACJA PRODUKCJI...
      KARMIENIE...
      OPIEKA...
      WYMIANA POGLĄDÓW...
      I WSZYSTKO CO Z GĘSIĄ OWSIANĄ ZWIĄZANE ..........
    • Przez pawel1188
      Witam. Posiadam parę gęsi rasy Landes. Okazało się że gąska zaczęła nieść jajka. Czy jest szansa że bez problemu wysiedzi jajka i odchowa jeszcze młode? Gęsi przebywają na dworze ale gąska jajka znosi w budce więc jest osłonięta od wiatru i deszczu. W razie czego jest możliwość później ją przenieść z młodymi do obórki.
    • Przez crickmaverick
      Witam serdecznie mam sporo słomy i che sie wymienić z lokalnym gęsiarzem na obornik od gęsi natomiast jako ze pierwszy raz w zyciu bede to robil nie wiem w jakim stosunku sie wymienic słoma do obornika.
       
      przedmiotem wymiany będą bele okrągłe słomy średnica 150 cm po prasie pasowej mocno ubite, wagi bel nie znam
       
      ile obornika powinienem otrzymać za 100 takich bel?
       
      ile obornika gęsiego stosuje sie na hektar? ( pod zboża i kukurydze na ziemi kl 3-5)?
       
      ten człowiek sam ode mnie odbierze słomę a obornik będzie ładowany na naczepę łódkę około 27 ton.
       
      za te 100 belek na ile hektarów powinienem otrzymać mniej więcej obornika?
       
      u nas tez sa kurniki ale tam sprawa wyglada inaczej tam sie zawozi słome na kurnik i to co sie zawiozło sie odbiera a u tego pana on odbera słome od każdego i on nie rodziela na kurniki tylko scieli do bolu i raz do roku czysci gęsnik.
       
      prosze o pomoc.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj