maniek4365

Hodowla gęsi

Polecane posty

maniek4365    0

Witam,odnawiam temat ponieważ nic się z wcześniejszych nie dowiedziałem :(

1.Czy są jakiekolwiek zyski przy dzisiajszych cenach ?

2.Gdzie je można sprzedać ?

3.Ile pola na 1000 sztuk ?

4.ile kosztuje pisklę ? Pozdrawiam i wesołych świąt wszystkim życze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Theprzemo205    24

A koszt jednej sztuki to ok 12 zł. Sam jestem zainteresowany taką hodowlą i przyłączam sie do tematu. A swoją drogą czytałem kiedyś w gazecie ze w polsce sie zjada około chba 2% miesa gesiego więc wszystko by trzeba było pachac na eksport. Z tego co słyszałem to małe gesi odchowują na mieszankach pełnowartosciowych a pózniej to pasą pieszanką typu owies jeczmień pszenica i sie podobno opłaci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

odswierzam temat przy ilu sztukach hodowli gesi sie oplaca czy 1000 szt juz by byla jakas oplacalnosc ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malorolny121    180

W mojej okolicy dużo trzyma gęsi i jakoś na tym wychodzą . Z tego co wiem to najpierw na pełnoporcjowej a na końcu to chyba na samym owsie. A najlepiej zadzwonić do sedaru oni chyba kontraktują gęsi i udzielą wszelkich porad na temat chodowli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu94    1

Opłacało się hodować gęsi w tym roku? Czy ruskie embargo tak samo zadziałało na nie jak na świnie i mleko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mesi    20

jak można odróżnić stare gęsi od młodych bo mam parę z tamtego roku i młode po nich i nie mogę ich odróżnić proszę o odpowiedż 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kipper    1

Raczej ciężko będzie odróżnic starą gęś od młodej jeżeli juz są upierzone tak samo.

a co do hodowli to trzeba jak najbardziej ciąc koszty i coś tam wychodzi. Ale w opłacalnosc produkcji rzędu tysiąc sztuk słabo wierzę i raczej nie warto inwestowac od początku w tą hodowle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mesi    20

Raczej ciężko będzie odróżnic starą gęś od młodej jeżeli juz są upierzone tak samo.

a co do hodowli to trzeba jak najbardziej ciąc koszty i coś tam wychodzi. Ale w opłacalnosc produkcji rzędu tysiąc sztuk słabo wierzę i raczej nie warto inwestowac od początku w tą hodowle

aha dzięki za odpowiedż 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtaso    11

W Animexie, cena 7,50, za kg. Waga extra z tego co pamiętam to od 5.60 a górnej granicy chyba nie ma aczkolwiek, dokładnie nie pamiętam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

i jak sie wychodzi na tych gesiach tak szczerze to zalezy od roku czy jest tak ze zawsze cos zostanie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtaso    11

Tak szczerze to różnie. Np w sezonie 2013 miałem ostra dokładkę do interesu. Beznadziejna jakość pisklat a do tego dwa tygodnie przez zdaniem non stop padało. Gęsi nie jadły i wyszła bardzo źle. W tamtym sezonie piskleta było dobre, pogoda dobra, to jakoś tam wyszło. Najgorzej w gęsi jest nieprzewidywalnosc... Raz piskleta źle, raz cenę obniża, zboże podrozeje, pogoda. Jest tyle czynników ze różnie to bywa. Podsumowując jest jak wszędzie w rolnictwie, dziś na wozie jutro pod wozem :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtaso    11

Mam dwa kurniki o łącznej powierzchni 1600 m2. A Ty hodujesz gęsi czy się zastanawiasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Młodyoporowiec
      Witam jestem zainteresowany hodowlą gęsi mięsnych mam 30 ha ornych i 5 łąk czy na tym areale idzie coś kombinować czy słabo na budynek chciał bym przeznaczyć 200 tysięcy wiem że to w tych czasach nic ale czy przy tych warunkach da się coś z tego zarobić? w gre wchodzą też Indyki ale nie ukrywam że wolał bym gęsi Oraz jak to jest z budynkami jakie wymagania oraz co dawać im zimą w zamian trawy
    • Przez Gąsiorek777
      Witam.
      Mam do dyspozycji budynek inwentarski który obecnie jest przystosowany do hodowli bydła mięsnego, ale ta hodowla jest stopniowo wygaszana budynek ma wymiary 12x24m zastanawiam się nad przystosowaniem go do hodowli gęsi lub kaczek. Mam pytanie czy jest sens bawić się w przerabianie tego budynku pod drób jak to wygląda z opłacalnością na końcówkę roku 2022. Czy znalazły by się chętne firmy do współpracy na zasadzie tuczu kontraktowego z dostarczaniem paszy i czy opłaca się zainteresować tym tematem?
      Pozdrawiam.
    • Przez boosky
      GĘŚ,
      GĘSI...
      GĘŚ OWSIANA...
      CENY GĘSI...
      CENY JAJ GĘSICH...
      CENY PISKLĄT GĘSICH...
      HODOWLA GĘSI...
      KALKULACJA PRODUKCJI...
      KARMIENIE...
      OPIEKA...
      WYMIANA POGLĄDÓW...
      I WSZYSTKO CO Z GĘSIĄ OWSIANĄ ZWIĄZANE ..........
    • Przez pawel1188
      Witam. Posiadam parę gęsi rasy Landes. Okazało się że gąska zaczęła nieść jajka. Czy jest szansa że bez problemu wysiedzi jajka i odchowa jeszcze młode? Gęsi przebywają na dworze ale gąska jajka znosi w budce więc jest osłonięta od wiatru i deszczu. W razie czego jest możliwość później ją przenieść z młodymi do obórki.
    • Przez crickmaverick
      Witam serdecznie mam sporo słomy i che sie wymienić z lokalnym gęsiarzem na obornik od gęsi natomiast jako ze pierwszy raz w zyciu bede to robil nie wiem w jakim stosunku sie wymienic słoma do obornika.
       
      przedmiotem wymiany będą bele okrągłe słomy średnica 150 cm po prasie pasowej mocno ubite, wagi bel nie znam
       
      ile obornika powinienem otrzymać za 100 takich bel?
       
      ile obornika gęsiego stosuje sie na hektar? ( pod zboża i kukurydze na ziemi kl 3-5)?
       
      ten człowiek sam ode mnie odbierze słomę a obornik będzie ładowany na naczepę łódkę około 27 ton.
       
      za te 100 belek na ile hektarów powinienem otrzymać mniej więcej obornika?
       
      u nas tez sa kurniki ale tam sprawa wyglada inaczej tam sie zawozi słome na kurnik i to co sie zawiozło sie odbiera a u tego pana on odbera słome od każdego i on nie rodziela na kurniki tylko scieli do bolu i raz do roku czysci gęsnik.
       
      prosze o pomoc.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj