adamkon

Alternatywa dla Kvernelanda AB100

Polecane posty

adamkon    16

Witam Wszystkich!

Planowałem zakup pługa Kvernelanad AB100, jednak gdy już zacząłem bardziej nim interesować, sprzedawca powiedział mi, że nie ma do niego opcji dołożenia 5 skiby ani pacomatu. Jak na razie mój główny ciągnik ma ponad 80 km i tak by w zupełności wystarczył, ale w przyszłości chciałbym zainwestować w coś mocniejszego (110-120 km) i wtedy ten pług może okazać się za mały. I tu pytanie do Was: jaki nowy pług zagonowy 4 skibowy z opcją albo 5 skiby albo pacomatu w cenie 30-35 tys brutto w podstawowej wersji polecacie? Preferuje marki zachodnie i zabezpieczenia resorowe lub hydrauliczne. Dodam że AB100 kosztuje 26 tys brutto bez żadnych negocjacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jak go rozkręcisz do 51 cm na skibę to 110 koni będzie w sam raz z lekkim zapasem mocy a widziałem kiedyś w ogłoszeniu AB100 z ramieniem i wałem coś podobnego jak pacomat ale nie wiem czy to czasem ktoś sobie nie dorobił z pacomatu właśnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vladoo1    9

4 skiby mało do 120 km ?? to co masz pole gładkie i piaszczyste?? 2metry to mało nie jest sasiad ciaga 1014 ale nie wiem jakiej szerokosci ale lekko nie ma a kolczatke sobie mozesz dorobić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamkon    16

Mi się wydaje ze to malo bo moj mtz radzi sobie bez problemu w 4x40 UG. Pola mam plaskie wiec obciazenia nie sa duze a chodzi mi o to ze jak ten plug okaze sie byc za maly to nie chcialbym go wymieniac tylko doposazyc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Wystarczą Ci 4 skiby uwierz tym bardziej do MTZ'a 2 metry orki to go dęba postawi :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamkon    16

wiem ale mysle przyszlosciowo i chcialbym miec pole manewru a nie tylko to i nic wiecej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petro11    29

Koledzy mają racje żadne 110 ani 120 koni nie wystarczy żeby sprawnie ciągać powyżej 4skib. Jak chcesz pacomat do 4ki to musisz mieć ciężki ciągnik bo jak nie to przód do góry. Ogólnie do 4ki z pacomatem trzeba około 140koni i koniec.... Zresztą najpierw kup większy ciągnik a później pomyśl o pługu. Jakbyś kupił jakiś sześciocylindrowy ze 140koni to możesz już pomyśleć np. na modelem EM85 obrotowy. Ja mam takie dwa. Masz możliwość dokręcenia 5ego korpusu. Z tym że korpus kosztuje około 10tys.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

jeżeli masz piach to może i mało będzie ale jak normalna ziemia to głęboka orka chyba jest ala podkładka skoro MTZ nie czuje 4*40

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamkon    16

Niby dorośli ludzie a zupełnie nie umieją czytać ze zrozumieniem...

@Vladoo1: pokaz mi w którym miejscu napisałem, że mam piach?

Po drugie nie pytałem Was o opinię w jakim pługu jaki ciągnik da radę, tylko o polecenie konkretnych modeli pługów zagonowych 4-skibowych, które maja możliwość doczepienia 5 skiby lub pacomatu. To, czy mój ciągnik da sobie z nim radę czy nie to już jest tylko i wyłącznie moja sprawa. Wy za niego nie zapłacicie, ani nie będziecie nim pracować, więc sobie to odpuśćcie, bo widzę, że tak naprawę nie macie nic do powiedzenia na temat, tylko posty sobie nabijacie... Jak dzieci...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamkon    16

w koncu ktos odpowiedzial no moje pytani:-) a nie orientujesz sie czy jest wlasnie taka opcja w ktorej mozna dokrecic tą dodatkową skibę czy trzeba juz od razu 5 kupowac? i jeszcze jedno pytanie: czy cena jest duzo wyzsza od serii AB?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

jest możliwość 4+1 w AD, a o cenę to najlepiej najbliższego dealera sie zapytać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kryssr    52

hey, odświeżam temat, jak jest z tym ad100 i on róznił sie tylko płynną szerokością orki i przedniej skiby czy jeszcze czymś ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez marek3080
      Witam
      Chcemy skasować luz na wieżyczce kvernelanda. Okazało się, że tylna tuleja, która wykonana jest z teflono podobnego materiału prawie nie istnieje a przednia ma spory luz. Byliśmy w kilku sklepach i nigdzie nie mają takich części. Jak to jest, czy to się nie zużywa, czy ten pług jest tak zajechany na śmierć. Czy ktoś wymieniał te tulejki czy jedynym wyjściem jest dorabianie przez toczenie.
    • Przez ursusikc330m
      Panowie mam problem chodzi oto że mam nowy pług i słabo mi przykrywa obornik może ktoś wie jak dokładnie go ustawić.
    • Przez Grzybekk
      Witam. Planuję dorobić sobie kroje tarczowe do ww. pługa i chciałbym prosić o wskazówki. Ktoś już pewnie przede mną dorabiał sobie dlatego mam parę pytań.
       
      1. Uchwyty. Zależy mi na zdjęciach uchwytów (tak samo oryginalne i dorobione) - tu gdzie są przykręcone do słupicy. Z czego dorabialiście uchwyty ? Czy da się gdzieś dostać te uchwyty ? Słyszałem że można je wyciąć ze starych pługów, np polskiej trójki czy czwórki i jakoś je przykręcić, ale chciałbym zobaczyć jak to wygląda.
      2. Czy ktoś mógłby mi powiedzieć od jakiego pługa jest ten krój z załączonych zdjęć ? Podejrzewam że to od Unii, ale wolę się upewnić.
      3. Czy do dwuletniego pługa będą pasować kroje od pługów starszych, tzn tak mi się wydaje że są starsze, np. takie:
       
      http://olx.pl/oferta/kroj-talerzowy-kroje-talerzowe-plug-kverneland-w-bdb-stanie-okazja-CID757-ID6sQa5.html#75a9dc81e7
       
      http://olx.pl/oferta/kroj-do-pluga-kverneland-CID757-ID5pdQR.html#75a9dc81e7
       
      http://olx.pl/oferta/kroj-do-pluga-kverneland-CID757-ID6HctX.html#75a9dc81e7
       
      Z góry dziękuję za jakiekolwiek podpowiedzi czy pomoc. Pozdrawiam


    • Przez void
      Udało mi się uzyskać odpowiedzi na nurtujące pytania dotyczące 155.54. Kolejne pytanie czy trzymać się Renault 155.54 czy rozważyć Fendta 614LS/312 czy coś ze stajni JD? Renault ma silnik Fendta i przy podobnej cenie do Fendta są młodsze, ale czy jest sens kupowanie starszego Fendta? Z góry dziękuje za odpowiedź
    • Gość
      Przez Gość
      Witam jakiej firmy polecacie dłuta no kvernelanda 4skiby obrotowy 2000r. Mam Waryńskiego ale to ok 15ha nic więcej nie Zaorze.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj