lolo149

Kupić sieczkarnie jednorzędową, ale jaka jest najlepsza???

Polecane posty

zulus    0

Owszem przy 3P ona jest dobra ale przy większym ciągniku (80 koni)ma za małą przepustowość .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

a to o czym myslicie zamiast 350 ? Ta wasza to w dobrym stanie przynajmnij była przy zakupie :)


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor10045    13

Sami nie wiemy jeszcze do końca, nie mamy nic konkretnego na oku rozglądamy się trochę i zbieramy opinie ale może ta zostanie zobaczymy jeszcze jest sporo czasu do koszenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

Powiem ci ze zamiast 350 turbo to nie wiadomo co kupic te 2 rzedówki typu sh20, 25 to wiele szybciej nie bedzie i maja pewne mankamenty, sh30 lub 40 to rzadkosc i drogie oraz potrzebuja troche kucyków , pottinger profi k jak cos łądnego to koło 12 tys ale tez wydajnosc nie powalajaca ale przynajmniej mniej awaryjna. Chyba ze jaka samobiezke :)


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor10045    13

Właśnie też sami nie wiemy o jakim sprzęcie myśleć, a do samobieżnej trochę za mało ha ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

Ja jak szukałem 2 rzedowej to byłem praktycznie zdecydowany na potingera ale cos w miare znalesc ciezko do 8tys to padalce po rzejsciach a w góre zaczynaja sie ładne. Mengele sh20 czy 25 maja słaby heder a sh25 ma problem z napedem koszac z boku a do tyłu jezdzic to bezsens chyba ze miec przedni tuz i wom :)


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do ciągnika ponad 200km ilu rzędową sieczkarnie, jakiej firmy i ile taka kosztuje (nowa)?

 

biały2005 przy Valtrze można dokupić dodatkowe wyposażenie TwinTrac (kierownica z tyłu kabiny) i sobie odwracasz siedzenie i jeździsz do tyłu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

mengele 350 albo pottinger mex gt tymi maszynkami spokojnie to zetniesz przez dzień i na jakość kiszonki nie będziesz narzekał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

A jaką sieczkarnię polecilibyście na symboliczną powierzchnię hektara kukurydzy na kiszonkę ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marulekk    5320

Witam

Wiem, że jest full takich postów itd, (przepraszam :) ) ale doradźcie mi pilnie proszę, każda uwaga pomoże mi w decyzji zakupu.

Mam okazje do kupna sieczkarni Mengela Blitz MB 280 albo Pottingera MEX II Rotation, (w Mengelu sa do wymiany gumowe gwiazdy wciągające QQ, natomiast w Potingerze jest ułamany kawałek noża)

którą byście polecili? która ma większą wydajność, lepiej rozdrabnia? łatwości dostępu części itd....

Dodam, że sieczkarnia ma być "zapięta" w ciągnik 80-90km

Pozdrawiam

Edytowano przez marulekk

sprzedam pług 3-skibowy ruski stan dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8

q

Edytowano przez rmiecz8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8

q

Edytowano przez rmiecz8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz007    2

@rmiecz8 to trochę dziwne co piszesz że firma usługowa u Ciebie robi, bo wcześniej pisałeś że: "Mam jaguara 970 2010r. 8 rzędów. Chodził już dwa sezony przy trawie i Kukurydzy. Mało pali, nie ma awarii ani żadnych problemów. Polecam" :lol: Post jest z kwietnia 2012r. A odnośnie areału kukurydzy to też jakieś dziwne zmiany zachodzą, bo czytałem posta gdzie masz 50ha kukurydzy :lol: Obszar traw jakoś też dziwnie Ci się zmienia, a rozbieżności w obszarze dochodzą do 25ha. I to wszystko w ciągu jednego roku :lol: Po prostu ściema ściemą pogania. Więcej mi się nie chce szukać,ale jest tego trochę.

A tego pottingera to z chęcią bym przyjechał i obejrzał jak będzie do sprzedania. A przy okazji zobaczyłbym tą twoją wypasioną gospodare :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8

q

Edytowano przez rmiecz8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8

q

Edytowano przez rmiecz8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pablo07    0

Ja planuję zwiększyć hodowlę z 60 do 90 sztuk i chce kupić jakąś sieczkarnię. Jakie polecacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Bociek51
      Witam. Wpadła mi w oko sieczkarnia a  dokładniej Claas jaguar 680 poszukuję opinie na jej temat. Pracowała by na około 20 hektarach.
    • Przez Arczi90
      Witam, ma ktoś z was na sprzedaż sieczkarnie mengele mb 300? 
    • Przez Roman74
      Witam 
      Mam problem z sieczkarnią john deere 6610 nie działa mi ostrzenie noży i obroty wsteczne bębna. Czy wie ktoś czego może być to przyczyna?
    • Przez Roman74
      Witam
      Mam problem z sieczkarnią 6610 nie działa ostrzenie noży ani wsteczne obroty bębna. wie ktoś czego może być to przyczyna?
    • Przez Roman74
      Witam
      Mam problem w sieczkarni 6610 z załączaniem ostrzenia i obrotami wstecznymi bębna obydwie te funkcje nie chcą się włączać. Czy wie ktoś czego może być to przyczyna?  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj