lolo149

Kupić sieczkarnie jednorzędową, ale jaka jest najlepsza???

Polecane posty

Tobiasz912    1

Ja też mam pottingera mex 2s od kilku lat i jeszcze żadnej awarii nie miałem prócz ścięcia bezpieczników a sieje 7ha. Ale mf w takiej sieczkarni to będzie miał sporo roboty :)


Praca rolnika godna jest szacunku !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Jakaś jedno-rzędowa... np. Poettinger Mex?

Zetor 5245 sprawnie sobie z nią radzi, więc MF też dzielnie dotrzyma kroku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik_ziel    3

Oj z Poettinger-em Mex MF będzie miał ciężkawo i jaką ty chcesz nową używaną ?


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz345    0

Jak według was kosi się kukurydzę jednorzędówką bez kółka podporowego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ROPA    1

kupiłem wtym roku potingera mex 2 zobaczymy jak sie bedzie sprawował przy mf 3050

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
trq    1

Ja do MF proponuję PZ 80, lub deutz-fahr mh 500-sam takową posiadam i jestem z niej bardzo zadowolony. W ubiegłym roku ścięłem nią ok10ha, i spisywała się bardzo dobrze. Ponad to ma ona dwie długości cięcia, co raczej mało która sieczkarnia jednorzędowa posiada. Wydajność ok -2,5 ha na dzień

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
trq    1
Jak według was kosi się kukurydzę jednorzędówką bez kółka podporowego?

normarnie ;) musisz tylko trzymać sieczkarnię cały czasy na podnośniku. Nie jest to problemem gdy masz równe pola, gorzej jest na górkach, gdy się kosi "małym" ciągnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

u nas koszą mf 255 + pottingerem MEXem II i idzie ok ;) Ale wszystko zależy od kukurydzy i fazy w jakiej ona jest :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tobiasz912    1
u nas koszą mf 255 + pottingerem MEXem II i idzie ok ;) Ale wszystko zależy od kukurydzy i fazy w jakiej ona jest :)

Ja też polecam tę sieczkarnie bo ja sam mam taką tylko Mex II S i powiem że ona bardzo dobrze tnie kuku i bardzo lekko chodzi


Praca rolnika godna jest szacunku !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

z mb 200 mf 255 będzie miał cięzko i to znacznie wiem bo sam posiadam i nieraz 7211 potrafi przykucnąć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gigix    6

Moj Pottinger Mex w mf 255 pochodził około 15 minut zanim doszedłem do wniosku , że żal traktora i nerwów. Poźniej podczepiłem go do Pronara 82sa i też potrafił sie przydusić jak kuku była większa. Znajomy miał mengelke do 60-tki to 2 razy sprzęgło w niej robił w sezonie. Zasadniczo nikt już u nas w okolicy mniej niż 60 km nie podczepia do kukurydzianki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nasil90    97

ja mf 255 ciągam jugosławiańską sieczkarnie do koszenia mf wystarcza ale problem zaczyna się przy transporcie bo mf za nisko podnosi podnośnik


Massey Ferguson-Uniwersalność przede wszystkim.
mariusz(ZDUN) sprawdzony mechanik polecam.
mirek maszyny sprawdzony sprzedawca maszyn polecam.
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek1    0
Na kółku podporowym idzie super nie trzeba trzymać na podnośniku opuszczasz i do przodu.

 

 

 

 

Sprzedam sieczkarnie PZ 80S w łłądnym stanie gg1593634 lub 781290255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer66    0

posiadam sieczkarnie polską gąskę kupiłem ją kilka lat temu i na początku chodziła z mf255 ale ten ciągnik miał w niej zdecydowaniw za ciężko i po 2 sezonie silnik do remontu teraz tnę zetorem 5340 i uważam że to świetne połączenie. przez 5 lat użytkowania dorobiłem udogodnienia. zamontowałem siłownik sterujący rurą oraz przedłużyłem rurę poniewarz przy silnym wietrze zwjuwało wszystko zanim doleciało na rozrzutnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomas2411    0

Witam, jestem zainteresowany kupnem sieczkarni jednorzędowej pottinger mexIIk i nie wiem, czy Ursus C-360 ma wystarczająco moc do niej???? Ursusem zamierzam kosić tymczasowo przez rok, może 2 lata, gdyż zamierzam kupić większy ciągnik (80KM). Jeszcze dodam że mam do koszenia ponad 2ha.

Najpierw proszę poszukać, czy nie ma już takiego tematu, jeżeli jest, to pytaj w nim, a jak nie ma, to dopiero wtedy zakładaj nowy :D .

 

Tematy połączone :lol: .

Edytowano przez MarcinPykuS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Da sobie radę, ale nie na długa metę. Ciągnik dostanie strasznie po d.pie i przekaźnik długo tak nie pochodzi... Jak dla mnie C-360 to za słaba do sieczkarni. Tak jak napisałeś sprzęt 80 KM to już może z sieczkarnią pracować.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomas2411    0

Dobra dzięki za odpowiedź, wiesz to by było tak jak pisałem tymczasowo na 1 sezon, prawdopodobnie może 2 góra i kupuje większy. Czytałem że w pottingerze mexIIs nieźle sobie radzi C-360, a w mex IIk są dodatkowo cepy które można odkręcić i wtedy będzie miał lżej. Jak myślisz?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Bociek51
      Witam. Wpadła mi w oko sieczkarnia a  dokładniej Claas jaguar 680 poszukuję opinie na jej temat. Pracowała by na około 20 hektarach.
    • Przez Arczi90
      Witam, ma ktoś z was na sprzedaż sieczkarnie mengele mb 300? 
    • Przez Roman74
      Witam 
      Mam problem z sieczkarnią john deere 6610 nie działa mi ostrzenie noży i obroty wsteczne bębna. Czy wie ktoś czego może być to przyczyna?
    • Przez Roman74
      Witam
      Mam problem z sieczkarnią 6610 nie działa ostrzenie noży ani wsteczne obroty bębna. wie ktoś czego może być to przyczyna?
    • Przez Roman74
      Witam
      Mam problem w sieczkarni 6610 z załączaniem ostrzenia i obrotami wstecznymi bębna obydwie te funkcje nie chcą się włączać. Czy wie ktoś czego może być to przyczyna?  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj