lolo149

Kupić sieczkarnie jednorzędową, ale jaka jest najlepsza???

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość   
Gość

Marcin wszystko jest kompletne. Być może problemem była zbyt zielona kukurydza w momencie koszenia. Teraz mógłbym jechać szybciej bo mocy w ciągniku wystarcza, tylko jak napcha kukurydzy do środka to zawsze zapycha się na kolbach, bo wszystkie są na jednej wysokości a skok walca i gardziel są ograniczone. Teraz i tak lipa z tym rozdrabnianiem. Jakby się dało dokupić dno, albo naprawić w sensowny sposób to nadal bym kosił, bo to spora oszczędność w porównaniu do wynajęcia. Ciekawe jak te mb400 się sprawdzają? Koń trochę za słaby bo nie pogardziłbym sh25.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Shogun    54

Czyli tak jak pisałem, wszystko zalerzy od stanu technicznego. Mengele są już poprostu stare. Pottingery są troszke nowsze. A co sądzicie o MEX II Rotation? zauważyłem że jest ich dość sporo.

 

Z droższych to są jeszcze dwie PZ mh80s (jedna bardzo mało używana widać nawet po samych zdjęciach)  i mex III s-k, wszystkie po ok 4000zł tylko dość daleko wszystko. Na razie się orientuje które są warte wogule uwagi.

Edytowano przez Shogun

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomo12    373

A ja kupiłem Minos Agri - kopia mengele MB220 i bardzo sobie chwalę :) Kilka sezonów na pewno pochodzi bezawaryjnie, a przy cenie niecałych 10tyś za nową to w ciągu tych kilku lat powinna się zwrócić :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Moja mengela z 77 roku więc babcia. Sieka bardzo dobrze, drobno tylko te rozdrobnienie ziarna już słabe. W wielu innych będzie niewiele lepiej chyba że znajdzie mało używaną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Shogun    54

A ma ktoś PZ MH80s? Co o nich myślicie? Bo dostałem cynka że ok 7km odemnie ktoś ma pottingera jakiegoś do sprzedania a na miejscu się okazało  że to PZ tylko nawet właściciel nie bardzo wie co ma. :) Jest w stanie dobrym, wizualnie bardzo zadbana, wszystko proste, bez spawów, lakier oryginał a naklejki nawet w bardzo dobrym stanie, w dodatku garażowana, a pozostałe pod chmurką. Noże ma już troszkę zużyte, ale to minimalnie. Z tego co wiem to PZ maja tarkę a czy mają cepy? Żeby zajrzeć do środka trzeba odkręcić całą górną osłonę? Na co zwracać uwagę? Wczoraj oglądnąłem na szybko bo akurat byłem przejazdem a dokładnie i próbę to w tygodniu się mam umówić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To właściciel powinien wiedzieć. Pewnie wystarczy odkręcić jakieś klamry i otworzyć. Cepy to takie łapki z wypustkami jak w cepach kombajnu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Shogun    54

Z tego co oglądałem ta sieczkarnie to górna część obudowy jest przykręcona na kilka śrub do dolnej części tak że niema możliwości szybkiego zajrzenia do środka, jedynie przez klapkę od ostrzałki. Pojadę testować to na pewno odkręcę ta górną pokrywę i zajrzę czy wszystko tam ok i czy są cepy. Naczytałem się sporo opinii i już nie wiem co o niej sądzić, jedni piszą że super, lekko chodzi i dobrze rozdrabia, inni piszą o problemach z zapychaniem na walcach podających. Do niej przynajmniej części dokupi bo chyba jest nadal produkowana pod marką vicon lub była do niedawna.

 

 

Aktualizacja.

 

Po oglądnięciu tej PZ MH80 byłem gotowy ją kupić lecz jak przyszło co do czego to okazało się że wałka w komplecie niema, a podczas oględzin okazało się że tarki niema tyko blacha jest wstawiona zamiast niej. Chciałem z ceny utargować lecz cena była sztywna więc odpuściłem. Postanowiłem zaczekać, może coś się pojawi.

 

Dzisiaj przywiozłem na podwórko Mengele MB280. :) Mam nadzieję że będzie się sprawować. Wszystko kompletne (za wyjątkiem koła podporowego którego niema), stan dobry, chodzi cichutko, noże równe i nie wyszczerbione, stalnica jeszcze obleci ale jest już trochę wyrobiona przy zewnętrznym końcu na długości ok 3cm, tarka jest w miarę (zaraz do niej wrócę), uszkodzona jest jedna gwiazda gumowa na pionowym walcu wciągającym. Sprowadzona z Niemiec przez rolnika który tam pracuje na gospodarstwie i zwozi co się trafi. ;)

 

Moje pytania do posiadaczy, ewentualnie do tych co mają wiedzę:

-czy stalnicę można regenerować czy trzeba nową szukać

-Jaki ma być odstęp łopatek od tarki i jak go regulować. U mnie jest dość duży mimo tarki w dobrym stanie szczelina jest ponad 1cm, nie mierzyłem dokładnie jeszcze bo czasu nie mam ale na oko tak wygląda

-gdzie dostanę ta gwiazdę gumową do wałków wciągających?

 

Na co zwrócić uwagę , co się psuje co sprawdzić przed rozpoczęciem pracy.

Z góry dziękuję za pomoc. :)

Edytowano przez Shogun

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2358

Witam wie ktos moze kto ma do sprzednia sieczkarnie kemper sprinter w woj lubelskim ?

Edytowano przez robi57362

jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2358

Bo silosokombajn sie rozlecial i czas na zmiane. A czemu sadzisz ze to wynalazek. Moi wujkowie maja takie dwie i idziec piekne nic nie zostaje na polu nie trzeba idealnie w rzadku jechac sieczka piekna choc bez gniotownika ani tarki tylko same noze wiec co wiecej chciec


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

Jaką sieczkarnie polecacie pottinger czy mengele? Obecnie mam pottingera mex II r


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pigmei    1868

Nie za bardzo wiem co masz zamiar zrobić, popularnego Pottingera masz, wiesz jak pracuje, wiesz na co zwracać uwagę i pytasz o markę zamiast o konkretne, modele ?

 Moja podpowiedź na szybko, kupuj to co będzie w lepszym stanie i spełni Twoje oczekiwania, kolor użytej farby ani naklejka z marką na sieczkarni żadnej roboty w polu nie zrobi

Edytowano przez Pigmei

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie tak czytam ten temat i mam pytanie. Kolega chce kupić sieczkarnię jednorzędówkę.
Dysponuje ursusem c360 w dobrym stanie technicznym.
Docelowo będzie kosił jakieś 3 max 4ha qq. I tu pojawia się problem bo nie wie co wybrać i w jakiego producenta iść.
Chciałby aby kiszonka była w miarę dobrej jakości i przede wszystkim chodzi mu o rozdrobnienie ziarna. I teraz pytanie co wybrać tak żeby 60-tka poradziła.

Zastanawia się nad czymś takim jak:

https://www.olx.pl/i2/oferta/sieczkarnia-do-kukurydzy-jednorzedowa-claas-joguar-25-CID757-IDpbopr.html


https://www.olx.pl/i2/oferta/sieczkarnia-do-kukurydzy-CID757-IDp2anH.html

https://www.olx.pl/i2/oferta/sieczkarnia-pottinger-mex-3-CID757-IDp2qvZ.html

https://www.olx.pl/i2/oferta/sieczkarnia-do-kukurydzy-pottinger-mex-ii-2-pz-mh80-CID757-IDokJtS.html

Ogłoszenia poglądowe.

Edytowano przez blondynek2004

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Shogun    54

Ja kupiłem w tym roku Mengele MB 280, jak wyżej opisane z resztą. Kosiłem kukurydzę dopiero w zeszłym tygodniu ze względu na brak pogody. Ziarnka były twarde w ponad 3/4 swojej objętości a niektóre kolby nawet całkiem suche, sieczkarnia pocięła wszystko dokładnie a tarka poprzetrącała każde ziarenko, myślę że jak bym się bardzo uparł to gdzieś bym całe znalazł lecz normalnie szukając znalazłem kilka cało wyglądających, ale albo były przynajmniej utrącone minimalnie z którejś strony albo pęknięte tak że przy użyciu minimalnej siły rozpadały się na dwie połówki. Efekt mnie bardzo pozytywnie zaskoczył gdyż obawiałem się jakości sieczki ze względu na późny termin koszenia i wysoką dojrzałość kolb. Mogę polecić każdemu tą sieczkarnię z czystym sumieniem.

Co do podanych przykładów to odradzał bym claasy gdyż słyszałem sporo negatywnych opinii na temat awaryjności, w dodatku maja małą wydajność. Wszystkie pottingery będą dobre zarówno jak mengele i PZ 80, byle miały tarkę. Myślę że mengele 280 z sześćdziesiątką by dobrze współpracowało ale polecam również PZ MH80, też ma tarkę, dobrze tnie i rozdrabnia a wielu użytkowników twierdzi że jest idealna do 360, poza tym ma prostszą budowę. Obie są tańsze od pottingerów.

Większe modele z cepami (to w większości będą pottingery) sobie odpuść gdyż 60 w nich zajedziesz. Wbrew pozorom skosić 3-4 ha kukurydzy jednorzędówką to jest dużo pracy. Sześćdziesiątką to nawet z sama tarką będzie spore wyzwanie ale do zrobienia.

Patrz przede wszystkim na stan techniczny, no i tarka musowo, jak byś chciał ciąć sobie kilka kilkanaście arów to można by brać bez ale w twoim przypadku radził bym model z tarką, ewentualnie jeszcze z cepami i do tego mocniejszy ciągnik. ;)

 

Edit: Nie w twoim przypadku tylko w przypadku kolegi, niedoczytanie. :)

Edytowano przez Shogun

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info bo ja w tym temacie to jestem zielony jak szczypiorek na wiosnę. Kumpel z resztą też.
Czyli wychodzi na to że musi szukać mengelki z tarką lub pz.
W ostateczności jest opcja że najwyżej podepnę jego sieczkarnie do swojej Reni i tyle ale zobaczymy co kupi i jak to będzie szło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Co polecacie jednorzędowego do kukurydzy ? Ciągnik jaki  będzie współpracował to MF3080. W tym roku ciął mi gościu pottinger mex 2 i Belarus 80 km i tragedia... Ziarno w pryźmie całe.. nie jestem zadowolony z jego roboty. Przeczytałem kilka stron ale wolałem swoje pytanie zadać i ożywić temat. Jaka sieczkarnia żeby nie było problemu ewentualnie z częściami i żeby było za***iście dobrze pocięte i pogniecione ziarno. Rocznie będzie ciąć ze 3 ha. Poczytałem i każdy mengelka, pz bądź pottinger. Przy zakupie na co szczególnie zwracać uwage, czego się wystrzegać ma co można przymknąć oko. 

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

No czego się mogłeś spodziewać po takim antyku... miało to choć tarkę ? Bierz Pottinger mex GT bo to chyba najwydajniejsza jednorzędówka choć jeszcze nie widziałem. Mengele MB300 wydaje się mniejsza ale mi tam nikt nie narzeka na jakość cięcia i rozdrobnienie ziarna. Do moich 80KM wystarczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

parę lat temu 8 tys na drugim końcu Polski. Poniżej 5 tys to raczej nie ma co patrzeć po tych gratach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No ja tak planuje przeznaczyć ze 6 tys max. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

raczej tam się nie ma co zepsuć a noże, stalice, tarki dojrzysz i ocenisz ich stan zużycia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Chętnie bym ciął samojezdna, bo ma kto ale jak będę miał swój sprzed to zrobię kiedy będę chciał, porządnie ugniote i tyle w temaci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

też tak twierdze póki ma kto pomóc a te te 3-4ha zwalczę.... 60tką tego nikt nie robi więc robota znośna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MF294S    4

Mogę śmiało Ci polecić pottinger mex ok. Mam ją już kilka ładnych lat, wcześniej współpracowała z ciągnikiem 75km a teraz 107km. Na jakość cięcia nie mam co narzekać, każde ziarko przetrącone. Jedynie co to zamieniłbym na GT z uwagi na większą wydajność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Bociek51
      Witam. Wpadła mi w oko sieczkarnia a  dokładniej Claas jaguar 680 poszukuję opinie na jej temat. Pracowała by na około 20 hektarach.
    • Przez Arczi90
      Witam, ma ktoś z was na sprzedaż sieczkarnie mengele mb 300? 
    • Przez Roman74
      Witam 
      Mam problem z sieczkarnią john deere 6610 nie działa mi ostrzenie noży i obroty wsteczne bębna. Czy wie ktoś czego może być to przyczyna?
    • Przez Roman74
      Witam
      Mam problem z sieczkarnią 6610 nie działa ostrzenie noży ani wsteczne obroty bębna. wie ktoś czego może być to przyczyna?
    • Przez Roman74
      Witam
      Mam problem w sieczkarni 6610 z załączaniem ostrzenia i obrotami wstecznymi bębna obydwie te funkcje nie chcą się włączać. Czy wie ktoś czego może być to przyczyna?  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj