lolo149

Kupić sieczkarnie jednorzędową, ale jaka jest najlepsza???

Polecane posty

ja do tej pory bralem firme uslugowa  sam tylko ubijalem i szlo sie wyrobic z ubijaniem, ale mysle czy warto sie pakowac w jakas przystawke czy ciagnac tak jak teraz 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

Powiem ci na przykładzie naszej okolicy nie było żadnej samobieżnej. Mineło chyba 5 lat jak kupiłem i wszyscy w okolicy stopniowo pozbyli sie jednorzedówek i przeszli na samobiezne. Teraz powiedzmy 3-4 rolników pomagaja sobie wzajemnie i obskakuje ich np. w 1dnia bo maja po kilka ha.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

Na zdjęciach wygląda identycznie jak mengele MB tylko nie wiadomo 220 czy 300. Mengelki to bardzo dobre maszyny są  szczególnie te najnowsze (które wymieniłem).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kolba77    0

Witam,

poszukuję części do Sieczkarni Claas Jaguar 860.

Dokładniej do gardzieli. 

Walce podające, skrzynie przekładniowe, itp.

Ma ktoś z Was może informacje gdzie mogę je znaleźć?

Może ktoś prywatnie sprzedaje?

będę wdzięczna za jakąkolwiek pomoc.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

Panowie czymś się różni pottinger mex II od mex III?


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

Mengele MB280 ma tarkę? Bo jutro jadę takową obejrzeć i zapomniałem się zapytać sprzedającego... U mnie w okolicy niestety jest duży problem z zakupem sieczkarni... a nie zamierzam gnać na drugi koniec Polski.... Chyba że ktoś ma na sell coś pewnego... 

 

U mnie w okolicy są tylko takie... 

http://olx.pl/rolnictwo/maszyny-rolnicze/lodzkie/q-sieczkarnia/?search%5Bfilter_float_price%3Ato%5D=5000

Edytowano przez Luke16

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

mex ok podejrzanie tania w tych ogłoszeniach ale choć nie miałem to bym chętnie wypróbował 

MB280 chyba tarki nie ma bo żadnych śrub nie widać z tyłu koło wyrzutnika sieczki chyba że to inaczej rozwiązali w poprzedniej epoce tych maszyn

Edytowano przez lukbold

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal97    92

Zna ktoś z Was może jakiś zakład co zajmuje się nalewaniem kamienia ostrzałek noży do sieczkarni? 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

Dzwoniłem jeszcze raz do sprzedającego i mówił że ma tarkę bo innych nie sprowadza....już jestem spokojniejszy :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miglanc88    116

Dzwoniłem jeszcze raz do sprzedającego i mówił że ma tarkę bo innych nie sprowadza....już jestem spokojniejszy :)

MB 280 na pewno jej nie posiada. Robi cię typ w h... co nie zmienia faktu że szczerze polecam. 12 noży i praktycznie każde ziarno jest ruszone. Koszę nią 5 l po 2.5 ~3 h i nigdy nie zawiodłem się na niej. Deutz 85 km z qq robi pył. I co najważniejsze nawet 3p śmiało ją porarga. Kwestia obciążenia przodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

miglanc88 miałem kiedyś mb200 i miała tarkę jak z linku wyżej... ogólnie chyba ją sobie odpuszczę bo zobaczyłem zdjęcia i jakoś mnie nie przekonują... mianowicie jest to ta:

http://olx.pl/oferta/sieczkarnia-do-kukurydzy-mengele-mb-280-gniotownik-okazja-transport-CID757-IDh9Yer.html#126e9d3a26;promoted

 

i dodam że w takiej okolicy do 75km znalazłem takie a muszę pilnie coś kupić:

 
 
 
Edytowano przez Luke16

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

https://www.lely.com/media/filer_public/53/b2/53b2d5d5-4f61-4c98-aa89-478856d890c6/2mb_200-280_nr_2_ab_bj_79.pdf miglanc masz maszyne 5 lat a nie znasz nawet jej budowy więc z czym tu do ludzi przychodzisz?? str 32, pozycja 28 akuku tarka sie znalazła

 

Mb300 z ostatniej serii mam ja i polecam. Ta z linku źle nie wygląda... ta osłona nad wejściem do maszyny nawet jeszcze nie jest jakoś mocno wyłechtana ;)

PZ 80S ma wujek i też nie narzeka.

 

3P z tymi maszynami jakoś jedzie... od 80KM zaczyna się prawdziwa robota ;)

Edytowano przez lukbold

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

Z ciągnikami problemu nie będzie bo mam i mfa 675 który ma niby 68KM, Zetora Majora 80 który ma 77KM i Renate 85-14 która ma 84KM więc co się nie podczepi to pójdzie :) Ta którą miałem oglądać jakoś mi się najmniej podoba... Najbliżej mam obejrzeć pottingera O-K ale on widać że nie stał, potem Mengele MB300 która niestety najmniej mi z ceną pasuje... PZ widać że zadbana... 

Edytowano przez Luke16

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

uwierz mi... cena atrakcyjna o ile noże jeszcze w dobrym stanie w tej MB300... ja za swoja dał znacznie więcej ale w końcu człowiek zadowolony z roboty ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

MB 300 mam i ja, też polecam, jest to sieczkarnia najprostsza w budowie, żadnych łańcuchów, pasków, jest tylko jeden przekaźnik a reszta przekładnie zamknięte i bezawaryjne. Ma dużą wydajność. PZ-ka ma 9 noży, więc wydajnością nie powala ale też dobra maszyna. Jak uchandlujesz z 5 stówek na MB300 to bedziesz pan zadowolony. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

A Pottinger IIS ??? Kolega z forum przesłał mi akurat info że ma taką na sprzedaż :) Kwestia tego typu że mam max 4 tysie na sieczkarnie ta mb300 akurat wpadła mi w oko bo źle nie wygląda i nie ma tak aż daleko do niej... Średnio będzie do koszenia rocznie max 3ha i tylko u siebie...

Edytowano przez Luke16

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

nawet mu to jedzie... Znajomy ma taką ale już w znacznym stopniu wyjechaną i zwykle ja mu kosze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

ooo moja :D a coś tam znalazł? za te cenę to musi być prawie fabryka... za ten brak noży to 1tys w dół, osłon WOM nie ma, WOM nieoryginalny Szpice są ze starego modelu MB300, ta czarna osłona (nad wlotem) malowana.... ona już swoje zmieliła

Edytowano przez lukbold

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

Byłem bo było nie daleko... no nie urzekła mnie. Cena ostateczna 6 tyś złotych. Trochę pokombinowana była... w łódzkim jest jakaś masakra z sieczkarniami... nic nie ma... za takie pieniądze jakieś wymagania można mieć... a sprzedający... brak mi słów...

Edytowano przez Luke16

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

szukać dalej.. ja swoją kupił w 5 min a zrobił po nią 400km. nie ma co się ograniczać.... to jest jednodniowa wycieczka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Kupa kasy jak za taką sieczkarnię. W tej cenie to powinni sprzedawać MB400 z gniotownikiem. Mengele są cholernie trwałe. Swoją 350 kupiłem chyba z 6 lat temu za 2,5 tyś a jest z 77 roku. Stan zewnętrzny tragiczny, ale robotę robi. Wymieniełem łańcuchy i łożysko na bębnie, gwiazdę wciągającą i łożysko przy przekładni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Bociek51
      Witam. Wpadła mi w oko sieczkarnia a  dokładniej Claas jaguar 680 poszukuję opinie na jej temat. Pracowała by na około 20 hektarach.
    • Przez Arczi90
      Witam, ma ktoś z was na sprzedaż sieczkarnie mengele mb 300? 
    • Przez Roman74
      Witam 
      Mam problem z sieczkarnią john deere 6610 nie działa mi ostrzenie noży i obroty wsteczne bębna. Czy wie ktoś czego może być to przyczyna?
    • Przez Roman74
      Witam
      Mam problem z sieczkarnią 6610 nie działa ostrzenie noży ani wsteczne obroty bębna. wie ktoś czego może być to przyczyna?
    • Przez Roman74
      Witam
      Mam problem w sieczkarni 6610 z załączaniem ostrzenia i obrotami wstecznymi bębna obydwie te funkcje nie chcą się włączać. Czy wie ktoś czego może być to przyczyna?  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj