lolo149

Kupić sieczkarnie jednorzędową, ale jaka jest najlepsza???

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Lukasz007    2

Ale później to jeszcze trzeba folią owinąć. Wydaje mi się że jest to dużo bardziej kosztowne niż robienie kiszonki na pryzmie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boo45    29

fakt jest droższe....ale za to nakład pracy mniejszy....co do tej maszyny to poszperałem....i niestety robi to małe belki[90] i jest to chiński wynalazek....prasa łańcuchowa i doczepiona zwykła sieczkarnia jednorzędowa. Bardziej efektywniejsze jest np

ale w okolicy nikt takich usług nie świadczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

Jaką polecacie sieczkarnie jednorzędową? Mam co roku ok. 2,5ha ququ i doszedłem do wniosku że robienie tego sieczkarnią samojezdną nie ma sensu... Wiem że to jest szybkość bo chwila moment i po sprawie ale... jest taka diabelna gonita że nie zdąży się ubić kiszonki tym bardziej że mam bardzo blisko pola... Jak miałem Mengele MB220 (poszła z dymem razem ze stodołą) to nadążyło się wszystko zrobić a ququ była super pocięta i nie zostawało nic na polu, co przy samojezdnej sieczkarni jest tragedia... Nie wiem czy kemper sąsiada (Żubr 300) jest taki do bani czy on nie umie sieczkarnią (JD 5720) kosić? No i koszty w tamtym roku zapłaciliśmy 1500zł za właśnie 2,5ha ququ.... W tym roku jak skosił jednej osobie 1,5ha to facet przywiózł z pola 5 przyczep nie ruszonej a przygniecionej ququ... Fakt ququ w tym roku jest malutka ale boję się go wpuścić bo zrobi to samo czyli pół zostanie na ziemi... Dlatego decyzja zapadła o kupnie jednorzędówki ale jakiej? Co sądzicie o Pottingerze GT?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masiew    31

jeśli chodzi o Pottinger GT, to osobiście nie posiadam takiej, ale widziałem u znajomego ją w akcji. Sieczka po niej jest bardzo dobrze pocięta i praktycznie nie ma nienaruszonych ziaren. Z tego co właściciel mówił, jest bardzo zadowolony z tej sieczkarni, chociaż zeby wyciasnąc z niej przyzwoitą wydajnośc, potrzeba do niej porządny ciągnik zapiąc. Ja posiadam polską sieczkarnie Z-364. To jest praktycznie to samo co Mex OK. współpracuje ona u mnie z C-385 i jestem z niej bardzo zadowolony. W pierwszym roku miałem z nią problemy, tzn słabo rozdrabniała, przelatywało przez nią dużo nie pociętych liści, ale jak ją wyregulowałem, wymieniłem stalnice i ustawiłem noże, to jestem bardzo zadowolony.


wiem co czynię i moje czyny określają to, kim jestem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

Właśnie GT posiada znajomy i wspominał że ciągnik musi być mocny... No ja mam do wyboru doczepienie Majora lub Renault 77.12 .... Z-364 widzę że jest dość tania w zakupie... Ogólnie jak obliczyłem to skoszenie tego areału jednorzędówką zamknie się w kwocie ok. 500zł... Zaś sieczkarnia wyniosła mnie w tamtym roku 1500zł i cudów nie było żadnych ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masiew    31

Jeśli kupisz własną sieczkarnie, to praktycznie oprócz folii, to twój koszt to bedzie zakup paliwa, pod warunkiem że sieczkarnia nie będzie się psuła.Ale tak z reszta jest z każda maszyną. pozatym jak masz swój sprzęt, to nie trzeba nikogo prosić, tylko kosisz wtedy kiedy ci pasuje i bez problemu nadązysz z ubiciem i dowożeniem. W z-364 podoba mi się to,że ma prosta konstrukcje, a mianowicie jest tak jedna przekladnia kątowa, kilka łożysk i pasków klinowych. Pottinger jest już bardziej zawansowana technicznie. Ten znajomy co kosił tą GT, podczepiał ją do ursusa 1224, ale dlatego że oprucz tego ciągnika miał jeszcze c-360 i mówił, że do powolnego koszenia na zielono dla krów c-360 wystarczy, ale żeby naprawde z nia zasuwać to zapina 1224. Pozatym u niego są cięzkie ziemie i duże góry. ja do swojej zapinam c-385 i spokojnie daje rade z sieczkarnia i zapięta przyczepa


wiem co czynię i moje czyny określają to, kim jestem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

Mex GT to raczej nie poszalejesz bo za mało mocy ale Mex OK z tego co ludzie piszą powienien ładnei dawać rade. Potem PZ MH 80S, no i mengelki MB220 jak wspominałeś i MB300 którą osobiście gonie po polu od biedy nawet 3P ;)

Edytowano przez lukbold

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Genius9872    399

ja mam starą Fahr mh 48 jest robiona na licencji Kemper Mais wolf i exakter c360 w dzień w 3osoby spokojnie 1,3-1,5ha zetniemy i okryjemy kopiec:) 

naprawdę lekko chodzi regulowana długość sieczki od kilku mm do nawet 1cm każde ziarko jest uszkodzone:) naprwdę polecam z częściami nie ma problemu standardowy łańcuch napędowy zębatki i noże do kupienie od Kempera:) heh kosiliśmy nawet c330 nią qq na zielonkę dla krów:) znajomy ma Krone taką cio wciąga od tyłu chyba 16 też chwali lekko chodzi Mengele MB 220 sąsiad na zarobki chodził ursusem 3512 xD daje radę lekko chodzi PZ też lekka:) ale grubo szatkuje polski silosokombajn prawie jak PZ no i jugosławiański SIP to samo co PZ :) u mnie w okolicy prawie każdy ma swoją 1rzędową Pottinger S ale do c360 trzeba wyjąć tarke:) Pottinger ok jeszcze wmiarę chodzi ale juz c360 ma trochę z nią do roboty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

A która sieczkarnia będzie najlepsza do ciągnika 65KM? Która najlżej będzie chodziła? Pottinger OK, Mengele MB220 czy PZ MH 80S? Musze powoli czegoś poszukać :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

Wg mnie większych różnic między nimi nie będzie. Jeszcze dopisz do listy MB300 i szukaj takiej w dobrym stanie i tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

przecież we wszystkich tych sieczkarniach masz podobny system ścianania rośliny, 12 noży szatkowania, chyba wszystkie mają tarki więc skąd by miały być różnice w cięciu ? ostre noże, równa stalnica i musi ładnie pracować...  chyba że kształt noża ma mieć wpływ na jakość cięcia. Wujek ma PZ, ja miałem MB220, teraz MB 300 i widocznie źle szukam tych różnic w sieczce że ich nie widzę. Obojętnie co byle nie wysłużone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Genius9872    399

a czy przypadkiem pz 80 s nie ma 9noży? w jednym sezonie pożyczałem pz 80 i to był prawie orkan nie pamiętam ile tam było noży aly chyba o jeden mniej.. nie będę kłamał niewiele lepiej tnie pz 80 s dopiero prawdziwą łądną sieczkę robi pz 80s ale mui być "S"    czemu mengele 1wg mnie lepsza pod 65 koni ? bo lżej chodzi sporo lżej od pottingera GT ale jak mamy +70koni to pottinger robi prawdziwą trocinę:))) 

 

a prawda jest taka jak są h"*ja warte krowy i źle zbilansowana dawka to choćby i złotym jaguarem kosić cudów nie będzie, my kosimy starą sieczkarnia sieczka nie jest idealna a najgorsza krowa daje ponad 6,5tys kg w 302 dni najlepsze przekraczają 8,5tys :) 

 

brak dużego sprzęty i ochoczych sąsiadów do pomocy/odrobku wymusił na nas zbiór samemu 1rzędową ale dzięki temu na 1ha koszt cięcia to do 50L ON czyli mniej jak 250zł za 700zł to mam okryty i ugniecony 1ha QQ i pewność że się nie popsuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Sprzedam Mengele MB 300, maszyna przesypana , przygotowana do sezonu cena 4 tys.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

A czy sieczkarnia jednorzędową da radę ciąć qq z podwójnych rzędów? Próbował ktoś?


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Czyli istnieje możliwość kwestia sieczkarnia. Ktoś jeszcze ma doświadczenie w tym temacie? Zastanawiam się nad zakupem sieczkarnia lecz zastanawia mnie czy zetnie tak posianą qq.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Genius9872    399

my kosiliśmy nasza to rządki spokojnie były oddalone 20cm od siebie wiadomo sieczkarnia wtedy pochyla i naciąga automatycznie ścina QQ wyżej, zawsze jak wychodzą mi 2rządki obok siebie to każe tak siać żeby były do 20cm od siebie :) zależy od wielkości QQ ale takie podwójne rządki do 2-2,2m to 3polowa i jedziemy:) swoją sieczkarnią nawe słonecznik zbieraliśmy z 3lejków po poznaniaku 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Ja sieje sam więc ustawie tak jak mi tylko będzie pasować. Obawiałem się tylko tego że 2 rządki obok siebie będą problematyczne dla takiej sieczkarni ze względu na ilość materiału który musi ściąć czy tez przerób tego żeby nie było tak że trzeba będzie bardzo wolno jeździć aby maszyna przerobiła.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Genius9872    399

heh tylko żeby mocy wystarczyło;p a tak na pważnie w mengele MB220 notorycznie pękają mocowania wałków wciągajacych QQ ZA  SZYBKO ZAPIEPSZAJĄ ludzie a potem się dziwią mb220 to pod 3p a nie pod 100koni.. ja swoją sieczkarnią w sumie rzadko kiedy schodze ponizej 1szosowej musi być już cudowna QQ albo podwójny rządek to czuć że nie może pzerobić bo zaczyna nią wibrować i wydaje dziwny dzwięk... moja 1ha qq do 8godzin koszę ale to musi być już naprawdę ładna:) i to tylko ursus c355 z silnikiem 7211

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Bociek51
      Witam. Wpadła mi w oko sieczkarnia a  dokładniej Claas jaguar 680 poszukuję opinie na jej temat. Pracowała by na około 20 hektarach.
    • Przez Arczi90
      Witam, ma ktoś z was na sprzedaż sieczkarnie mengele mb 300? 
    • Przez Roman74
      Witam 
      Mam problem z sieczkarnią john deere 6610 nie działa mi ostrzenie noży i obroty wsteczne bębna. Czy wie ktoś czego może być to przyczyna?
    • Przez Roman74
      Witam
      Mam problem z sieczkarnią 6610 nie działa ostrzenie noży ani wsteczne obroty bębna. wie ktoś czego może być to przyczyna?
    • Przez Roman74
      Witam
      Mam problem w sieczkarni 6610 z załączaniem ostrzenia i obrotami wstecznymi bębna obydwie te funkcje nie chcą się włączać. Czy wie ktoś czego może być to przyczyna?  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj