lolo149

Kupić sieczkarnie jednorzędową, ale jaka jest najlepsza???

Polecane posty

marek1    0
Dobra dzięki za odpowiedź, wiesz to by było tak jak pisałem tymczasowo na 1 sezon, prawdopodobnie może 2 góra i kupuje większy. Czytałem że w pottingerze mexIIs nieźle sobie radzi C-360, a w mex IIk są dodatkowo cepy które można odkręcić i wtedy będzie miał lżej. Jak myślisz?????

 

 

kolego ja polecam tobie sieczkarnie pz sa one lekki i bardzo wydajne 60 da rde sobie a jesli zamiezasz kupic ciagnik 80km to tez bedzie dobra poprostu szybciej pojedziesz.

 

Sprzedam sieczkarnie jednorzedowa firmy PZ80S.Jest to maszyna produkcji holenderskiej charakteryzujaca sie małymi gabarytami lecz o duzej wydajnosci.Maszyna ta doskonale nadaje sie do wspolpracy z ciagnikami od 40km np MF255 ,c360-3p.Jest lekka wazy 450kg dzieki czemu podnosnik nie odczówa.Posiada ona 9 nozy tnacych w idealnym stanie ,wyrzutniki oraz tarke, ostzalke. Nie spawana ,rama w idealnym stanie regulacja belki zaczepowej ,linki sprawne w 100%,Charakteryzuje sie ona doskonała jakoscia sieczki.Ustawiona jest obecnie na 3.5 mm.Kontakt 781290255 lub 783719387 gg 1593634 dzwonic po godzinie 16. Cena 4500zł

 

A jak nie to pottinger OK ale on juz musi miec troche konikow bo ma cepy ale mozna je zdjac i te 2-3 sezony porobic bez

 

Sprzedam w doskonałym stanie sieczkarnie pottinger OK jes to sieczkarnia niezuzyta. Kto ja kupi to temu posłuzy pare ladnych lat.Lakier nie zniszczony ,naped n paski przez co jest cicha. Posiada małe zapotrzebowanie na moc.idealnie pracuje z c360.Posiada tarke 12 nozy oraz cepy co jest zadkoscia.Cena to 8200 zł Uwazama ze naprade warto!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JEDREK    22

a co myslicie o sieczkarni foka famarolu????? posiada ja ktos????


ursus 360 ursus 385 i Fortschritt 323A górą!!!!!!!!!!:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomas2411    0

Witam chciałem sie dowiedzieć jak jest z awaryjnościo w pottingerze mex2s czy potrafią się zerwać paski napędowe itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dadam    4

ja bym Ci polecił pottinger MEX 2 s mieliśmy tak odoło 8 lat rocznie kosiła ponad 10 ha, z paskami nie było żadnego problemu, wymieniliśmy przez ten okres noże, stolnice, ostrzałkę i parę łożysk na poczatku pracował z c 360 a później z fortschritem ZT 323 a teraz zamieniliśmy na dwurzędową

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dodi    517

Ja polecam Kemper MaisWolf. U mnie czasem pracuje z C-330 i daje rade

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marti565    2

ja posiadam polską Z-364 i co roku kosi się około 3,5 ha i daje sobie radę. Pracuje z C-360

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubu365    1

ja bym polecil mengele mb 200 sam ja mam kupilem w tamtym roku i chodzila z ursusem 3512 i miejscami nie mial co robic dobrze tnie ma gniotownik kukurydza dobrze sie zakisza polecam mengele a 360 czy mf 255 to sobie z nia spokojnie poradza


Wielki fan case jx/new holland td

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

ludzie nie mylcie gniotownika z cepami i tarką :lol: gniotownik ma tylko MB 400


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dadam    4

jedeyną sieczkarnie jednorzędową jaką widziałem z gniotownikiem (walcami) jest claas jaguar

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

a jaki był to model???


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

to był jaguar 35 ;)

 

Ma ktos z was 2 rzedowa PZ MH180S to cos jak by połaczone 2 x PZ MH 90. U mnie nikt nie ma PZ w okolicy i nie wiem jak to pracuje a sporo jest tego w necie wiec boje sie ze ludzie sie tego pozbywaja. A co do MH180s jest jedna ładna na allegro z 2003r z możliwoscia ciagania do tyłu lub z boku za 13tys i sie nad nia zatsanawiam bo ogólnie bardziej byłem, zdecydowany na mengele SH20 .


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

jesli chcesz maszyne tego typu rozejrzyj sie za mengela 350turbo napewni nie bedziesz załował :P sytem ciecia podobny jak w tej fahr-a


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem właśnie o tych mengelkach tylko jedyne co to cene około 5 tyś ;) sąsiad ma taką farh , tylko strasznie ciężko się tnie nią tzn ogromne zapotrzebowanie mocy jak na jednorzędówke 75 km żeby tak elegancko szło .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

350 od 3 tys mozna kupic ja swoja za 3 sprzedałem. i co do mocy to prawda ale jak jest moc do niej tak 80-110km to 4 ha na dzien sie ciapie ;)


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

u Cb w tej mengelce też był jeden bemben i na nim ze 12 nozy a tarke też miałeś bo w tej farh nie ma ale ziarenka ładnie gniecie i wydajność około 2,5 ha dziennie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

tak beben poziomy i tarka pod bebnem ( trzeba na nia zwracac uwage sa wersje na stale wspawane i wyjmowane)


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Jaki ciągnik do niej zapniesz?? Ja posiadam MENGELE MB 280 i współpracuje z ursusem 3512 (47km)


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

pochwal sie wydajnoscia 3512 z 280 ;) 1-2 ha na dzien łądnej kuku ?


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Trudno powiedzieć gdyż QQ mam na polach o nie regionalnym kształcie, rzędy siane co około 50 cm. Tnę tylko na jeden rozrzutnik wiec dochodzi czas przejazdu na pryzmę i powrotu na pole oraz rozładunku a w późniejszym czasie częściowego rozgarnięcia turem (tata tylko ugniata i widłami poprawia resztę). Myślę ze tak około 1 do 2 ha na dzień dam rade ściąć. Całości na raz i tak nie tnę gdyż jedną pryzmę robię obok stodoły i ona jest robiona jednego dnia i okrywana. Pryzmę drugą zaczynam w innym terminie od rana i tnę to co zostało na polu.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Bociek51
      Witam. Wpadła mi w oko sieczkarnia a  dokładniej Claas jaguar 680 poszukuję opinie na jej temat. Pracowała by na około 20 hektarach.
    • Przez Arczi90
      Witam, ma ktoś z was na sprzedaż sieczkarnie mengele mb 300? 
    • Przez Roman74
      Witam 
      Mam problem z sieczkarnią john deere 6610 nie działa mi ostrzenie noży i obroty wsteczne bębna. Czy wie ktoś czego może być to przyczyna?
    • Przez Roman74
      Witam
      Mam problem z sieczkarnią 6610 nie działa ostrzenie noży ani wsteczne obroty bębna. wie ktoś czego może być to przyczyna?
    • Przez Roman74
      Witam
      Mam problem w sieczkarni 6610 z załączaniem ostrzenia i obrotami wstecznymi bębna obydwie te funkcje nie chcą się włączać. Czy wie ktoś czego może być to przyczyna?  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj