Zaloguj się, aby obserwować  
Gość peres100

MERKATOR 50 A 70 ROZNICE

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość peres100   
Gość peres100

Jak wyżej

Edytowano przez tommy66692
Pisanie posta duzymi literami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2255

1.Nie Mwrkator a Merkator :P

2. Nie pisz posta dużymi literami.

 

Chyba byla o tym mowa na forum-poszukam. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetmen    1

tak mercator50 to ma silnik 4cylindry i kose 3m. mercator 70ma silnik 6cylindrów i kose 3.6m. a wiecej różnic nie znam.


John Deere 6130/Zetor 6340+tur trac lift 100/Zetor 7211/Ursus C-360-3P/Ursus C-328
Pracujo na ponad 70ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz1515    2

mogę powiedzieć tyle ze mercator 50 to całkiem inny kombajn od mercatota 60,70 i 75 bo ma mniejszy silnik (4 cylindry)heder 3 metry i ogulnie jest całkiem mniejszy od innych mercatorów, węższy, niższy itp itd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vril    1

Marcator 50 różni się od 75 przede wszystkim:

Silnik słabszy chyba 90 km w M75-120km

heder max 3,20 m w M75 -3,20 , 3,60 , 4,20 m

mniejszy zbiornik coś koło 1000l w M75 2500l

Krótsze wytrząsacze tak na oko z 40-50 cm

Dodatkowo M75 ma taki odrzutnik separujący słomy nad wytrząsaczami (takie widełki jak w Dominatorach)

Inne sita górne M50 ma na końcu taki kawałek sita kłosowego a M75 ma na całości sita grzebieniowe.

Poza tym młocarnia ,odrzutnik ,wielkość sit, cała rama przeniesienie napędu ,hydraulika i cała reszta taka sama.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość peres100   
Gość peres100

a co powiecie na temat mercatora 50

jak sie sprawuja jak wam chodza jak jest z czesciami do nich czy sie psuja?

ile jest warty taki 30 letni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

my daliśmy 2 lata temu ok 16 tys. chodzi dobrze części są dostępne, na mniej chodliwe trzeba poczekać do 48 godzin ale to na takie poważne, nie są drogie, w tamtym roku padła nam oś główna przenosząca napęd z lewej na prawa stronę i kosztowała ok 700zł wiec nie tak strasznie, a tak to chodzi elegancko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość peres100   
Gość peres100

a masz do niego sieczkarnie i stół do rzepaku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

nie nie mam ani tego ani tego , ale będziemy musieli sieczkarni poszukać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość peres100   
Gość peres100

a jaki masz heder szeroki?

da sie pozniej prasa jezdzic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

heder mamy 3m bo nam większy nie potrzebny,

no i zapomniałem dodać ze w naszym jest zmieniony silnik na 6 cylindrowy więc mu mocy nie brakuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość peres100   
Gość peres100

a prasa sie miescisz miedzy rzedami?

myslisz ze 4 cylindrowy jest slaby?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

czy 4 za słaba to ci nie powiem raczej nie bo znajomy ma protectora z 4 i sobie radzi dobrze a przecież te kombajny są prawie identyczne,

a co do mieszczenia się z prasą to z belarką nie ma problemu a kostką nie robiliśmy dawno więc ci nie powiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość peres100   
Gość peres100

a co powiecie na temat mercatora 60

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ROPA    1

miłem merkatora 50 ogulnie na poczatku chodził dobrze z prasowaniem nie było problemu ale w mokrym siadał a nie mozna mu było dac blizniaków bo by gniut zboze noi tylkona godzine 0,5 ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość peres100   
Gość peres100

potrzebuje jakas instrukcje do mercatora 60.

jak ustawiac klepisko sita wetylator młucarnie

dajcie jakiegos, linka z takim czyms

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlody3320    6

a wiec budowe ktora napedza kombajn maja taka sama (prawie identyczna) paski, kola do napedu odpowiednich podzaspolow maja takie same, roznia sie przede wszystkim szerokoscia robocza, moca silnika, budowa wizualna( mercator 75 jest ladniejszy), mercator 50 ma wydluzone podajnik, mniejsza moc silnika, zbiornik na ziarno, zbiornik paliwowy, mniejsze kola, itp. kombajn jest na szerokosc taki jak heder (mercator 50)

mialem wczesniej protectora-to to samo co mercator 50, ogolnie nie moge powiedziec o nim zlego slowa, mialem go 4 lata, z awarii ktore pamietam to tak:

wymiana lozyska w kole glownym od silnika, urwanie osi przy podajniku(ten od hedera do kombajna) przedniej i tylnej, zapowietrzanie, urywanie wytrzasaczy- dwoch przy scianach kombajna...i sporo wymienilem lozys. kombajn wizualnie byl bardzo ladny, zadbany i wogole ale co do awaryjnosci to tragedia, co roku cos musialo nawalic;/ osobiscie nie polecam tego typow kombajnow- po pierwsze a zarazem ostatnie- sa zbyt skomplikowane i ta duza os, co prawie wszystkie paski ciagnie- tragedia- jak tam cos nawali to roboty na kilka dni;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61
musialo nawalic;/ osobiscie nie polecam tego typow kombajnow- po pierwsze a zarazem ostatnie- sa zbyt skomplikowane i ta duza os, co prawie wszystkie paski ciagnie- tragedia- jak tam cos nawali to roboty na kilka dni;/

chodzi ci o ta oś co przenosi napęd z prawej na lwa stronę??

bo nam w ostatnie żniwa się urwała, a roboty było na jakieś 2 dni razem z zamawianiem osi i składaniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlody3320    6

tak wlasnie ta;/ az 5 szajb na niej chodzi- jak nie lepiej. w zadnym kombajnie tak nie ma.

No wlasnie 2 dni- dodajmy ze dwa dni przerwy w koszeniu- chyba ze trafiles samo jak padal deszcz ;) Nie no nic do tych kombajnow nie mam ale nie polecilbym tych kombajnow nikomu. o wiele bardziej prostrze sa john deere- tylko czesci drogie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

u nas na szczęście już po żniwach było, a co do skomplikowania to nie jest tak strasznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlody3320    6

hehe to miales szczescie ;) u mnie jak nawalilo te lozysko w tym kole od silnika to akurat w srodek zniw i to w sloneczna pogode;/ no ale awarie zdazaja sie w kazdym kombajnie- nawet i nowym :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość peres100   
Gość peres100

posiada ktos z was instrukcje obslugi do mercatora??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrzej234    0
chodzi ci o ta oś co przenosi napęd z prawej na lwa stronę??

bo nam w ostatnie żniwa się urwała, a roboty było na jakieś 2 dni razem z zamawianiem osi i składaniem

 

Witam.Gdzie zamawiałeś ten wał?Miałeś duże problemy z demontażem?Właśnie zabieramy się do tego bo padło łożysko i troche wału wytarło. W którą stronę lepiej wyjmować i czym najlepiej dobrać się do koła przy wariatorze??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Szymi195
      Mam pytanie do posiadaczy megi, ile realnie hektarow w godzine wykosi zakladajac plon ok 6-9t
      Rozgladam sie za takim kombajnem i zalezy mi na rzetelnych informacjach
    • Przez romanwiatr
      Chcę przesiąść się BIZONA na CLASSA w cenie do 130 tys. Pracował będzie na około 100 ha na na ziemi z wydajnością pszenicy 6 t/ha oraz na słabych.
      Rozważam Dominatora 98 sl heder 4,5m, ale znalazłem też 108 sl z hederem 4,5m z takim hederem ponieważ mam dużo przejazdów (jeżdżę droga z hedrem), a następnie dokupić sam heder 6m i na większe kawałki.
      Biorę pod uwagę też Commandera 114 CS ale on ma heder 5,1m  i obawiam się czy dam rade poruszać się nim po drodze, czy będę musiał za każdym razem zdejmować heder i zastanawia mnie jego dość duża pojemność .
      Wszelkie uwagi i sugestie mile widziane.
       
    • Przez m_i_c_h_a_l
      Cześć,
      Czy ma ktoś jakiś patent na wyjęcie łożyska z rozdrabniacza słomy?
      Nie da rady podejśc ściągaczem a od środka jest zbyt mało miejsca aby czymkolwiek je wybić.
       
       


    • Przez adiksutil16
      Witam. Parę dni temu kupiłem Dominatora(jak w temacie) Jest to mój pierwszy Claas i nie wiem za bardzo co do czego służy. Mam prośbę, prześlę zdjęcia i jakby ktoś z was mógłby mi napisać co do czego służy.
       


       
      Jakbyście mogli pisać np.
      1. wajha od tego i tego
      2....
       
      A tak samo z kontrolkami np.
      L1 kontrolka od tego i tego
       
      Z góry dzięki za pomoc!
    • Przez krowazie
      Wkupię heder do kombajnu class dominator 88 sl o szerokości 3.90 lub 4.5 metra. Wesołych świąt 
      I jeszcze jedno pytanie czy to jest prawda że dominatory miały różne szerokości gardzieli ? Gadałem z mechanikiem i tak powiedział 
      nowy nabytek 

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj