ziomekq

Zmiana rozdzielacza mtz 82

Polecane posty

<a href=http://zapodaj.net/ba6a55b81a4ff.jpg.html>post-42975-0-41386100-1442338873.jpg</a>

 

Musisz dokupić taką tuleje. Normalny nypel się do tego nie nadaje

http://allegro.pl/tuleja-cisnieniowa-rozdzielacz-hydrauliczny-40l-i5670852534.html

 

Tylko nie wiem czy tuleja od bułgara będzie pasować do waryńskiego

Edytowano przez StaryKumurun

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid3p    364

A po co mam powrót do zbiornika robić nowym rozdzielaczem? nie może być powrót ruskim? wszystko rewelacyjnie chodzi? 


 

Edytowano przez dawid3p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skoczek1994    453

Może trochę nie na temat ale, mam problem z podnosnikiem w swoim Mtz. Mianowicie nie chce mi podnieść grubera. Dopiero po od pięciu talerzówki podniósł samą ramę z 9 zębami. Cały gruber razem z nią warzy ok 500-600 kg. Myślę że pompa jest ok, bo w prasie wszystko chodziło dobrze. Dodam tylko, że nic od nowości nie było ruszane pompa jak, i rozdzielacz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid3p    364

wywal wszystko tak jak ja to będziesz tak szczęśliwy że się nachlejesz, na bank regulator ci przepuszcza, bo u mnie było tak że nie mógł podnieść agregatu (1200kg) i opuszczał, i własnie winą był regulator, bo mi ciśnienie z siłownika nie spada a jak mi agregat spadł, to myślałem że siłownik się skończył, a on stan dobry 


wszystko chodzi rewelacyjnie, ta ruska pompa to jest jakaś masakra, miałem skręcony zawór w nowym rozdzielaczu to mi nabiło ponad 350 bar i ciągnik zadusiła, ustawiłem zawór na 190 bar, ( nie wiem czy ciśnienie nie za duże, ktoś gadał że wyrwał siłownik)

 

Człowiek sto lat wajchował koło kierownicy, opuszczał podnośnik etc a głupi rozdzielacz jedno sekcyjny to wszystko trzyma, 

 

Efekt pracy taki że ojciec mnie do ruska teraz nie wpuści :P :P 

 

Chyba tak samo przerobimy c360 tak samo te rozdzielacze są tak sprawne, że pięknie się tym operuje

 

 


Skoczek1994

 

Kupuj rozdzielacz, migomat nyple i wszystko połączysz przez jeden dzień, ja się szczypałem z tą przeróbką, bo się tego bałem, a będziesz robił pompki przodem :)  

post-42975-0-91906300-1442429248_thumb.jpg

Edytowano przez dawid3p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9233

Z przeróbką C-360 bym się zastanawiał, bo tam jak jest porządny rozdzielacz, to operuje się podnośnikiem znacznie przyjemniej niż w MTZ. No i dochodzi regulacja pozycyjna/siłowa która akurat tam niegłupio działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid3p    364
jahooo

Pozycyjna ok, ale jak dal mnie te siłowe rozwiązanie to porażka jak orzesz na mozaice to na piachu na dół a na glinie pług do góry, nigdy tego nie rozumiałem, a mi chodzi o to jak zaczepię rozsiewacz, to ma mi trzymać a nie że ciągle opuszcza, z resztą z c360 to na pewno siłownik przepuszcza, ciekawe czy jak założę aluminiową pompę to mi da również z 200 bar jak ta ruska daje ponad 350, to chyba te nowe aluminiowe równie są tak sprawne, 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skoczek1994    453

Ty kolego tym rozdzielaczem obsługujesz tylko TUZA czy i tylne wyjścia hydrauliczne? Chyba będę musiał, to przerobić bo mam już dość tej ruskiej hydrauliki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

A po co mam powrót do zbiornika robić nowym rozdzielaczem? nie może być powrót ruskim? wszystko rewelacyjnie chodzi? 

 

 

No to mamy dowód ze teoria z praktyką nie współgra.

 

Chyba wszyscy mają jakieś problemy z hydraulika w mtz-cie, w moim o dziwo regulator działa, to znów pług po 10min na ziemi. Chyba będzie trzeba pomyśleć o modyfikacji.

 

A jeszcze się zapytam, dokupywałeś tą tuleje ciśnieniową czy działa na nyplu?

Edytowano przez StaryKumurun

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid3p    364

nie wiem o co wam chodzi z tą tuleją ciśnieniową nie wiem jakie to ma wgl zadanie, mam zwykły nypel wkręcony w każdym miejscu, 

 

mam tak połączone, Pompa, nowy rozdzielacz (rozdzielacz steruje podnośnik) powrót nowego rozdzielacza zasila stary ruski, a tą cienką rurkę to pod spust i tyle, 


najbardziej się boje że się olej może grzać na większych obrotach,  że rozdzielacz za mała przepustowość bo tylko 40l/min a pompa tam jest ''jop twuju mat'' :) Manometr mi pokazał 10 bar olej na powrocie jak przepływał swobodnie do ruskiego rozdzielacza


Skoczek1994

 

obsługuję tylny podnośnik, a zewnętrzną hydraulikę mam na standardowym rozdzielaczu pod kierownicą, dwie pary z tyłu omiń regulator wpinając zwykły rozdzielacz i tyle 

Edytowano przez dawid3p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszekbrzuze    297

Bez tulei ciśnieniowej szybciej zacznie cieknąć olej przy dźwigni, innych problemów nie powinno być.

Pozdrawiam i super, że się udało ;)

 

Chyba pomyślę o tym w swoim, tyle, że ja porobię nieco inaczej. Żeby nie ku*wić przy zwalaniu kabiny, że tyle przewodów idzie.


KPK Kumurun Team
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki,

GG: 33264431 t: 724772311

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid3p    364

Chłopaki to jakie ciśnienie ustawić na siłownik tak żeby nic się nie wydarzyło, bo mam ten stary ruski, czy aby 200 bar to nie za dużo? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

Cóż wy macie za problemy z tą hydrauliką? Już u kuzyna mi sie nawet udało to rozwiązać a była czarna magia i kolge nie mógł ogranąć. Dajcie mi te ruski, skrzynke piwa i macie porobiona hydraulike na tip top a co do ciśnienia ja mam 220 bar tak było i jestdobrze działa jak dziki  


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid3p    364
UrsusCzesio

Twój regulator działa w mtz? Za to że że montują te regulatory w MTZ tych wszystkich z fabryki powinni w czarnobylu pozamykać największy niewypał w dziejach, jedyne co to pompy mają najlepsze z najlepszych, zachodnie przy nich miękną 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Ogólnie jest to do ogarnięcia tylko jak dla mnie po co? Precyzja wykonania rozdzielacza czy regulatora jest tragiczna i tak podnośnik będzie dość szybko opadał, samą regulację trzeba powtarzać dość często. Pompa okręągła jest akurat godna polecenia, płaska nie za bardzo.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid3p    364

ta pompa to chyba NSZ 32 A, niewyobrażalne ciśnienie max 350 bar dobrze że wałka się nie ukręcił, 

 

Reasumując modernizacje dziś po przejeżdżeniu cały dzień przy obrotach 2200obr/min w trasie, olej w dotyku dość ciepły (z max 50 stopni) szybko się rozgrzał bo już po godzinie pracy, ale myślę ze ten 40l/min rozdzielacz wystarczy, ale do tej pompy jednak lepszy by był 80l/min i grubsze węże, ale już tak jest to na jakiś czas zostanie, nawet ten stary ryski tłok ładnie trzyma, podnosi bez problemu agregat ponad tonowy, jeździłem dziś bez osłon i widziałem wszystko, także ten ruski też w miarę jest nie przecieka, największy mankament to ten cholerny ruski regulator  :lol:   który został na pamiątkę bo mi nie chciało się go wykręcać  :lol:  :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnexx    0

w naszym sklepie pompa NSZ 32A - okrągła lewa org. ! HYDROSIŁA kosztuje 275zł.

Polecam sprawdzić też inne ceny.
Na pewno będzie warto


Rolnex <--- Hurtownia części do ciągników i maszyn rolniczych. Sprzedaż ciągników MTZ Belarus.  www.rolnex.pl   rolnex97@gmail.com 

  (81) 855-54-43   Lubartów... Łucka ... woj. Lubelskie

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

jeden kolega z forum zrobił niezłą modernizację MTZ, a mianowicie wywalił ten beznadziejny regulator i zrobił takie cudo:

http://www.agrofoto.pl/forum/topic/82232-ehr-do-ci%C4%85gnika/page-2?do=findComment&comment=1645078

 

Ja co prawda swojego MTZ już praktycznie nie używam bo jest z lat 80 ale do nowszego to bym sie pokusił bo taki EHR to świetna sprawa, a i kasa nie duża.

Jedno faktycznie trzeba ruskim przyznać te pompy hydrauliczne mieli niezłe, a przy tym tanie choć w swoim nie miałem okazji zmieniać bo jest dalej oryginał i wyrywa małe drzewa z korzeniami, ale reszta....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
davidsonn    1

kupiłem mtz 82 ale słabo działa mu podnośnik, jest wywalony ten rozdzielacz z pod siedzenia i podnoszenie jest na gałce przy kierownicy, myślałem że pompa jest kiepska i wymieniłem na nową ale nie zbyt dużo się poprawiło. Czyściłem ten zawór przelewowy na rozdzielaczu no i troszeczkę podkręciłem ten przeciążeniowy, zmieniłem olej no i trochę lepiej. No i wydaje mi się że będę musiał zmienić ten rozdzielacz, jaki kupić żeby miał 3 sekcje pływające albo przynajmniej dwie  i każda działała w obie strony i nie trzeba było podłączać tego dziadostwa pod siedzeniem. Próbował ktoś zakładać rozdzielacz od c330? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Ameryki nie odkryłeś. Dołóż do tego cenę sekcji pływającej. 


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid3p    364
seweryn20

najtaniej i najlepiej zrobiłeś, ja nawet myślałem umieścić rozdzielacz tam gdzie akumulatory, ale za daleko żeby bezpośrednio sterować dźwignią 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Na trzysekcyjny rozdzielacz w kabinie nie ma miejsca. Jedna sekcja do samego podnośnika by weszła.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JumperTomek    9

Panowie jeśli opuszcza mi podnośnik na włączonym silniku dosyć szybko, a po dodaniu gazu podnosi to pompa do wymiany czy rozdzielacz ?

 

Ile jest rozdzielaczy w mtz ? 1 czy więcej ? MTZ 82 94r

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez DomiAgro
      Witam , chciałbym się dowiedzieć jakim biegiem w mtz prasujecie warfama z543 , posiadam starszy ciągnik ze starszym typem skrzyni , tym z jedną wajcha , pozdrawiam
    • Przez asus921
      Witam
      Jest kilka tematow na temat przerobki WOM na szeroka i waska tasme, tylko nie do konca jest to moim zdaniem wytlumaczone.
      W sklepach te normalne bebny raz maja opis 44mm, a raz 46mm, tez to dziwne, ze co sklep to inny wymiar. 2x 46mm = 92mm czyli te nowsze bebny 56mm + 36mm powinny pasowac, a w innych sklepach znowu te standardowe bebny opisuja, ze maja 44mm czyli gdzies nam zginely 4mm na calosci. 
      Moje pytanie, czy napewno bez problemu do starszego womu wejda dwa bebny 56mm + 36mm ?
      Drugie pytanie, ktos pisal, ze jeden z bebnow mozna stoczyc bez problemu na te 36mm, prawda? Bo ten hamujacy to jest razem z tymi satelitami jako jedna czesc, tak? Niczym sie nie rozni ?
      Trzecie pytanie, czy cos oprocz bebnow i tasm musze kupic? Jedni pisali, ze tylko to, drudzy, ze te jarzmo wom z satelitami tez trzeba kupic. 
      Czwarte pytanie, Czy jest w ogole sens to przerabiac czy ktos poleci innny patent, np. nacinanie bebna czy cos innego. A moze jakos te powierzchnie lekko "podrapac" zeby byla bardziej chropowata, a nie gladka.
      Sytuacja wyglada tak, ze odkad chodzi z prasa pasowa, najpierw byly podciagane tasmy i to chyba jeszcze oryginalne, troche pochodzilo i poslizg, pozniej zamowilem nowe tasmy i dlugo nie pochodzilo i teraz juz dwa razy bylo podciagane i jest naprawde zle...
      Poratuje ktos madrym sposobem jak ten WOM przywrocic do zywych, bo na ciagnik nie mozna narzekac, ale ten WOM i prasowanie to wiecej stresu niz to warte i juz ktorys raz musze usluge szybko zalatwiac, bo ciagnik nie zrobi roboty.
    • Przez JumperTomek
      Działanie podnośnika i wyjść hydraulicznych naraz to objaw uszkodzonego rozdzielacza pod fotelem, czy ten przy kierownicy tez może być walnięty ?
      Dosyć szybkie opadanie podnośnika to wina rozdzielacza, czy uszczelnień w siłowniku ? Z rozdzielacza pod kierownicą jest mokro.
      Gdy dam dźwignie koło fotela na maksa do tyłu to pompa zaczyna wyć
      Jest ktoś z okolic Częstochowy kto ogarnia hydraulike w mtz ?
      Lepiej wywalić rozdzielacze i dać nowe czy bawić się z tymi starymi ?
    • Przez _Grzesiek_5
      Witam, mam takie pytanie a mianowicie problem. Gdy podłącze np kosiarkę i chce ją podnieść to owszem, podnosi na siłowniku ale gdy puszczę gałkę to kosiarka zaraz opuszcza, tak jakby nie trzymał rozdzielacz albo nie do końca się zamykał, również to się dzieje z podbieraczem przy prasie, podniesie i zaraz opuszcza. Czyżby rozdzielacze do remontu? Czy może jakoś trzeba ustawić? Raz na jakiś długi czas podniesie i trzyma, ale to naprawde rzadko się zdaży 😳
    • Przez tomek9514
      Witam ponownie, 
      Jeden problem zniknął pojawił się następny
      Otóż, balot się bardzo szybko zwija, nie pojawia się sygnał że już jest gotowy gdy wskazówka od średnicy balota zejdzie się z drugą wskazówka, gdy się trochę naiwnie więcej to zaczynają stawać pasy. Gdy uda się owinąć go siatka to wychodzi wgl nie zbity. Wskazówka od ciśnienia na zegarze spada na zera a początkowo ma około 12 bar. 
      Natomiast, gdy otwieram klapę, blokuje jej zamknięcie i luznie pasy to na Nanometrze pojawia się ciśnienie około 200 bar, a gdy naciągane je śpowrotem spada na 0.
      Mial ktoś podobny problem? Dla mnie to magia. Może być winny sterownik który znajduje się po prawej stronie prasy pod półka na dodatkową siatkę? 
      Dziękuję z góry za pomoc
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj