Polecane posty

ptaszyna    170

Witam. ostatnio kupiłem MF-a rzekomo 3060, nie był rejestrowany i nie ma oznaczeń na masce, pomalowany jest na kolor firmy gdzie pracował ( zielony) i nie mogę ustalić dokładnie jaki to model bo 3060 nie miały turbo a ten ma i tu moje pytanie jak rozpoznać jaki to model.

Na tabliczce w kabinie ma napisany TYP B75 - 4 - S , jaki to może być model może użytkownicy podobnych napiszą jakie jest oznaczenie ich modelu. Z góry dziękuję za pomoc w ustaleniu modelu.

post-30311-0-15729100-1397809146_thumb.jpg

post-30311-0-36057000-1397809175_thumb.jpg

post-30311-0-88261800-1397809205_thumb.jpg

post-30311-0-00730500-1397809249_thumb.jpg

post-30311-0-22267300-1397809268_thumb.jpg

Edytowano przez ptaszyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XMK13    411

Może to być 3070 albo 3050 Turbo. Tak, czy inaczej masz mocniejszy ciągnik niż myślałeś. B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

Może też być 3065 lub 3065S, chodzi mi o porównanie typów z tabliczki w kabinie z tym co na masce, ogólniki które podajesz znam bardziej chodzi mi o wypowiedzi użytkowników którzy mogą to sprawdzić i napisać. Dodam że rok budowy który znalazłem na korpusach to 1988.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

Problem w tym że nie był rejestrowany i nie ma dowodu ( sprowadzony z Holandii). Wyjąłem wtryskiwacz i na końcówce jest nr.6801027, i jak takiej szukam to wszędzie pisze że występuje w sil. AT4.236 to tak jak sil. w 3065S lub 3070. A Ty konrad055 mógł byś zdradzić jaki masz wpisany TYP na tabliczce lub w dowodzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad055    33

po wyglądzie silnika tak wygląda. za pompą paliwowa masz na na samej górze bloku numer weź go spisz i wyslij bedzie wiadomo jaki masz silnik

Edytowano przez konrad055

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

W temacie a więc i mi chodzi o ustalenie modelu ciągnika a nie samego silnika, potrzebne to jest do szukania katalogu i części do konkretnego modelu.

Typ silnika chyba sam ustaliłem po końcówce wtrysku o czym pisałem.

Nikt nie ma tabliczki znamionowej w kabinie czy nie ma odważnego kto by napisał co na niej jest :(

Tu ogłaszający podaje TYP z tabliczki; http://olx.pl/oferta/ciagnik-rolniczy-massey-ferguson-3070-CID757-ID1yqo7.html#41bb66358d i wynika z tego że mój nie jest 3070 ( B80) , czwórka myślę że oznacza napęd 4x4 a u mnie dodatkowo na końcu jest litera S która może oznaczać że jest to typ 3065S, tak myślę ale czy dobrze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad055    33

na każdej tablicze jest tak samo jak na twojej tylko numery są inne. ten numer silnika co mi wysłałeś to każdy mf 3070 taki ma LJ oznacza jaki tym silnika ja ma 3060 i umnie jest LF czyli jak wiesz jak zę masz silnik taki jak w mf 3070 to jest 3070

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

To już jest coś, zauważyłem jeszcze że tłoki siłowników podnośnika mają średnicę 66 mm a takie były dopiero w 3070 w mniejszych MF-ach były 50 lub 57 mm, jest to kolejny argument że to jednak 3070.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

Sprawdziłem jeszcze jeden parametr; rozstaw osi i jest 237 cm czyli jak w modelach 3050-3065 a w 3070 jest 246 cm, wynika z tego że na pewno nie jest to 3070. Ciekawe czym się różniły 3070 od mniejszych że rozstaw osi mają większy o 9 cm tzn. sporo więcej.

Edytowano przez ptaszyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XMK13    411

Może masz po prostu składaka? Nie ma śladów rozkręcania na śrubach mocujących silnik ze skrzynią?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

Składak raczej wykluczony bo numery silnika, podwozia są zgodne z tymi umieszczonymi na tabliczce w kabinie.

Znalazłem taką stronkę; http://www.farmingpa...90M1/m-255.aspx jest tu specyfikacja dla silnika AT4.236 i podane nr. występujące w różnych typach MF-ów, min. 3065-LJ31217 to jest dokładnie taki numer jak u mnie.

Czyli zagadka rozwiązana, rozstaw osi jak w 3065, sil. jak w 3065 to musi to być 3065.

Na koniec nasuwa się smutny wniosek; mało wiecie o tym co posiadacie bo w sumie nikt nie podał tu typów i modeli które ma i mogły by mi pomóc ustalić jakiego mam MF-a.

Edytowano przez ptaszyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XMK13    411

Masz rację! Ludzie kupują używane ciągniki nie wiedząc jaki to ciągnik jest faktycznie. Wystarczy spojrzeć na ogłoszenia na Allegro. Moc jest pisana w cały gaj, np. 60-tka ma czasem 60 KM.

Tobie się akurat fuksnęło, bo dostałeś więcej, niż kupowałeś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6383

A wystarczyło wpisać w wyszukiwarce,"perkins service data book part 1", pobrać instrukcję fabryczną i rozszyfrować sobie literki i cyferki.

I tu nasuwa się smutny wniosek, jak często jesteś bezradny pomimo posiadania internetu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

Całkiem bezradny nie jestem bo w końcu sam ustaliłem co mam a stronka którą podałeś całkiem fajna tylko niestety akurat brakuje dwóch kluczowych stron ( 2.22 i 2.23 ) dotyczących akurat sil. 4.236 i to wszędzie gdzie bym nie próbował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

Obecny wygląd jak się w końcu okazało mojego MF 3065, doszedłem z czasem że od 3070 odróżnia go przednia oś ( w 3070 jest wzmocniona taka jak w wersjach 6 cylindrowych) i dolna część maski która jest bez wypustek a w 3070 i większych już są.post-30311-0-41059900-1405027095_thumb.jpg

Edytowano przez ptaszyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys13    40

po numerach których podałeś i sprawdzenia w katalogu Agco bo do takowego mam dostęp wykazało ze to jest MF 3055 nie było ich wiele.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

A możesz coś więcej ustalić, w jakich latach były produkowane, jakie były skrzynie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez andrewk
      Witam, do sprzedania instrukcja obsługi do traktorów Massey Ferguson 6110 - 6190 w języku polskim. Gratis dla kupującego dorzucam instrukcję napraw do powyższych modeli w formie pdf (ang).
       
      Cena 70zł + wysyłka
       
      Chęć zakupu kierujcie wysyłając mi wiadomość
       
      Pozdro
       
       


       
      ______________________________________________________________________________________________________________________________
      http://www.traktorpedia.pl - dane techniczne ciągników rolniczych, kombajnów zbożowych oraz ładowarek teleskopowych.

    • Przez karolox
      Witam, od pewnego czasu nie działa mi ogrzewanie w ciągniku massey ferrguson 3635 2013r. Przyjechał serwisant, i powiedział że trzeba zaworek wymienić co otwiera żeby płyn mógł iść na nagrzewnicę, (u góry w dachu) . Wymontowałem go, wymieniłem, i nadal nic, jak nie grzeje tak nie grzeje. Płyn ciągle uzupełniony do maksimum, dodam, że po zdjęciu węzy przy nagrzewnicy u góry wyleci z węza może kieliszek płynu, może nawet nie, i stąd moje pytanie, co może być powodem? Może miał ktoś już taki przypadek? Czy możliwe ze pompa nie daje ciśnienia żeby płyn mógł iść do nagrzewnicy do góry w dachu? Serwis nie umie pomóc, bądz nie chce, ręce opadają, zima jest a ogrzewania brak. Dodam, gdy ciągnik jest nagrzany prawidłowo. Możliiwe że są jakieś zaworki gdzieś, co nie przepuszczają płynu na nagrzewnicę? jeśli są, i ktoś miał taki problem, proszę o podpowiedz, z góry dziękuję  
    • Przez andrewk
      Do sprzedania posiadam instrukcję do MF 6110 - 6190. Kupiona za dużo wyższą kwotę, przeczytana i odłożona. Stan jak NOWY. Cena 40zł + 15zł wysyłka. Dla agrofotowiczów równe 50zł.
      Link do aukcji : http://allegro.pl/massey-ferguson-instrukcja-obslugi-6110-6190-i7145241669.html
      AgroDane - Dane techniczne maszyn rolniczych
      AgriDane - Specs of agricultural machinery
      AgriDaten – Technische daten von landmaschinen
      AgriSpec – Technische gegevens voor
      AgriDatos – Datos técnicos de maquinaria agrícola
      AgriDonnées – Données techniques des machines agricoles
      AgriDati – Dati tecnici per macchine agricole
      АгроДанные — Tехнические данные сельскохозяйственной машин
    • Przez aga19892010
      Może ktoś z was wymieniał lub wie jak to zrobić-muszę wymienić rewers w mf 8140 ?nadmienię,że nie jeździ do przodu ,tylko wstecz-kupiłem uszkodzony -proszę o podpowiedzi ale tylko osób które naprawdę coś wiedzą a nie tylko domniemają,z góry dziękuje
    • Przez Radosław142
      Witam. Kupiłem ciagnik na wiosnę. Jest on z 2008r ma teraz obecnie 6tys mth. Wszystko było okej przez dłuzszy czas. Szarpać zaczął przy pracy z ładowaczem, zrobiło się to nagle. Ciągnik szarpie jedynie do przodu ze sprzegłem jak i bez. Zaczeła się rowniez zapalać kontrolka od ciśnienia oleju w skrzyni ale to jedynie po dłuzszej pracy gdy sie olej rozgrzał. Kontrolka gasła gdy sie ciagnikiem zachamowało. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj