Imagine

Młody rolnik a problem z wykształceniem

Polecane posty

Imagine    0

Witam. Zostałem objęty pomocą na młodego rolnika z otrzymaną decyzją dnia 20.03.2012.Wszystkie warunki na biznesplan, kupione maszyny za 70% dotacji inne mam wykonane. Pozostał jedynie problem wykształcenia. Problem polega na tym że byłem bardzo zajęty gospodarstwem i zacząłem kwalifikacyjny kurs zawodowy na technika rolnika zaocznie dopiero w tamtym roku przed jakoś przed wrześniem. Jako że ma się dokładnie 3 lata na dostarczenie do agencji dowodu zdobycia wykształcenia mam czas dokładnie do 20.03.2015 i w ciagu 60 dni musze taki dokument dostarczyc. Problem w tym że ten kurs to dwa lata i egzaminy będziemy mieli dopiero w czerwcu lub później w 2015 a wyniki jeszcze później i w ten sposób nie zdążę zdobyć wymaganego doświadczenia. Zabraknie mi conajmniej 2 mc lub więcej na tego 20 marca.Od urodzenia mieszkam i pracuje na wsi w gospodarstwie ojca, a od ponad dwóch lat na swoim gdzie opłacam krus jako rolnik mający dzierżawę. Prosze o pomoc lub radę kogokolwiek kto ma lub miał z tym doświadczenie. Nie wiem co robić, a agencja jest raczej nie ugięta. Boje się że bd musial oddawać całą dotację lub jakąś część. I tu pytanie czy wie ktoś co może mi groźić za niewyrobienie się w terminie z tymże wykształceniem? Słyszałem że istnieją kursy zawodowe tzw eksternistyczne ale wymaganiem które trzeba spełnić jest : dołączyć dokumenty potwierdzające co najmniej dwa lata kształcenia lub pracy

w zawodzie z wyodrębnioną kwalifikacją, z zakresu której zamierzasz przystąpić do

egzaminu, na przykład: świadectwo szkolne, indeksy, świadectwa pracy,

zaświadczenia dotyczące kształcenia się lub wykonywania pracy w danym zawodzie

 

Potrzebuje miec jedynie zrobioną kwalifikację R3 czyli prowadzenie produkcji rolniczej którą robi się normalnie 1 rok, niestety w mojej szkole robię juz 2 naraz i nie da się zrobić tego oddzielnie

 

I tu pytanie czy bd mógł się do tego zaliuczyć jesli nie mam żadnej umowy o pracę na gospodarstwie u nikogo? Zamirzam dzwonić do oke w gdansku i pytać, ale chciałem się poradzić kogoś na ten temat.Czy jest może jakaś inna metoda, lub ktoś poleci mi jakiś miejsce gdzie uzyskam pomoc w zrobieniu tej kwalifikacji aby zdążyć do 20 marca 2015. Będę bardzo wdzięczny za jakąkolwiek odpowiedź w mojej sprawie

Edytowano przez Matey
edytowałem temat żeby było wiadomo o co chodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cinek1808    1746

będziesz oddawał kasę jak nic

znajomy brakowało mu mięsiaca w krusie ubezpieczenia nie pomogły pisma ani świadkowie że od małego pomagał na roli nawet znajomości kasę musiał oddać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Po pierwsze to wykształcenie a nie "wykrztałecenie" a po drugie to żeś się szybko obudził i masz wielki problem bo kwita prędzej to ci nikt nie da a z agencją nie ma żartów i już nie jeden młody rolnik się o tym przekonał oddając nie jakąś tam część tylko CAŁĄ zaznaczam CAŁĄ premię plus odsetki co spowodowało plajtę rolnika także czarne chmury zbliżają się do Ciebie :/ może są jakieś roczne kursy itp. koniecznie się musisz dowiedzieć, żeby nie było kłopotów. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leszek1809    0

Z tego co mi wiadomo, po zmianie przepisów dot. zdobywania wykształcenia rolniczego organizowany jest tylko ten 2-letni kurs, jednak warto poszukać jakichś kursów spełniających wymogi. Możesz popytać znajomych czy w ODR.

Bo jeśli nie jakieś krótsze kursy to zwrot całej sumy plus odsetki.

No chyba, że załatwisz sobie jakoś lewe papiery z ukończenia kursu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Po pierwsze bez paniki. Don't worry, be happy. :D

Po drugie osobiście radziłby ci iść do starostwa lub poszukać w internecie biura, gdzie udzielają darmowe porady prawne. Tam umówisz się na termin i na spotkaniu przedstawisz gościowi lub gościówie sprawę. On doradzi i powie co i jak będzie najlepsze dla ciebie.

Dla mnie punktem zaczepienia byłby fakt (potrzebna dokumentacja lub oświadczenie), że wcześniej nie mogłem podjąć nauki np. ze względu na opiekę nad ojcem, matką lub kimś bliskim, który takiej opieki koniecznie wymagał.

Z innej beczki można zrobić taki myk, że piszesz pismo do agencji o przesunięcie terminu dostarczenia niezbędnych dokumentów o dwa, trzy miesiące.

Takie pismo zawsze możesz wysłać tylko trzeba je odpowiednio umotywować (choroba, opieka, zdarzenia losowe, ...). Tu trzeba wybadać teren w agencji, popytać tego i owego w biurze.

 

W między czasie szukaj szkoły, gdzie wyrobisz się z egzaminem.

Czy próbowałeś rozmawiać z dyrektorem obecnej szkoły o swoim problemie może da się coś zrobić, "jak się da". :D

 

Zawsze można a nawet trzeba odwołać się od decyzji agencji do wyższej instancji. Potem jeszcze dalej jeżeli będzie potrzeba. Na koniec pozostaje sąd.

 

Nie ma to tamto weź się do roboty, będzie dobrze :D :D :D

  • Like 1

"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WeSolyRomeK    17

Po tym wykrztałceniu to wnioskuje ,że autor tematu należy do gatunku tych oderwanych granatem od pługa, najważniejsze że piniundze dali a kto by się tam przejmował taką pierdołą jak WYKSZTAŁCENIE, może nikt się nie kapnie i nawet kończyć nie będzie trzeba? Otóż trzeba bo ubiegając się o tą pomoc zadeklarowałeś że wtedy i wtedy przedstawisz im papier że masz ukończoną szkołę i zapewne zostałeś poinformowany jakie są konsekwencje nie spełnienia tego warunku. Już nie jeden taki mądry był i się przejechał. Ja tam ci sukcesu nie wróżę bo mamy kwiecień czyli końcówkę roku szkolnego także wątpie czy w całej Polsce znajdzie się szkoła która rozpoczyna teraz semestr, druga sprawa to egzamin który jest państwowy i dla jednego zarobionego farmera nikt raczej go organizował nie będzie, także coś czuję że ci ta dotacja może bokiem wyjść...

Ale mimo wszystko życzę powodzenia

Edytowano przez WeSolyRomeK

Macarena, macarena, baila, baila, ella, ella
Macarena, macarena all night long

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Imagine    0

Przepraszam za błędy, pisałem ten temat dość szybko bez korekty i dziękuję wszystkim za podpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jeszcze jest taki myk jeśli masz szkole średnią ukończoną z maturą to są kursy na 2 semestry ale to i tak za mało czasu....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtz55    75

Jeszcze jest taki myk jeśli masz szkole średnią ukończoną z maturą to są kursy na 2 semestry ale to i tak za mało czasu....

Kolego mam właśnie ukończonę technikum elektryczne bez zdanego egzaminu zawodowego z maturą, czyli tak jakby liceum. Czy mogę zrobić taki kurs z tego co się orientuje mówisz chyba o r3?

Edytowano przez mtz55

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
baku112    0

Jakby ktoś szukał to w gdańsku jest kurs rolniczy:

 

Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Nr 2
ul. Smoleńska 5/7
Gdańsk

Kwalifikacja: PROWADZENIE PRODUKCJI ROLNICZEJ R.3
KURS KWALIFIKACYJNY W ZAWODZIE ROLNIK 613003
NAUKA NA KURSIE JEST BEZPŁATNA

Cele kształcenia w zawodzie rolnik w formie kursu kwalifikacyjnego:
Absolwent jest przygotowany do wykonywania następujących zadań:
1) wykonywania prac związanych z prowadzeniem produkcji roślinnej i zwierzęcej;
2) prowadzenia i obsługi pojazdów, maszyn i urządzeń stosowanych w produkcji roślinnej i zwierzęcej;
3) prowadzenia sprzedaży produktów rolnych i zwierząt gospodarskich;
4) obliczania opłacalności produkcji rolniczej.
Organizacja i forma kursu kwalifikacyjnego
liczba uczestników: 20
okres nauczania: 1,5 roku (3 semestry), zajęcia odbywają się systemem zaocznym
dwa razy w miesiącu -piątek, sobota, (ewentualnie) niedziela
Uczestnikami kursu mogą być osoby, które ukończyły 18 lat, ukończyły 8-letnią szkołę podstawową, gimnazjum, zasadniczą szkołę zawodową, średnią lub posiadają wykształcenie wyższe a chcą zdobyć nowe kwalifikacje.

Po kursie uzyskujesz: zaświadczenie o ukończeniu kursu

Dodatkowe kwalifikacje:
Ukończenie kwalifikacyjnego kursu zawodowego umożliwia przystąpienie do egzaminu zewnętrznego potwierdzającego kwalifikacje zawodowe. Osoba, która zda egzamin otrzyma świadectwo potwierdzające daną kwalifikację.
Słuchacz po ukończeniu kursu może wykonywać prace związanych z prowadzeniem produkcji roślinnej i zwierzęcej, prowadzić i obsługiwać pojazdy, maszyny i urządzenia rolnicze, prowadzić sprzedaż produktów rolnych i zwierząt gospodarskich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

i co z tym twoim wykształceniem o ile mi wiadomo to nigdzie nie ma mowy o wykształceniu tylko o kwalifikacjach zawodowych polecam zobaczyć wątek ,,poszkodowani przez arimr " na Forum agrofoto.pl

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

skąd macie takiej informacje ze bedzie oddawał CAŁĄ KASE ?!!!!!!

Jeśli otrzymałeś premie MR to takze dostałeś od ARiMR list z dokładnymi datami co i do kiedy masz złożyć a wiec czytajac ten papierek pisze tam jak byk ze za nie przedłożenie dokumentów potwierdzających wykształcenie w teminie obowiązuje sankcja w kwocie 15% czyli w Twoim przypadku 11250PLN jeśli dostałeś 75tys.

nie pierdzielcie farmazonów ze cos słuszeliście czy cos tam tak pisze na dokumencie i tak musi być

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Brounter    18

Dokładnie, cała sumka jest do zwrotu jeśli nie przedłoży się żadnego z wymaganych dokumentów uzupełniających biznesplan. Każdy z nich ma określoną wartość % zwrotu pieniędzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lesne    4

A co sądzicie o takiej szkole: Niepubliczne Centrum Kształcenia Edukator
ul. Szosa Ciechanowska 6 06-300 Przasnysz http://kursr3.pl/kontakt/ ?

Mówią że kurs w rok, teoria jest e-learning przez internet, ale praktyki trzeba we własnym zakresie (można we własnym gospodarstwie mieć je zaliczone).


Zakładamy Kooperatywę Producentów Ziół. Północna Polska. Więcej informacji? Napisz do mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tumek19    5

Mam podobne problemy.Według agencji miałem ukończyć naukę 6 kwietnia 2015r. a ukończyłem 24 kwietnia 2015r bo wtedy wszystkie szkoły zaoczne kończą naukę. I aktualnie mam wszczęte postępowanie administracyjne. Pani z ARiMR twierdzi że w Warszawie to przejdzie ale okaże się po nadesłaniu odpowiedzi. I mam pytanie czy ktoś przechodził podobną sytuację?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sulejowek03    0

Najlepiej było by poszukać innych rocznych kursów, bo w innym przypadku trzeba będzie zwracać całą kwotę dofinansowania. Na pewno są jakieś szkoły które organizują krótsze kursy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tumek19    5

Nie ma krótszych kursów. Musisz ukończyć technikum. Robiłem kurs i tylko straciłem kasę i czas.Agencja ich nie ma w swoim wykazie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lesne    4

Pisał wcześniej, że R 3 (kwalifikacyjny kurs zawodowy, odpowiednik szkoły zawodowej) i ten jak najbardziej jest w wykazie... Przynajmniej wedle mojej wiedzy. No chyba że ktoś ma w papierach z agencji napisane że musi zrobić technika?

Takie kursy są w wersji rocznej, np. 1 października start, w czerwcu kolejnego roku egzamin. Egzamin jest taki sam bez względu ile trwał kurs, więc im krótszy kurs, tym szybciej trzeba się wszystkiego nauczyć.

 

Jaki kurs robiłeś, którego nie ma w wykazie?

 


Zakładamy Kooperatywę Producentów Ziół. Północna Polska. Więcej informacji? Napisz do mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marco_94    1

Witam.Jesienią zeszłego roku skorzystałem z młodego rolnika (przesunięcie) i chciałbym się dowiedzieć jak to jest z wykształceniem.Otóż posiadam ukończoną szkołę Technik Rolnik i dyplom ukończenia szkoły Technik Rolnik,lecz nie posiadam egzaminu potwierdzającego kwalifikacje.Na oficjalnej stronie ARIMR jest zapis odnośnie wykształcenia do młodego rolnika,oto link:http://www.arimr.gov.pl/pytania-i-wnioski-do-arimr/archiwalne-pytania/arimr-przypomina-mlodym-rolnikom-o-uzupelnieniu-wyksztalcenia.html

 

Znalazłem na tej stronie taki wpis :Przy wykształceniu średnim rolniczym, uzyskanym w systemie szkolnym nie jest wymagany dyplom potwierdzający kwalifikacje zawodowe, otrzymywany po zdaniu egzaminu przed okręgową komisję egzaminacyjną. Inaczej jest w przypadku uzyskania wykształcenia średniego rolniczego w systemie kwalifikacyjnych kursów zawodowych. 

 

Z tego wnioskuję,że dyplom ukończenia szkoły Technik Rolnik wystarczy do uzyskania wykształcenia potrzebnego do MR bo wykształcenie średnie rolnicze uzyskane w systemie szkolnym to nic innego jak Technik Rolnik,dobrze myślę?

 

Bardzo bym prosił o odpowiedź jak to z tym jest i czy to wystarczy.

 

Edytowano przez Marco_94

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez liducha8
      Witam,
      czy kto z Was zdaje egzamin w styczniu?
      Testy rozwiązuję non stop ale nie wiem gdzie znaleźć na stronie szkoły CKeduka rozwiązania zadań z egzaminu praktycznego, podobno są umieszczone  ???  
       
    • Przez Natka95
      Cześć wszystkim,czy ktoś zdawał egzamin przez ck-edukat w Rozprzy?
      Mozecie powiedzieć jak odbywa się taki egzamin, czy jest trudno? Materiału jest bardzo dużo. Czy egzaminy się powtarzają z poprzednich lat?jak wyglada praktyczny?
    • Przez Roksana89
      Witam czy zdawał ktos już egzamin praktyczny ról 04 w styczniu 2023?
    • Przez Aniutka
      Czy zdawal może, ktoś egzamin w czerwcu praktyczny lub bedzue zdawał w sobotę rano?? 
    • Przez Rolnik0404
      Witam.Szukam praktyk na kursie Rol04,proszę i kontakt.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj