ziom5

jak ustawić siewnik poznaniak Poznaniak S043/3

Polecane posty

ziom5    9

Mam problem z ustawieniem siewnika poznaniak S)43/3 z skrzynią manualną (wajcha góra dół) ostatnio siałem nastawiłem na 197 kg na ha na a ja wysiałem 200 kg na 80 ar co jest grane? w czym rzecz ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slavik80    119

Kolego moim zdaniem dobrze byloby zrobic probe krecona

wiem ze to troche zamieszania z tym ale ja mialem podobna stuacje tyle ze zrzepakiem

po protu do ustalania tabeli ziarna musialy miec inna mase i z dowiadczen wiem ze najlepiej co roku tzn jak zmieniasz material siewny to pasuje zrobic te probe krecona

to chyba ze ze proba krecona powtorzona daje inne wyniki to wtedy winy bym szukal w przekladni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yngel    2

Mam problem z ustawieniem siewnika poznaniak S)43/3 z skrzynią manualną (wajcha góra dół) ostatnio siałem nastawiłem na 197 kg na ha na a ja wysiałem 200 kg na 80 ar co jest grane? w czym rzecz ?

 

Jak nie robiłeś próby kręconej to tak będzie bo nie każdy materiał siewny jest taki sam np pszenica kwalifikowana jest gruba i wymaga innego ustawienia niż swój materiał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziom5    9

no tak to był jęczmień z centrali i trochę za bogato wyszło a coś więcej o tej próbie kręcenia możesz powiedzieć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolid20    98

Nie wiem dlaczego ale wszyscy pytają o banalne sprawy a niechce się nikomu zaglądnąć do instrukcji. Instrukcja jest na chomiku jak jej nie masz i tam wszystko jest opisane. Jak wyszło Ci za dużo ziarna to miałeś źle ustawiony ząbek DEN i zastawki. Po zapoznaniu się z kilkoma kartkami instrukcji dowiesz się wszystkiego. Jedyne co tam źle pisze to ilość obrotów przy próbie kręconej bo dla szerokości 2.7 ma być 19,5 a nie 19.


-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yngel    2

Dajesz pod siewnik coś czystego bo szkoda ziarna czyli plandeka albo coś i kręcisz kołem 19.5-20 obr warunek koła seryjne muszą być. Po przekręceniu 19.5-20obr ważysz to co wyleciało i potem mnożysz X 100, na hektar koło potrzebuje +/- 1950obr. Czyli wyleciało po przekręceniu 19.5obr- 1.6kg to siewnik wysieje Ci na hektar +/-160kg

 

Od ilości wysiewu zależy na którym ząbku są denka, szybry,ustawienie kół napędzających przekładnie oraz samo ustawienie maszyny A-C i 1-6

Edytowano przez Yngel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek175    1

panowie mam taki sam siewnik i proba krecona nie ma nic wspolnego z tym co wysieje zawsze wiecej wyseje jak mi na probie wychodzi. Co moze byc grane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    459

Nie wiem czy ten typ tak ma, ale poprawnie przeprowadzona próba kręcona i kształtne pole i odchył jest minimalny...

Edytowano przez michal1993

Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
richardo29    41

próba krecona jest konieczna,bo to samo ziarno zaprawione i nie zaprawione sieje sie inaczej. A jamam pytanie do posiadaczy poznaniaków i pól pagórkowatych, czy widzicie znaczną różnicę w wysiewie z górki i pod górę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolid20    98

Jeżeli źle Ci sieje na górkach to masz już wyrobione aparaty wysiewające. Ja mam pytanie czy da się założyć dzielone kółka wysiewające?? tak żebym nie musiał zmieniać do rzepaku...


-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek1312    10

Koledzy kupiłem niedawno poznaniaka jest na skrzyni olejowej posiada 23 lejki jeśli będe robił próbę to kołem kręcić czy korbą na skrzyni i ile razy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    459

Na pewno 23 lejki? Korbą trzeba więcej kręcić, kołem łatwiej. A co do ilości to ciężko określić, u mnie kołem trzeba  19 razy ale mam 25 lejków.


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1153

Jeżeli źle Ci sieje na górkach to masz już wyrobione aparaty wysiewające. Ja mam pytanie czy da się założyć dzielone kółka wysiewające?? tak żebym nie musiał zmieniać do rzepaku...

da się, ale zależy jaki masz wałek, jeśli klin to bez problemu od nowszych na skrzyni olejowej, jeśli 6-kąt to albo wymiana wałka albo szukanie rolek, podchodzą prawdopodobnie od amazonki


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek1312    10

No właśnie 23 lejki są u mnie. no i teraz zastanawiam się czy nie ująć tak żeby miał 2,5 metra żeby pasowało pod ścieżki lepiej co Wy na to ? jak zmierzyłem kiedyś szerokość pasa siewnego to wyszło jakieś 2,6 metra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolid20    98

ja mam skrajne lejki zamknięte i sieje właśnie na 2.5 m bo tak jak mówisz pasuje do ścieżki. bylem dziś na składzie ale nie mają takich kółek i zamówilem przez neta. Dam znać czy udała się przeróbka


-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek1312    10

Czyli te dwa skrajne za kołami masz zamknięte tak ? to musisz potem kołem jechać po zasianym już ?
to teraz jeszcze próbe zrobić no i może coś z tego wyjdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1153

szerokość siewy może i masz 2.6, ale szerokość robocza wychodzi 2.7

 

nie masz dodatkowych komórek w skrzyni tak aby dodać 2 leje, wtedy można pomyśleć o szerokości 3m


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek1312    10

No dokładnie tak jak piszesz izydor szerokość robocza wychodzi 2,7 mam dodatkową komórkę ale tylko jedną. więc tzreba raczej pomyśleć żeby zrobić 2,5 metra. A co powiesz na to aby zamknąć dwa lejki a nawet całkiem je ująć a reszte rozszerzyć było by lepiej ?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1153

skrajnymi redlicami przecież nie siejesz na "kupę" tylko masz odstęp po 5cm z każdej strony, czyli +10 do szerokości siewu

 

jak dla mnie 21 lei na 2.5m to bardzo rozsądne rozwiązanie, choć są tacy co lubią siać co 10cm


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SGRagrofarm    0

a ja wymieniłem nowe dna i rolki i dalej sieje nierówno  a i takie pytanie czy te dna do rolek maja byc dociagniete tak mocno czy leko do pszenicy i jeczmienia

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek1979    328

Ja na pszenice DEN mam ustawiony na drugi zabek a zastawka na drugie wglebienie od dolu.A do regulacji szczeliny pod kolkiem wysiewajacym a tym plastikiem sluzy specjalny szczeliniomierz i wtedy sie reguluje ta srubka ze sprezynka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

Ustaw dźwignie na zero dociągnij wszystkie dna do kółek potem przestaw na pierwszy ząb i zmierz odległość den od kółek.mają być takie same na wszystkich dnach i jak są kółka dobre to musi równo wysiewać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1153

Według was jest sens kupić instrukcje obsługi do  poznaniak 5 żeby jakoś unormować ten wysiew

niewiele Ci to da,

z tego co pamiętam jest tam tylko napisane żeby sprawdzić tym miernikiem


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez rolnikgospodarny95
      Panie i Panowie mam pytanie odnosnie siewnika poznaniaka 6 2.7m chodzi mi o skrzynkę przekładniową w której znajduje się olej powiedzcie mi ile musi być tego oleju w skrzyni dodam ze siewnik jest z oku 1995 i skąd zabrać miarkę lub gdzie kupić taką mam zaślepionę taką srubą plastikową jak to było orginalnie bez miarki i jaki olej tam można wlać
    • Przez Blusik
      Witam
      sprzedam siewnik konny na drewnianych kołach. Koła uszkodzone, siewnik stoi pod chmurką od roku ale działał do końca. Pewnie po wymianie kół będzie nadal działać .
      cena 300 zł do negocjacji 
      slaskie powiat raciborski 
      kontakt PW lub pod postem
       
      pozdrawiam
    • Przez Paweł18
      Czy posiada ktoś tabelę wysiewu do tego siewnika?

    • Przez flinston
      Witam. potrzebuje pomocy do ustwienia wysiewu owsa w siewniku amazone d7 .Otóż przy ustwieniu skrzyni na maksa wysiewa mi  około 180kg h.Co może być przyczyną.
    • Gość
      Przez Gość
      Witam
      Czy ursus 1201 da rade z broną wirową 3m hydropak plus siewnik
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj