Zaloguj się, aby obserwować  
tyj123

co sądzicie mam 2 prasy z224

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
tyj123    0

mam 2 prasy z 224 co roku presuje 80ha swojej ziemi i dodatkowo40 zarobku czy powinienem zmienić je na rolujące

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2254

Temat o nazwie " co sądzicie mam 2 prasy z224"-ja tam nie wiem ale to wyglada przy najmniej dziwnie. :)

Napisz dokladnie o co ci chodzi to porawie.

 

P.S poprawiles to ogloszenie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik_ziel    3

80ha i 40ha na zarobkach dla swojej wygody i czasu powinieneś zmienić ;] albo na zarobki jeździć kostką a u siebie rolującą ;]


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1rajdzik    15

toś mu kolego doradził - z sipmą rolką będzie miał więcej kłopotu niż z dwiema kostkami...

 

rolkę i to jak najbardziej - zmienna komora oczywiście :P


all rights reserved

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

Do rolki trza mieć tura bo rencyma już nie wrzuci na przyczepe. Jednak na Twoim miejscu już dawno pognał bym te klocki w cholere i na owe 120ha kupił porządną rolke, porządną czyli nie Sipme bo jak to mówią, z gó..a bata nie ukręcisz. Sipma jest ok na mniejsze ilości bel, a na takim obszarze szybko spuchnie szczególnie przy mocnym ciągniku. Wiem bom robił często używając niecenzuralnych wyrazów w stosunku doń. Pchnij dwa klocki i zanabądź rolke lub dwie oraz tura... ewentualnie dużą kostke...

 

Wszelkie kolokwializmy zostały użyte świadomie, wypowiedź ma być fristajlowa i nie trza poprawiać :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arni    1

Albo sprzedaj te dwie kostkujące i ile ile za nie dostaniesz kup używanego claasa lub krone :P


17 lutego 2007r - 17 lutego 2012 pięć lata na af!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinPykuS    68

Nie wiem na co czekasz...sprzedawaj te dwie prasy i kupuj jakąś "dobrą rolkę"...ludzie na 15 hektarach mają prasy rolujące, a ty na 120 hektarach robisz kostkami... :):P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miko    0

Ja prasowałem u siebie 5 ha rocznie i miałem dosyć. Sprzedałem niedawno z-224 za 12 tyś, i nikt nie chciał kupić, a prasowała w sezonie max. 25 ha. Teraz na te 5 ha będe wynajmował rolującą bo nikomu nie chce się robić przy kostce. Wogóle co to za prasowanie kostką, praktycznie stale trzeba się do tyłu patrzeć, nawala ta prasa jak nie wiem, miałem jej szczerze dość. Na taki areał to kupuj rolkę choćbyś miał kredyt brać, kasa to nie wszystko, ile zdrowia zaoszczędzisz pracując rolką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krolikNH    56

Ja bym wolał w swoim parku maszynowym mieć i kostkującą i rolującą... :P


Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz15    3

Możesz sprzedać jedną, dołożysz troche kasy i kupić rolującą. Bedziesz miał i rolującą i kostkującą.


Publikowanie moich zdjęć bez mojej zgody ZABRONIONE!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chota    12

ja osobiscie na 120ha bym niewytrzymal z kostka

ja bym sprzedal 1 kostke i tak jak pisano wczesniej kupil sipme do rolek

a i ja mam sipmy do kostek i do bel


URSUS-Moc i Potęga
IHC-Jeszcze więcej mocy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinPykuS    68

Przecież jest wiele innych pras, lepszych od sipmy...a na 120 hektarach prasa się trochę nachodzi, więc kupiłbym coś "lepszego"... :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinPykuS    68
a ile kosztuje prasa rolująca claasa

 

To ma być nowa, czy używana prasa...??? :P

 

Ile masz kasy...??? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli robisz na usługi to ja bym jedną kostkującą zostawił, nieraz ludzie nie chca dużych balotów, bo nie maja do tego warunków tak jak np. ja.

Tak na marginesie u nas we wsi jest gostek, który ma dwie prasy jedną zwijającą nową i jedną kostkującą,ma 12ha i nikomu nie spresuje ani ara. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez bastek2210
      Witam mam problem z prasa sipma z224/1 po zerwaniu zabezpieczenia które pociąga iglice i zmianie tej sruby przestała wiązać i wydaje mi się że podgarniacz spotkal się z tłokiem bo ten pierwszy od tłoka został przygiety . Jest ktoś kto ma mozliwosc pokazać zdj jak jest prawidłowo ustawiony rozrząd czy inaczej zapłon w tej prasie? 
       
    • Przez ursus3600
      Witam. Poszukuję mechanika do prasy sipmy z 224 z Małopolski.
    • Przez farmer1999
      Witam. Stoję przed wyborem prasy kostkującej do współ pracy z c-360... do prasowania około 7-10 hektarów rocznie razem z łąkami. Po prostu kostki dla mnie wygodniejsze. Do wyboru nasza polska sipma z224 lub niemka Fortschritt k442. Cenowo jest różnica bo nasza droższa ale po przepytaniu kilku starych operatorów z SKR to stali bardziej za niemką tylko wiadomo części coraz trudniej zdobyć. A na forum co mogą rolnicy doradzić? Za zbędne komentarze typu że nikt już kostek nie robi z góry podziękuje. teraz wiadomo części.
    • Przez Szymonx
      Witam mam problem z prasa kostkująca New Holland 376 robi krzywe kostki są one skręcone w lewą stronę jak mogę to naprawiać bo to przeszkadza w układaniu na przyczepie
    • Przez evolution93
      Witam wszystkich.
      Niestety jak ktoś się nie zna na prasach to musi coś się zepsuć.2 lata temu kupili prasę Welger AP 12.Na początku było z nią w porządku dopóki nie został ruszony mechanizm długości kostki kiedy nie pracowała.Od tej pory prasa prasuje jedną kostkę 0,5m a nie które zdarzały się do 2m.Czasami zawiąże a czasami nie .Robi czasami po 5 słupłów na jednym sznurku.Wiem że ta prasa jest już wiekowa ponad 25 lat .Czy ktoś ma jakieś materiały dotyczące tej prasy lub o jakieś podpowiedzi bo w takim stanie to na pewno jej nie sprzedam bo kto to już kupi tak więc albo będzie mogła służyć albo zrobią z niej nową w hucie.
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj