usiek93

Informacje o nowej serii DF 5G

Polecane posty

sumek666    5084

Witam. Odświeże temat. Czy wiadomo coś już o tych usterkach? Zostało to poprawione w nowych modelach?


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sowa84    0

Witam. Mam, 5090.4g  z początku  2017 który stoi na serwisie od ponad 3 miesięcy właśnie z powodu skrzyni HI-LO 20 z półbiegami. Nie polecam tego ciągnika. Nie będę na razie zamieszczał zdjęć bo trwa przepychanka z sdf. Ogólnie syf  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bajek    20

5105.4 G HD skrzynia HI-LO 40, 2015 rok, prawie 800 mth, bez problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kos_pl    107

Widzę że drążysz temat Sumek.

Przeczytaj jeszcze ten topik - http://www.agrofoto.pl/forum/topic/57745-nowa-seria-agrotron-serii-5-po%C5%82%C4%85czone/page-7

Wystąpił tam problem m.in. z Agrofarmem 410GS, ale obecna seria 5 ma z nim wiele wspólnego.

Oraz http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88988-deutz-fahr-5110c/

Edytowano przez Kos_pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darkdevil    21

sowa84 a można wiedzieć co za usterkę w skrzyni miałeś sam posiadam df 5115.4g MD gs od połowy 2015 ma już prawie 1000 mtg i poza wymianą uszczelek pod górą silnika na gwarancji nie  było nic robione tylko oleje i paliwo a oraz były 3 akcje serwisowe takie tam udoskonalenia :) ale to u wszystkich zmieniali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sowa84    0

Problem jest ze synchronizacją skrzyni. Przy redukcji biegów trzeba czekać ok 5 sekund aby bieg wybrać.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateusz21    0

Posiadam Deutz Fahr 5090 G  od roku i już 4 razy był w serwisie, na samym początku przyjechał do mnie z niesprawnym sterowaniem podnośnika więc pojechał do serwisu, po 2 tygodniach przyjechałem nim na kołach do domu ok 40 km, zatrzymałem się na podwórku spoglądam na silnik a tu pojawił sie wyciek oleju spod sprężarki pneumatyki więc ciągnik dwa dni później pojechał znowu do serwisu. Jakiś czas był spokój do żniw. W pierwszy dzień żniw tylko wyjechałem z podwórka na drogę z pustą  przyczepą coś się stało kontrolki sie zaświeciły od ładowania  zaczął piszczeć okazało sie że urwał sie napinacz paska przy silniku wraz z podstawą mocowania, więc ciągnik pojechał do serwisu wrócił po żniwach i ostatnio w styczniu znowu się ten napinacz urwał. Teraz niby został założony wzmacniany po modernizacji, ale sam fakty takich usterek w ciągniku z tej półki jest raczej niedopuszczalny,           

Edytowano przez mateusz21

KPK Kumurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SZKOPSSON    41
Dnia 6.03.2018 o 18:59, mateusz21 napisał:

Posiadam Deutz Fahr 5090 G  od roku i już 4 razy był w serwisie, na samym początku przyjechał do mnie z niesprawnym sterowaniem podnośnika więc pojechał do serwisu, po 2 tygodniach przyjechałem nim na kołach do domu ok 40 km, zatrzymałem się na podwórku spoglądam na silnik a tu pojawił sie wyciek oleju spod sprężarki pneumatyki więc ciągnik dwa dni później pojechał znowu do serwisu. Jakiś czas był spokój do żniw. W pierwszy dzień żniw tylko wyjechałem z podwórka na drogę z pustą  przyczepą coś się stało kontrolki sie zaświeciły od ładowania  zaczął piszczeć okazało sie że urwał sie napinacz paska przy silniku wraz z podstawą mocowania, więc ciągnik pojechał do serwisu wrócił po żniwach i ostatnio w styczniu znowu się ten napinacz urwał. Teraz niby został założony wzmacniany po modernizacji, ale sam fakty takich usterek w ciągniku z tej półki jest raczej niedopuszczalny,           

A od kiedy df to marka premium jest ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateusz21    0

Może i niej jest premium , ale z pewnością to nie jest ta sama półka co Farmtrac, Ursus czy Zetor o Belarusie nawet nie wspomnę :) 

       Właśnie dziś kolejny raz urwała mi się rolka napinacza, tym razem bez mocowania. oczywiście już gwarancji na ciągnik niema, do tego kilka dni temu przestały mi działać światła pozycyjne (bezpieczniki i przekaźniki działają)       

Edytowano przez mateusz21

KPK Kumurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez jakn
      Jaki ciągnik  wybrać john deere 6610 czy deutz fahr agrotron 120 chce wiedzieć jak jest z elektroniką czy drogie część  jak jest z skrzynią biegów ,  czy spalanie 
    • Przez Kacpeer123
      Witam. Od pewnego czasu zastanawiam się nad kupnem ciągnika deutz fahr agrotron 6.05 i chciałbym wiedzieć jakie są opinie na jego temat,  co psuje się najczęściej i jak jest z częściami. Z góry dziękuję za odpowiedź. 
       
    • Przez Michał6180
      Witam zastawiam się na zakupem kosiarki dyskowej deutz fahr na centralnym zawieszeniu powyżej 2010 roku mam już jedną na oku i chciałbym się zapytać czym się różnią dyski tnące na 3 nozyki od tych na 2 wady i zalety za wszelkie odp bardzo szokuje 
    • Przez maciekkowalski91
      Witam czy któryś z użytkowników wie jakie powinny być luzy na zaworach ssących i wydechowych w silniku Forda 2723e bez turbiny w kombajnie New holland. Niestety nie znalazłem żadnych informacji na temat tego silnik w internecie. Z góry dzięki za pomoc
    • Przez DamianDF
      Witam. Może ktoś spotkał się z podobno sytuacja i jest w stanie coś podpowiedzieć.
      Mianowicie, posiadam deutza fahra 5110G z adblue, którego zabrakło kilometr od domu. Po uzupełnieniu adblue w domu cały czas świeci się trójkąt (żółte ostrzeżenie z wykrzyknikiem) i dioda od adblue, w żaden sposób nie mogę tego wyłączyć, nie kasuje się to też kiedy odlacze prąd. Ktoś coś jest w stanie podpowiedzieć? Czy wgl można z tym jeździć, czy można jeździć bez adblue. Pozdrawiam 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj