Zaloguj się, aby obserwować  
Theprzemo205

sprzedaż tuczników

Polecane posty

Theprzemo205    24

Witam! Powiedzcie mi czy jeśli nie mam zarejestrowanej hodowli to czy bede mógł sprzedać tuczniki na skupie? Czy przy chodowli świn wymagane jest szambo? Pytam ponieważ zaczynam przygode ze swiniami i narazie bede mógł trzymać do około 10tuczników i jedną maciore ze wzgledu na brak budynku :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wasyl69    0

Nie kolego musisz je zarejestrować w ARMiR bo jak sprzedajesz to muszą mieć nr gospodarstwa skąd pochodzą czasami nawet nr paszowy lub nazwa koncentratu i szamba nie potrzebujesz tylko kule na obornik. A i co najważniejsze zaświadczenie od weterynarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agronim    2

Stado musi być zarejestrowane ponieważ świniaki muszą być pod jakimś numerem sprzedane. Jeżeli są na głębokiej ściółce a obornik nie jest składowany to szamba nie musi być. Można też składować obornik na polu ale tylko w okresie wegetacyjnym (określonym przepisami) ale chyba na folii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

Musi spełniać zasady wzajemnej zgodności czyli nie poddawać pod wątpliwość szeroko pojętego dobrostanu zwierząt. Wszystko to i jeszcze więcej można znaleźć przez google, jeśli ma się chęci. Z resztą nie wiem jaki sens widzisz w pchaniu się w ten "interes" bez przystosowanego budynku, ale jeśli nie chcesz mieć do czynienia z weterynarią, to lepiej się wstrzymaj lub zrezygnuj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Zgodnie z prawem nie mozna ale w praktyce niektorzy posrednicy kupuja nie zarejestrowane tuczniki tylko liczyc sie trzeba z tym ze cena bedzie nizsza i nie bedzie vatu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Theprzemo205    24

ostatnio sprzedawałem po takiej cenie jak na skupie tylko o klijenta cieżko a na skupie wezmną zawsze mimo ceny. Troche bedzie problemów widze ale da sie jakoś rade

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Theprzemo205    24

Wiadomo ze zaden problem Ale dostosować troche budynek do wymogów to moze byc problem, zwłaszcza ze budynek ma 25m2 i pamięta 2 wojne swiatową

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, w związku z przepisaniem na mnie siedziby stada weterynaria wymaga by sporządzić ,,spis,, tzn żywienie ile kg czego przypada na 1 sztukę tucznika np i bydła, robił ktoś coś takiego? ma jakieś dane orientacyjne? ile czego zawiera opcjonalna mieszanka paszowa dla 1 byka/ 1 tucznika? na dobę.
    • Przez karuś
      Na rynku jest kilka zakładów mięsnych co prowadzą taką formę współpracy. Według mnie jest to bardzo dobre. Ma się pewną dostawę warchlaków i pewny zbyt, a to dzisiaj przy dużej produkcji jest bardzo ważne.
    • Przez Młodyrolnik16
      witam Mam taki problem że oprośiła się 2 maciory jedna 4 dni wcześniej od drugiej ale ta druga ma tylko 1 prosię i chciałbym połączy do wcześniejszej maciory która ma 12 prosiąt ,ale kiedy daje tego 1 prosiaka to ona chce go ugryźć i nie wiem co zrobić PS: Maciory są utrzymywane bez kojców
    • Przez Tatka
      Witam, locha rodziła pierwszy raz, urodziła 3 martwe prosiaki, wyglądają jak na zdjęciu. Druga locha też urodziła dwa, martwe lub "zgniłe" . Co może powodować taki rozwój płodu ? 

    • Przez Slawusslawus
      Witam podpowie ktos jak to jest teraz z przepisami hodowli trzody na wlasny uzytek chce kupic prosieta ktore są zarejestrowane i co dalej z tym zrobic
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj