Krzysiek07120

prasa famarol df 120 1.8vd problem z siadką

Polecane posty

Cześć, mam taki problem w tej prasie z siadką. dokladniej mówiąc chodzi o ilosć owinięć wokół beli. Regulacja ilości owinięc jest ustawiona na trzecim ząbku(na środku) od nowości tak była ustawiona i owijała około 2,5 raza, az do czasu, od jakiegoś roku mam problem z tą siadką. Mnianowicie za szybko sie ucina czasami to nawet raz sie nie owinie bela, czasem ma nawet ciężko ruszyć siatka po jej puszczeniu, nie jest to na pewno wina złego ustawienia napięcia siatki bo jak pisałem wcześciej było wszystko ok. Mam prase około 3 lat. Jeżeli ktoś miał podobny problem i mógł by pod powiedzieć, pomóc w rozwiązaniu problemu był bym wdzięczny;)

Edytowano przez Krzysiek07120

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    266

Problemy zaczęły się na nowej rolce siatki? Lub na jakimś innym prasowanym materiale?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

szczerze mówiąc to już nie pamiętam, ale czy jest cała siatka cze już pół to tak czy tak za szybko ucina, może minimalnie dłuzej idze siatka jak jest jej mniej ale to minimalnie.

Edytowano przez Krzysiek07120

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    266

Bo może być tak że siatka ślizga się na wałkach prowadzących i za wcześnie odcina. Nie wiem jak tam jest zbudowany mechanizm owijania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DarekD    70

rozumiem ,że nie wciąga siatki . Albo za mocno napięta siatka, rolka siatki obraca się z wyraźnym oporem albo zużyty wałek gumowany . W nowszych modelach jest już mechanizm unoszący blachę blokującą siatkę w momencie wciągania siatki przez walce ...........


nowy

 
 
 
 
 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez adamn999
      witam ostatnio podczas podnoszenia podbieracza po chwili podbieracz sam opada i jednocześnie delikatnie podnosi się klapa podejrzewam że zaciął się ten elektrozawór ewentualnie coś nie tak z cewką, rozbierał ktoś to?

    • Przez pawel9596
      Witam,
      Prośba o wysłanie zdjęcia mechanizmu wiązania siatką unia df.

    • Przez Gustawek
      Siemanko forumowicze, mam mały problem z prasą Unii, a w zasadzie pytanko. Od kilkunastu bel wstecz nóż ma problem z cięciem siatki. Na nim czysto, półksiężyc chodzi, siłownik również, ale sam mechanizm noża lekko przywieszony. Prasa u mnie od 5 lat. Czy możliwe by sprężyna naciągająca nóż sie rozciągnęła i należy ją napiąć? Ktoś już był na tym etapie?
       
    • Przez darkowe1
      Witam prasa nie odcina siatki . Siłownik i ten trapez pracuja prawidłowo jednak w momencie uderzenia noża siada lekko hamuje i znowu zaczyna owijać 
    • Przez johny
      Witam jakie są wasze opinie na temat tych pras - DF 120 1.5 i DF 120 1.8 i czy nadają sie do słomy ??
       
       
       
      dzis oglądałem to prase u dealera nawet mi sie spodobała konkretnie 120 1,5D nawet nawet
       
      Pozdrawiam Johny102
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj