Zaloguj się, aby obserwować  
wojtas007

przyczepa do zielonek i nie tylko

Polecane posty

wojtas007    2

witam. chce kupic przyczepa samozbierajaca ( cos w stylu claas 440,330. ale moze byc inna firma). pracowac bedzie z ciagnikami od około 100km do 130km, ewentualnie jak by sie którys zepsuł to z 85km.. bedzie głównie zwozic kukurydze na zielonke na pryzme oraz słome luzem. przyczepa ma byc dosc duza pojemna bedzie takze w usługach chodzic . czy przyczepy samozbierajace nie sa troche za słabe do kuku, chodzi o ciezar bo kuku troche wazy ??? co polecacie jaka firme jaki typ jaka pojemnosc. cena to od 10000 do 20000 tys zł. z góry dziekuje za odp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Przyczepa będzie chodzić przy qq takie 8-9t radzą sobie z tym dobrze ja jednakże polecił bym Ci model Claas-a lecz 445 wyglądają masywniej są zazwyczaj wyższe co przy zbiorze słomy będzie dawało efekt tego że więcej wejdzie a qq nie musisz sypać do pełna chociaż u nas sypią z czubem i przyczepy chodzą tylko w qq i to bardzo dużo.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xerion3800    45
wojtas007    2

kolego ładne sa tez te mengelki. czy ta 460 jest o wiele wieksza od tej 360 bo na zdjeciu to tak nie widac. ile ton wejdzie tak około na ta 460 a ile 360 kukurydzy i jaka te przyczepy maja pojemnosc w m3 ?cena tez przystepna bo za około 11 tys mozna juz kupic. czy z przyczep samozbierajacych co posiadaja wałki do rozrzutu mozna te wałki zdemontowac( chodzi o wyrzut słomy zeby nie szedł przes wałki?)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xerion3800    45

Wałki można zdemontować . A co do pojemności. Jak dobrze pamiętam to na mengelke wchodziły trzy polskie dwu osiowe rozrzutniki z nadstawkami. A tonażowo to nie wiem. Zawsze walono do oporu. Jeśli chodzi o różnice. To raz widziałem oby dwie w akcji na jednej pryzmie. To oprócz trochę innego wyglądu wszystko było tak samo.


Zapraszam na mój kanał na YouTube!
https://www.youtube.com/user/clasxerion3800

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas007    2

mam jeszcze pytanie odnosnie rotora. czy sam rotor mozna zdemontowac bo teraz niewiem czy w skupie skupuja słame pocieta czy chca mormalna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
binek    374

Nie musisz demontować rotora, wystarczy że wyjmiesz noże. Rotor sam z siebie nie poszarpie materiału.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas007    2

to co w koncu polecacie za przyczepa głównie chodzi o wozenie kukurydzy tak zeby mi sie nie połamała jak ja naładuje bo o słome sie nie boje bo nie jest taka ciezka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas007    2

kolego tak jak pisałem mengelki dosc ładnie wygladaja ale ciagle po glowie chodza mi te claaski bo mam serwic 10 km od mnie tylko czy te claaski sa dosc mocne do kiszonki z kuku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Mariusz998
      Witam,
      Czy ktoś posiada przyczepę hakową.
      Zastanawiam się nad zakupem.
      Chciałbym poznać opinię na temat tego typu przyczep.
      Z góry dziękuję za odpowiedzi.

    • Przez gadzet
      Mam na zbyciu części do przyczepy KRONE HSD 5002T. Jak by ktoś potrzebował.
    • Przez przemek111447
      Witam.Szukam oferty na nowa przyczepe 8 T( 2 sztuki) rozwazam kazda opcje firmowa...ktora waszym zadniem jest dobrym wyborem??Transport głownie zboża..opony nie regenerowane 385/55 r22 hm metal tech DB podobaja mi sie ale maja dosc wysoko osadzona skrzynie..w gre wchodzi pronar oraz auto tech
    • Przez Damian54
      Witam. 
      Mam problem z hamulcami w przyczepie (hamulce dwuobwodowe). Gdy podepne ciągnik (MF 6150) hamulce w przyczepie się blokują ale gdy nadepne pedał hamulca hamulce w przyczepie puszczają. Jaka jest przyczyna tego zjawiska i jak to naprawić? Z góry dziękuję za odpowiedź 
    • Przez teybe
      Witam. Kupię orkan na chodzie. Czekam na propozycje
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj