Skocz do zawartości
gseries

Kontraktacja kukurydzy mokrej

Polecane posty

EdwardC360    18

Wawrzyniak skupuje już mokrą? bo dzwonie do nich codziennie prawie i ciągle mi mówią że nie znają ceny.... Co prawda dzwonie do Turska, ale tam zawsze byla cena taka sama jak w Zbiersku

Bartek72511    41

@ rolnik mokra.

Ja dzwoniłem jakoś na początku tyg to po 500 kontraktowali ale skup jeszcze nie działał. nie wiem jak jest teraz, pewnie jak skup ruszy to coś cena spadnie, jak to w fermach było , i u osadkowskiego.

Wiadomość z agroFakt.pl

lulak    4

To, że będzie droższa to jasne jak słońce, powystawiali ceny po ok 500 i czekają na naiwnych, tylko tych brak. Porównując ten rok do poprzedniego zysk z ha przy tej cenie prawie dwukrotnie niższy (wydajność ×cena), choć o zysku to tu nie ma co mówić, raczej pokryciu kosztów. Jakaś spółka z ok. Radliczyc ma ponoć skupować po 600, nawet gondole mają podstawić, choć to i tak cena co najwyżej średnia.

Bartek72511    41

W Ampol-Merol podpisuja umowy po 570 netto - poludniowa Polska

skąd takie info? dzwoniłem dziś to powiedzieli po 460 netto.

damianzbr    993

a kiedy odbiór, jest z Lublina i chciałbym kosić w tym tygodniu, jutro zadzwonie do nich

Kogo pytasz? Bo drugi kolega mówi że dzwonił do nich a w lokalizacji ma wpisane Konin.....?

Gdzie w lubelskim i u kogo jest taka cena? Bo zrobiliście zamieszania i już nie wiem o co chodzi?

Ampol-Merol jest w lubelskim czy w koninie?

Ile masz tego do cięcia i kto za ile będzie kosił?

Jesteś gdzieś z okolic Radzynia?

Bartek72511    41

To chyba bez różnicy skąd jestem żeby do nich zadzwonić.  chciałem po prostu sprawdzić cenę , czy możliwa jest taka wysoka.  Zresztą oni mają kilka punktów skupu z tego co mi powiedziano :)

ChiquitaB    51

ale byś podał do jakiego punktu dzwoniłeś bo kornatowo 430netto plus 10zł za każdy 5 w dół. A Rywałd nie wiem czy skupuje qq nigdy nie widziałem aby brali

lambogrand    26

u mnie w okolicy cene oglosil jeden punkt 440 netto wedlug mnie smieszna ta cena bede czekal z kukurydza niema co szalec

Wczoraj sprzedawałem za 470 netto + 8 zł za % Średnia cena przy wilgotności od 22 do 25 % wyniosła 537 zł brutto Przy takim plonie jak w tym roku ( średnio 2,5 t/ha ) wydaje mi się że chyba będzie drożeć 

akaku    69

Dzwoniłem do skupu 480 netto + 10 zł za %. Wilgotność u mnie ma z kolby 31,6%

Case <3

JPH2    25

AgroAs porzadna firma - sami od siebie podwyższyli cenę zakontraktowanej po320zł gg o 30%, czyli teraz 30% wilgotn. jest po416 zł netto. Inni skupujący powinni w ten sam sposób potraktować rolników,którzy zawarli  kontrakty w takiej niekorzystnej na obecną chwilę cenie.

akaku    69

Podobno ceny mokrej spadają kolosalnie w dół. To prawda? 

Case <3

RafaKdziela    152

Plony kuku są bardzo słabe ,a cena mizerna .Kolego w naszym regionie koleś wczoraj latał po domach i proponował 450 netto za tyle podpisują kontrakt .

I love salsa

lulak    4

Podobno ceny mokrej spadają kolosalnie w dół. To prawda?

Prawda. ZA tydzień ma być po 300 zł, za 2 tyg. po 200, a za 3 tyg. żeby sprzedać będzie trzeba kupującemu dopłacić...

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez benek79
      witam. mam zamiar na wiosne zasiac pierwszy raz kukurydze na ziarno. nigdy wczesniej nie interesowałem sie ta uprawa i chciałbym sie dowiedziec co ile i czego musze zastosowac zeby wszystko było oki.kukurydza bedzie zasiana na 3 klasie gleby{2ha} pozdrawiam.
    • Przez Rolnikix
      Witam
      Interesuje mnie zakup nowej brony talerzowej, firmę którą wybrałem po przeczytaniu wielu postów i wysłuchaniu wielu opinii użytkowników tychże maszyn jest Akpil - dosyć wysoka jakość za w miarę przystępna cenę.
      Teraz z kolei mam inny problem... Szukam brony która sprawdzi się na glebach lekkich(głownie 4b-5,czasami 6 klasa) w znacznej mierze kamienistych. Brona ta ma być również z wałem doprawiającym - strunowy, rurowy , strunowo-rurowy? Nie zdecydowałem się również w tej kwestii ...
      Innym aspektem jest ułożenie talerzy, czy lepiej patrząc na maszynę z góry wybrać tą, która ma ułożenie w kształcie litery X czy może ta która ma ułożenie talerzy w kształcie litery V?
      Czy to ma jakieś znaczenie? Jeśli tak to jakie?
      Jeszcze inną sprawą jest nacisk na talerz, brony zawieszane nacisk ten mają dosyć niski, a brony ciągnione są o wiele droższe i do tego w większości wypadków moc ciągnika którym dysponuję(105KM) nie pozwoli raczej na owocną współpracę brony talerzowej z tymże ciągnikiem.

Podaje link do strony maszyn marki akpil aby każdy mógł zobaczyć o czym ja właściwie piszę http://www.akpil.pl/pl/kategoria/42
    • Przez Balzak
      Ja używam Atranexu i pryskam przed wschodowi efekt jest super..
    • Przez mariusz197
      Mam problem na jednym 2ha kawalku kukurydzy pojawila sie plesn na kolbach,rok wczesniej w tym miejscu byl ten sam problem myslalem ze moze odmiana lalbo pogoda miala wplyw lecz drugi rok inna odmiana, pogoda i to samo niekture kolby slabo rozwiniete i od gory grzyb a niekture prawie wogule nie rozwiniete tylko grzyb,mial ktos z tym stycznosc jak i czym z tym walczyc
    • Gość Profil usunięty
      Przez Gość Profil usunięty
      Sprawdź w Kalendarzu Rolnika, co ciekawego wydarzy się w Bednarach i którzy użytkownicy AgroFoto.pl będą na Agro Show 2014

http://www.agrofoto..../212-agro-show/

A wiec tak jak w tamtym roku to i w tym zakładam temat na Agroshow Bednary 2014.

Chciał bym się dowiedzieć kto będzie, i czy robimy jakieś spotkania?

Jak wiadomo, ja juz sie szykuje i prawdopodobnie wpadnę razem z ekipa z Anglii Bede we wszystkie 3 dni.

http://www.agroshow.eu/agroshow/