gseries

Kontraktacja kukurydzy mokrej

Polecane posty

EdwardC360    34

Wawrzyniak skupuje już mokrą? bo dzwonie do nich codziennie prawie i ciągle mi mówią że nie znają ceny.... Co prawda dzwonie do Turska, ale tam zawsze byla cena taka sama jak w Zbiersku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

@ rolnik mokra.

Ja dzwoniłem jakoś na początku tyg to po 500 kontraktowali ale skup jeszcze nie działał. nie wiem jak jest teraz, pewnie jak skup ruszy to coś cena spadnie, jak to w fermach było , i u osadkowskiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lulak    6

To, że będzie droższa to jasne jak słońce, powystawiali ceny po ok 500 i czekają na naiwnych, tylko tych brak. Porównując ten rok do poprzedniego zysk z ha przy tej cenie prawie dwukrotnie niższy (wydajność ×cena), choć o zysku to tu nie ma co mówić, raczej pokryciu kosztów. Jakaś spółka z ok. Radliczyc ma ponoć skupować po 600, nawet gondole mają podstawić, choć to i tak cena co najwyżej średnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

W Ampol-Merol podpisuja umowy po 570 netto - poludniowa Polska

skąd takie info? dzwoniłem dziś to powiedzieli po 460 netto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

a kiedy odbiór, jest z Lublina i chciałbym kosić w tym tygodniu, jutro zadzwonie do nich

Kogo pytasz? Bo drugi kolega mówi że dzwonił do nich a w lokalizacji ma wpisane Konin.....?

Gdzie w lubelskim i u kogo jest taka cena? Bo zrobiliście zamieszania i już nie wiem o co chodzi?

 

Ampol-Merol jest w lubelskim czy w koninie?

 

Ile masz tego do cięcia i kto za ile będzie kosił?

Jesteś gdzieś z okolic Radzynia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

To chyba bez różnicy skąd jestem żeby do nich zadzwonić.  chciałem po prostu sprawdzić cenę , czy możliwa jest taka wysoka.  Zresztą oni mają kilka punktów skupu z tego co mi powiedziano :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

ale byś podał do jakiego punktu dzwoniłeś bo kornatowo 430netto plus 10zł za każdy 5 w dół. A Rywałd nie wiem czy skupuje qq nigdy nie widziałem aby brali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lambogrand    52

u mnie w okolicy cene oglosil jeden punkt 440 netto wedlug mnie smieszna ta cena bede czekal z kukurydza niema co szalec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertmoczko    10

Wczoraj sprzedawałem za 470 netto + 8 zł za % Średnia cena przy wilgotności od 22 do 25 % wyniosła 537 zł brutto Przy takim plonie jak w tym roku ( średnio 2,5 t/ha ) wydaje mi się że chyba będzie drożeć 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akaku    79

Dzwoniłem do skupu 480 netto + 10 zł za %. Wilgotność u mnie ma z kolby 31,6%


Case <3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JPH2    25

AgroAs porzadna firma - sami od siebie podwyższyli cenę zakontraktowanej po320zł gg o 30%, czyli teraz 30% wilgotn. jest po416 zł netto. Inni skupujący powinni w ten sam sposób potraktować rolników,którzy zawarli  kontrakty w takiej niekorzystnej na obecną chwilę cenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akaku    79

Podobno ceny mokrej spadają kolosalnie w dół. To prawda? 

 


Case <3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443

Plony kuku są bardzo słabe ,a cena mizerna .Kolego w naszym regionie koleś wczoraj latał po domach i proponował 450 netto za tyle podpisują kontrakt .


I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lulak    6

Podobno ceny mokrej spadają kolosalnie w dół. To prawda?

Prawda. ZA tydzień ma być po 300 zł, za 2 tyg. po 200, a za 3 tyg. żeby sprzedać będzie trzeba kupującemu dopłacić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Czy wszystko musicie brać na dosłownie, nie wyczułeś ironii?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bialy2005
      Jak nawozić kukurydzę? Przedsiewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jeszcze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens???
      Co roku o tej porze pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac?
      Jakie zapotrzebowanie na składniki odżywcze ma kukurydza?
    • Gość filmownik
      Przez Gość filmownik
      Jak długo można przechowywać kiszonkę z kukurydzy na pryźmie ?
       
    • Przez kamil18fmr
      Proszę o jakieś informacje i opinie odnośnie siewników w/w producentów. Chodzi mi szczególnie o użytkowników.
      Siewnik sprzedawane głownie w Podlaskim. Wszyscy sprzedawcy tych marek dobrze się znają.
      Cena bardzo atrakcyjna, wykonanie też nie najgorsze. Sekcje wysiewające ponoć skopiowane są z Gaspardo starszych generacji.
    • Przez gofeer666
      Witam, posiadam male gospodarstow rolne (mniej niz 10ha) do tej pory zawsze wszystko obisiewalem zbozem ozimym (pszenzyto, pszenica) rok temu złożyłem oswiadczenie i po sprawie, jednak w tym roku, chcialbym na polowie ziemi posiac kukurydze. Czy kukurydza jest traktowana jako zboze i czy moge w tym roku tez zlozyc Oswiadczenie, czy powinienem raczej zlozyc normalny wniosek zeby uwzglednic w nim kukurydze? Prosze o szybka porade bo do jutra termin skladania oswiadczen :P
    • Przez figlewicz
      Chciałbym posiać kukurydze na ziarno. Przeglądałem sklepy ale nie wiadomo co wybrać. Co wy siejecie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj