gseries

Kontraktacja kukurydzy mokrej

Polecane posty

DarekAre    5

Na matifie kukurydza już tylko 163 euro leci w dol a plony w Polsce tragiczne okolice Środy Śląskiej 3-4t a Wielkopolska 6t dzisiaj mierzylem u siebie wilgotność to 25-26% Ale nie jest jeszcze dojrzała do zbioru

Edytowano przez DarekAre

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443

Po 500 to już coś jest .Ja mam piękną kuku jeszcze nie wiem ile sypnie ,ale 10 -tkę powinna lekko dać .Po wtorkowej ulewie jest jeszcze miękkie ziarno .


I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

Najlepszą ofertę jaką wiem to Fermy Woźniak 520 zł netto loco Lasocice. Tak to po około 500. Niby koło opola już koszą wczesne odmiany, plon 5,5- 6 ton , wilg 19-20 %.  Ja u sąsiada wczoraj urwałem kolbę z Pioneera P8400, to po wydlubaniu 18,5 - 19 %. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

już kosicie? U mnie jeszcze zielona tylko na piachach usycha. Fakt ze kolby się do końca nie wykształciły ale są dosyć spore no i gdzie niegdzie omacnica robi swoje w kolbach:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JPH2    25

rroooolnik ty chyba w jakimś  transie jesteś, ze ciągle pytasz o cenę gg.Zadzwoń do punktów skupu i  sam zapytaj , chyba się nie wstydzisz przez telefon pytać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mf25    13

No wlasnie jakie ceny ? u nas jeszcze nie ma cen w skupach a u was?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443

To tylko w naszym pięknym kraju tak może być .Kuku poprzypalana ,lub wręcz wypalona  i plon mizerny ,a cena taka kiepska .


I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

Nie daleko mnie smolice mają swoje plantacje nasienne to dwa tysie dać to za dużo. Kukurydza ma metr, w porywach półtora i wygląda beznadziejnie, ale jakieś w miarę kolby nawet ma. A takich bez kolb na sprzedaż w okolicy nie brakuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

tylko się nie śmiejcie. Ampol-Merol 400+vat. Zapytałem się czy to żart a babeczka się pyta o co mi chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piechu    43

Kumpel mi mowil ze w okolicach konina to juz po 600 niby.Wydaje mi sie ze firmy beda zmniejszac cene przez wzglad na to iz kukurydza bedzie miala docsyc niska wilgotnosc przy zbiorze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

Kumpel mi mowil ze w okolicach konina to juz po 600 niby.Wydaje mi sie ze firmy beda zmniejszac cene przez wzglad na to iz kukurydza bedzie miala docsyc niska wilgotnosc przy zbiorze

Ciekawe gdzie. Wawrzyniak w zbiersku daje po 500 i to maks z tego co wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bialy2005
      Jak nawozić kukurydzę? Przedsiewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jeszcze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens???
      Co roku o tej porze pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac?
      Jakie zapotrzebowanie na składniki odżywcze ma kukurydza?
    • Gość filmownik
      Przez Gość filmownik
      Jak długo można przechowywać kiszonkę z kukurydzy na pryźmie ?
       
    • Przez kamil18fmr
      Proszę o jakieś informacje i opinie odnośnie siewników w/w producentów. Chodzi mi szczególnie o użytkowników.
      Siewnik sprzedawane głownie w Podlaskim. Wszyscy sprzedawcy tych marek dobrze się znają.
      Cena bardzo atrakcyjna, wykonanie też nie najgorsze. Sekcje wysiewające ponoć skopiowane są z Gaspardo starszych generacji.
    • Przez gofeer666
      Witam, posiadam male gospodarstow rolne (mniej niz 10ha) do tej pory zawsze wszystko obisiewalem zbozem ozimym (pszenzyto, pszenica) rok temu złożyłem oswiadczenie i po sprawie, jednak w tym roku, chcialbym na polowie ziemi posiac kukurydze. Czy kukurydza jest traktowana jako zboze i czy moge w tym roku tez zlozyc Oswiadczenie, czy powinienem raczej zlozyc normalny wniosek zeby uwzglednic w nim kukurydze? Prosze o szybka porade bo do jutra termin skladania oswiadczen :P
    • Przez figlewicz
      Chciałbym posiać kukurydze na ziarno. Przeglądałem sklepy ale nie wiadomo co wybrać. Co wy siejecie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj