gseries

Kontraktacja kukurydzy mokrej

Polecane posty

marzygkop    4

Tak dolny ślask a QQ jedzie na Opolszczyzna. Sadze ze będzie wyższa cena bo będzie bardzo mało towaru  ,w moim rejonie sucho jak nigdy plon zapowiada się na bardzo mizerny a okolica to praktycznie sama  qq

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik1986    36

w tym roku jest mało ładnej kukurydzy, krowiarze już szukają gdzie tu kupić na kiszonkę 10% qq zasianej pójdzie na kiszonkę a i ziarnowej w tym roku mało i kiepska więc myślę że będzie cena ale jak się klient dobry trafi to sprzedaję swoją qq ale nie za zwrot kosztów ludzie 5,5-6 tys zł za ha tak mi się wydaje  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443

U mnie kuku jest piękna .Aż się świeci .Wysokość 3 metry i więcej .Kolbki też ładnie ciągną .W mojej okolicy większość takich jest kukurydz .


I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertmoczko    10

w tym roku jest mało ładnej kukurydzy, krowiarze już szukają gdzie tu kupić na kiszonkę 10% qq zasianej pójdzie na kiszonkę a i ziarnowej w tym roku mało i kiepska więc myślę że będzie cena ale jak się klient dobry trafi to sprzedaję swoją qq ale nie za zwrot kosztów ludzie 5,5-6 tys zł za ha tak mi się wydaje  

Dałbyś za kukurydze która ma 1,8 m i prawie nie ma kolby 5 tyś ? Bo ja nie . A taką mamy w większości u nas. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik1986    36

to jak nie ma kolby i nie ma zielonej masy to nie. ale jeśli ktoś ma ładną qq? zakładając że plon 10t + cena 450zł a możliwe że więcej i jeśli ktoś przetrzyma żeby była suchsza to już masz 4500zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443

Cena w tym roku będzie pewnie inna niż w zeszłym .U mnie obszarowcy ,co mają kuku dosłownie są bladzi na twarzy .Kuku jest ugotowana i w 80% sucha .O plonie nie ma co marzyć .Moja i sąsiada kuku się trzyma .Ale nie wiem ,co dalej czy ziarna coś naciągnie ,bo kolbki ma spore i mleczko w ziarnie .O dziwo wilgoć w glebie zaczyna się od 10 cm w dół .Ale z nieba ,co dzień żywy ogień pali .


I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaj    103

rroooolnik nie pij tyle bo Twoje komentarze i pytania są całkowicie nie jasne. Kompletnie nie rozumiem o co chodzi w komentarzu powyżej...


Sprzedam rozrzutnik cena do uzg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marzygkop    4

tam gdzie ja kontraktowałem to ponoć jest o 20 -40 zloty więcej na tonie... tyle mogę pomoc. po ile podpisałeś jak to nie jest tajemnica?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bialy2005
      Jak nawozić kukurydzę? Przedsiewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jeszcze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens???
      Co roku o tej porze pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac?
      Jakie zapotrzebowanie na składniki odżywcze ma kukurydza?
    • Gość filmownik
      Przez Gość filmownik
      Jak długo można przechowywać kiszonkę z kukurydzy na pryźmie ?
       
    • Przez kamil18fmr
      Proszę o jakieś informacje i opinie odnośnie siewników w/w producentów. Chodzi mi szczególnie o użytkowników.
      Siewnik sprzedawane głownie w Podlaskim. Wszyscy sprzedawcy tych marek dobrze się znają.
      Cena bardzo atrakcyjna, wykonanie też nie najgorsze. Sekcje wysiewające ponoć skopiowane są z Gaspardo starszych generacji.
    • Przez gofeer666
      Witam, posiadam male gospodarstow rolne (mniej niz 10ha) do tej pory zawsze wszystko obisiewalem zbozem ozimym (pszenzyto, pszenica) rok temu złożyłem oswiadczenie i po sprawie, jednak w tym roku, chcialbym na polowie ziemi posiac kukurydze. Czy kukurydza jest traktowana jako zboze i czy moge w tym roku tez zlozyc Oswiadczenie, czy powinienem raczej zlozyc normalny wniosek zeby uwzglednic w nim kukurydze? Prosze o szybka porade bo do jutra termin skladania oswiadczen :P
    • Przez figlewicz
      Chciałbym posiać kukurydze na ziarno. Przeglądałem sklepy ale nie wiadomo co wybrać. Co wy siejecie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj