gseries

Kontraktacja kukurydzy mokrej

Polecane posty

magikw    6

mam takie zapytanie czy robil ktos juz kontrakty na mokrą kukurydze i jakie proponują ceny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toomi30    10

ponawiam powyższe pytanie a jak czytam posty rolników o nawożeniu i innych kosztach związanych z qq to przy tej cenie co proponują to dramat  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alfl    2

Będą podpisywać... za kilka m-cy :D przynajmniej w firmie ampol-merol.

Tak, tak Ampol ci tyle zaplaci, :)))Radze Ci sie 2 razy zastanow zanim podpiszesz umowe, 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

Koło mnie gość po 450 w tamtym roku podpisał. Umów rolnikom podpisanych nie oddał. Mówiłem że w życiu nie dostaną a jednak się myliłem.Zapłacił zgodnie z umową. W tym mówi że więcej jak 300 nie podpisze jak się sytuacja nie zmieni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MariuszE38    25

Tak, tak Ampol ci tyle zaplaci, :)))Radze Ci sie 2 razy zastanow zanim podpiszesz umowe, 

 

Do tej pory zawsze płacili, a nie jedną umowę już z nimi realizowałem, więc nie wiem o co Ci chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alfl    2

Do tej pory zawsze płacili, a nie jedną umowę już z nimi realizowałem, więc nie wiem o co Ci chodzi.

U nas  ampol ma zawsze najgorsze ceny skupowe w porownaniu do innych. Oni daje wieksza cene ale warunek ze placa swoim towarem np nawozami.Ja raz tak zrobilem  i dostalem samochod starego zlezalego nawozu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JozeF84    1

zakontraktowałem po 380 netto / 30% z dostawą Agro-efekt opolskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mf25    13

A jak to jest z tymi kontraktami jesli podpisze a grad mi zniszczy uprawe lub zwierzyna , da sie dogadac z kontraktorem jezeli sie nie odda im qq do skupu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

To zależy gdzie kontraktujesz. Ja w tegorocznym kontrakcie mam to zaznaczone, ze w razie wystąpienia np suszy, gradobicia piszę się aneks do umowy,po wcześniejszych oględzinach ubezpieczalni lub osoby z firmy kontraktującej. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

to zależy po ile jest później na wolnym rynku. Jeżeli tańsza niż kontraktowana to nic nie robią bo lepiej na tym wyjdą. Gorzej jak jest droższa. Ale mi się nie zdarzyło żeby się czepiali bo w następnym roku też chcą kontraktować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marzygkop    4

Panowie z   Dolnego śląska i najbliższych okolic gdzie kontraktujecie qq i w jakiej cenie. Ja dziś dzwoniłem do Wożniaka to 400 - transport to wychodzi u mnie po 365 netto a wioza pod leszno a w Agro-efekt Syców po 350 bez transportu.podzielcie się informacjami. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
QuQurydza    125

Witam, czy firmy kontraktując kukurydze mokrą wpisują jakąś klauzulę dotyczącą wad ukrytych np. DON.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal387    0

Jak wyceniacie kukurydzę przy sprzedaży na kiszonkę?. Woźniak na dzień dzisiejszy 490 mokra, tylko jak tu oszacować plon. Dodam, że kukurydza ma średnio 1,8-2,3 wysokości  zależy od kawałka. Siew 76tyś na ha i ma średnio po dwie kolby. jak to wycenić?

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443

W zeszłym roku sąsiad policzył sobie za kuku całą tak ...plon nasion razy cena plus ubytek masy organicznej ,czyli wyszło za hektar bardzo podobnej kuku do Twojej 3,5 tyś .Z tym ,że plon nasion był mizerny w granicach 5 ton .Ostatecznie jedną działkę sprzedał za 2,5 tyś plus ten gość nawiózł sąsiadowi 10 tandemów obornika na hektar .


I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertmoczko    10

Ja sprzedam swoją w cenie kosztów produkcji Rośliny mają około 2 metry ale kolba jest mała lub wcale jej nie ma Nie opłaca się tego kosić na ziarno a masy na kiszonkę trochę będzie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bialy2005
      Jak nawozić kukurydzę? Przedsiewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jeszcze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens???
      Co roku o tej porze pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac?
      Jakie zapotrzebowanie na składniki odżywcze ma kukurydza?
    • Gość filmownik
      Przez Gość filmownik
      Jak długo można przechowywać kiszonkę z kukurydzy na pryźmie ?
       
    • Przez kamil18fmr
      Proszę o jakieś informacje i opinie odnośnie siewników w/w producentów. Chodzi mi szczególnie o użytkowników.
      Siewnik sprzedawane głownie w Podlaskim. Wszyscy sprzedawcy tych marek dobrze się znają.
      Cena bardzo atrakcyjna, wykonanie też nie najgorsze. Sekcje wysiewające ponoć skopiowane są z Gaspardo starszych generacji.
    • Przez gofeer666
      Witam, posiadam male gospodarstow rolne (mniej niz 10ha) do tej pory zawsze wszystko obisiewalem zbozem ozimym (pszenzyto, pszenica) rok temu złożyłem oswiadczenie i po sprawie, jednak w tym roku, chcialbym na polowie ziemi posiac kukurydze. Czy kukurydza jest traktowana jako zboze i czy moge w tym roku tez zlozyc Oswiadczenie, czy powinienem raczej zlozyc normalny wniosek zeby uwzglednic w nim kukurydze? Prosze o szybka porade bo do jutra termin skladania oswiadczen :P
    • Przez figlewicz
      Chciałbym posiać kukurydze na ziarno. Przeglądałem sklepy ale nie wiadomo co wybrać. Co wy siejecie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj