gseries

Kontraktacja kukurydzy mokrej

Polecane posty

saszeta    164

dobrze zakontraktowałeś to ci się nie opłaca. Mi zresztą też nie. Ale jak ma sprzedać mokrą po 300 a tanio wysuszoną po 500 to mniejsze ryzyko z suchą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek912    7

Jak tak co roku będzie cena spadać o 100 zł to strach myśleć po ile będzie w przyszłym roku ja mam oferte na 350zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robzombie    16

Co będzie za rok nie wiadomo. Ja mam tanią suszarnię  na słomę, przy obecnej różnicy w cenie nie ma sensu suszyć. Chyba że liczymy na wzrost cen , ale w tym sezonie raczej nie ma przesłanek ku temu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

Zastanawiałem się czy przy takiej niskiej cenie qq nie byłoby warto dosuszyć i czekać na lepszą cenę.Popraw mnie jeśli się mylę ale stawka za tone jest chyba mało precyzyjna.Jeden przywiezie qq o wilgotności 30% i zapłaci 120zł/t ,drugi przyjedzie z 35% qq i też zapłaci 120zł/t?

Masz rację że jest nieprecyzyjna, tylko niestety nie ja tą stawkę ustalałem. Konkurencja taką stawkę ustaliła i nie ma wyboru, chyba że suszarnia ma stać to wtedy nic nie zarobisz. Jedyny sens suszarni u nas to opał stały, nie ma mowy o gazie czy oleju bo koszty przerosną cenę. Jedynie  dojdzie ci trochę z tego względu że kukurydza o wilg 35 procent będzie cięższa niż ta 30 a stawka jest za tone kukurydzy mokrej. Masz swoją suszarnie czy nie? Jeśli nie to wątpię żeby w tym roku się to opłaciło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KRISS75    54

Nie mam swojej suszarni.Pytam dlatego bo jestem ciekaw waszego zdania odnośnie suszenia,kosztów i opłacalności.Znajomy ma niedaleko suszarnie i zastanawiałem się nad wysuszeniem i czekaniem na lepszą cenę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

Powiedz jak kolega kasuje za suszenie to będzie można lepiej wyliczyć. Ja na szczęście mam kontrakt na mokrą to o suszeniu dla siebie nawet nie myślę. Zboża też miały drożeć po żniwach a jakoś bynajmniej u mnie jest odwrotnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KRISS75    54

Jak się dowiem to dam znać.Ja w tym roku nie podpisałem a mogłem na 400zł netto i chyba dostane w łeb.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brojo    0

Ja mam propozycje 400 zł za 30% ale się zastanawiam czy nie za tanio. Wyjdzie pewnie tak, że stracę, bo stanieje. Co myślicie?

Zakontraktowana w kwietniu bez ustalonej ceny, tylko tony.

Kujawsko-pomorskie ok. Lipna.

Edytowano przez brojo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik1986    36

brojo kolego masz mete po 400 teraz? czy kontrakt za rok? i gdzie dokładnie? ja okolice płocka

Edytowano przez rolnik1986

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek24m    12

Powoli będą płacić i po 400 netto.Niech się wyszaleją skupójący'Wszystkie przesłanki wskazują że tak będzie.A zobaczycie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik1986    36

też mi się tak wydaje kolego ten kto niewytrzyma stresu to sprzeda im po te 300netto a hjeny tylko się śmeją. znam takich co tylko ważą u siebie a idzie to dalej i zarabiają po 50-100zł na tonie. forum też czytają handlarze i piszą głupoty. na moją qq będą musieli troche poczekać złodzieje, rok temu kosiłem 17 listopada. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Seba8080    1

witam dzisiaj dzwoniłem za cenami na mokra kukurydze i podali mi ze maja po 395 za mokra a w zeszłym tygodni kolega z nimi podpisał kontrakt na 380 zastanawiam się czy czekać i sprzedawać bez kontraktu czy podpisać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robzombie    16

dobrze zakontraktowałeś to ci się nie opłaca. Mi zresztą też nie. Ale jak ma sprzedać mokrą po 300 a tanio wysuszoną po 500 to mniejsze ryzyko z suchą

Zależy na co suszarnia , własna czy korzystasz z usług. Usługowo odpada na 100% , olej i gaz chyba wyjdzie na to samo co mokra , tylko w ch....j roboty. Jakaś górka może zostać przy suszarniach miałowych i na słomę . Fakt że podpisałem dobry kontrakt na mokrą , no ale każdy mógł podpisać . Mieszkam też w rejonie gdzie mamy alternatywę w postaci sprzedaży na biogaz i wszystko co poza kontraktem na ziarno wykosiłem na biomasę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
solek01    209

Na podkarpaciu narazie kicha: cena zaczyna się  272 netto za 30% i drudzy 300netto.

Ale już za 26 % jest 350netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek24m    12

Omacnica narobiła nam szkody

a skupujący myśleli że to takie są urodzaje

Panowie skupujący weżcie sobie ziemie w dzierżawę

i wystawcie wtenczas sobie sami cenę

Bedziecie mieli zysk z dzierżawy i ze skupu

Powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szopen    29

Moje koszty bezpośrednie przy suszeniu słomą to 1,5 zł za T%. przy kukurydzy 30% wychodzi 24 zł/T. Po wysuszeniu 1 T mokrej mam 800 kg suchej po 500 zł co daje 400 zł. Nie sprzedam więc taniej. Ludzi bym musiał wysłać na zieloną trawkę, a o dobrych pracowników ciężko. Wolę popracować i sprzedać w maju czerwcu z większym zyskiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matava    20

Jeśli to jest z kupionej słomy, to pewnie jeszcze taniej wyjdzie, gdy uwzględnisz popiół jako nawóz, ale jak na swojej, to daleko nie zajedziesz. Jak wygląda bilans materii organicznej w glebie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

Nie w tamtym ale dwa i trzy lata temu kosiłem kukurydze koło 20 listopada 3 lata temu stała juz w śniegu ostatni w wiosce kosilismy ludzie sie juz smiali bo mielismy 4 ha tylko w sumie nie pamietam czemu tak późno kosilismy ale wiem że mielismy koło 50 zł wiecej  na tonie bo juz nikt nie wiózł było po sezonie jak to sie mówi 2 lata temu tez potem juz była wyzsza cena rok temu kosilismy koło 30 października to była normalna dlatego moim zdaniem nie ma co sie śpieszyc z koszeniem tym bardziej nie wiem jak u was ale u nas plony sa chyba najmniejsze od kiedy siegam pamiecia ja i ojciec o ile zboza rekordowo to kukurydza katastrofa bylem dzis na polu u goscia który przez ostatnie 5 lat sieje qq na tym samym polu gleba IV klasa moze lepiej  długośc kolby 10 cm moze troche wiecej a kukurydza 2.5 metra jest katastrofa. Podobno wydajnosc u tego gość na którymś z jego pól to ok 4 tony z takiej qq. Najlepsze kukurydze sypia do 10 ton ale to mało gdzie. Według mnie za jakies 2-3 tygodnie kiedy kukurydze zostana powykaszane a bedzie niedobór w magazynach cena pójdzie w góre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szopen    29

Jeśli to jest z kupionej słomy, to pewnie jeszcze taniej wyjdzie, gdy uwzględnisz popiół jako nawóz, ale jak na swojej, to daleko nie zajedziesz. Jak wygląda bilans materii organicznej w glebie?

 

Słoma własna, zbierana z 10% powierzchni gospodarstwa. Bilans jest super, zawsze na plusie. Kukurydza na ziarno zostawia więcej masy niż zboże, popatrz na przeliczniki. Kupnej nie mogę używać bo nie znam nikogo kto prasuję słomę szarą tj. wypłukaną deszczem, zwykle na początku września.

Wiem, że wartość nawozowa słomy jest wyższa niż 100 zł/T ale świeżej, nie robią badań nad szarą płukaną, a jej skład bardzo się zmienia, woda wypłukuje większość składników. Co do popiołu to jest go kilka ton rocznie, więc nie warto się bawić w wywożenie, tym bardziej, że nie mam rozrzutnika.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matava    20

Całkiem fajne rozwiązanie.

 

Co do opóźniania terminu zbioru, warto wziąć pod uwagę dwie rzeczy: Fusarium i opadanie kolb. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szopen    29

Bez omacnicy też są odmiany którym kolby odpadają przy małym poruszeniu, a są takie że trzeba dobrze szarpać żeby urwać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robzombie    16

Ja ze zbiorem jeszcze poczekam do 25.10. Z qq nic się nie dzieje , pogoda sprzyja oddawaniu wody. Nie ma się co spieszyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bialy2005
      Jak nawozić kukurydzę? Przedsiewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jeszcze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens???
      Co roku o tej porze pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac?
      Jakie zapotrzebowanie na składniki odżywcze ma kukurydza?
    • Gość filmownik
      Przez Gość filmownik
      Jak długo można przechowywać kiszonkę z kukurydzy na pryźmie ?
       
    • Przez kamil18fmr
      Proszę o jakieś informacje i opinie odnośnie siewników w/w producentów. Chodzi mi szczególnie o użytkowników.
      Siewnik sprzedawane głownie w Podlaskim. Wszyscy sprzedawcy tych marek dobrze się znają.
      Cena bardzo atrakcyjna, wykonanie też nie najgorsze. Sekcje wysiewające ponoć skopiowane są z Gaspardo starszych generacji.
    • Przez gofeer666
      Witam, posiadam male gospodarstow rolne (mniej niz 10ha) do tej pory zawsze wszystko obisiewalem zbozem ozimym (pszenzyto, pszenica) rok temu złożyłem oswiadczenie i po sprawie, jednak w tym roku, chcialbym na polowie ziemi posiac kukurydze. Czy kukurydza jest traktowana jako zboze i czy moge w tym roku tez zlozyc Oswiadczenie, czy powinienem raczej zlozyc normalny wniosek zeby uwzglednic w nim kukurydze? Prosze o szybka porade bo do jutra termin skladania oswiadczen :P
    • Przez figlewicz
      Chciałbym posiać kukurydze na ziarno. Przeglądałem sklepy ale nie wiadomo co wybrać. Co wy siejecie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj