gseries

Kontraktacja kukurydzy mokrej

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
arturro2603    5

to tak samo jak w Bugaju. 

Sprzedawałeś już kiedyś do Cedrobu? Ile liczą za transport? Nie oszukują na wadze? 

Jaka jest u was QQ? Mieszkam jakieś 70Km od Ciechanowa i u nas miejscami bieda z nędzą, rekordów nie będzie choć są i zadbane plantacje. 

Już trzeci rok im oddaję na kontrakt. Transporuję we własnym zakresie. O ile pamiętam w ubiegłym roku liczyli 15 złotych od tony ładunku, z tym że ja mam do paszarni około 20 km, więc trudno mi napisać jaka byłaby stawka od Ciebie. Co do uczciwości, nie mam do nich zastrzeżeń. Są za dużą firmą, żeby bawić się w kantowanie. Nie oszukują na wadze, ani na wilgotności. QQ jest w tym roku w moim rejonie w porządku. W porównaniu do ubiegłego roku o niebo lepsza. Kolby dobrze zaziarnione po 14- 16 rzędów także myślę, że wydajność będzie dobra. Tropikalny i przekropny lipiec zrobił z nią dobrą robotę. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

Kolego, ilość rzędów ziaren to cecha odmianowa kukurydzy, a nie kwestia pogody. Ale że kolby mają odpowiednią wielkość to już zasługa pogody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443

U mnie cena jest na dzisiaj po 350zł netto za 30% towar cena słabizna .Tuchola kujawsko -pomorskie.

 


I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszka16    86

W przyszłym tygodniu cena spadnie pewno poniżej 300 .

Jak nam z Ukrainy będą tak napierniczać tanio to pewnie tak ciekawa sprawa że w Polsce nie prowadzi się wcale eksportu kukurydzy tylko import.


Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w d*pę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piechu    43

Chemirol Gniezno na dzień wczorajszy 320 przy 30 % z akcentem na możliwe spadki Nie rozumiem tego plon w porównaniu z zeszłym rokiem będzie mniejszy jedyne pocieszenie to że dzięki pogodzie kukurydza podczas zbioru powinna być bardziej sucha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sajgon    12

U mnie na dzień dzisiejszy 390 netto za 30%. Znajomy dziś kosi to ma 36% wilgotności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slomek    186

Kuj-pom wilgotność pod 40 bo uschła nie oddaje wody... Plon 1700kg mokrej/ha a nawożone było na min 10t. Jak dobrze pójdzie to na super stanowisku 3klasa będzie może 5t/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matava    20

U mnie jedno zero więcej i 36%  na V klasie. Zakiszone, z koszeniem na handel jeszcze wypada czekać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KRISS75    54

Koledzy wiem że to nie ten dział ale możecie mi wyjaśnić jak wyliczyć koszt suszenia kukurydzy.Dajmy na to że koszt wysuszenia 1t% to 15zł.Jeśli zebrałem qq o wilgotności 30% i trzeba ją wysuszyć do 12% to:30-12=18% do zbicia.Czyli 18% x 15zł/t%=270zł

Tak to się liczy czy inaczej?

 

U mnie na dziś 350zł/t

Edytowano przez KRISS75

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregcougar    0

:wacko: słyszałem tez że w świętokrzyskim /Kazimerza/ jest 280 netto za 30% i 10 zło od każdego % :(  co to bedzie ????

DeHaus /HIMA/ 320 netto /tonę- powiat wadowicki i 15zł od %

 

Edytowano przez gregcougar

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robzombie    16

W rejonach przygranicznych sporo kuku idzie na eksport . Cena nie powinna was zaskakiwać zanosiło się na to od dawna . Kto ma kontrakt będzie miał dobry rok , na północy kraju rzeczywiście nędza ale Dolny Śląsk jest super.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszka16    86

W tej chwili eksport to może być tylko do kraju z poza unii, a do Niemiec czy Czech to jest handel wewnątrzwspólnotowy. 


Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w d*pę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

Koledzy wiem że to nie ten dział ale możecie mi wyjaśnić jak wyliczyć koszt suszenia kukurydzy.Dajmy na to że koszt wysuszenia 1t% to 15zł.Jeśli zebrałem qq o wilgotności 30% i trzeba ją wysuszyć do 12% to:30-12=18% do zbicia.Czyli 18% x 15zł/t%=270zł

Tak to się liczy czy inaczej?

 

U mnie na dziś 350zł/t

Jeśli suszysz to liczy się zbicie do 14% , bo tyle ma kukurydza sucha maksymalnie.  Czyli masz do zbicia 16 % razy stawka za t%.  U nas akurat jest stawka za tone i bierzemy 120 zł za tone suszenia. Koszt suszenia to jedno, teraz odlicz do tego spadek masy, 16% * 1,2 % ( tyle wynosi spadek masy w stosunku do procentów wysuszenia).  Ja ostatnio kalkulowałem że żeby opłacało się suszyć kukurydze, przy własnej suszarni i koszcie suszenia przyjętym na 50 zł tona , to kukurydza sucha musi być minimum 180 zł droższa, wtedy na zero wychodzisz . U nas aktualnie cena na mokrą 370 zł netto. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KRISS75    54

Zastanawiałem się czy przy takiej niskiej cenie qq nie byłoby warto dosuszyć i czekać na lepszą cenę.Popraw mnie jeśli się mylę ale stawka za tone jest chyba mało precyzyjna.Jeden przywiezie qq o wilgotności 30% i zapłaci 120zł/t ,drugi przyjedzie z 35% qq i też zapłaci 120zł/t?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robzombie    16

Nie wiem jak liczycie ja nie odpalam suszarni. Sucha pewno będzie poniżej 500 pln netto , nie ma sensu mnożyć kosztów.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bialy2005
      Jak nawozić kukurydzę? Przedsiewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jeszcze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens???
      Co roku o tej porze pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac?
      Jakie zapotrzebowanie na składniki odżywcze ma kukurydza?
    • Gość filmownik
      Przez Gość filmownik
      Jak długo można przechowywać kiszonkę z kukurydzy na pryźmie ?
       
    • Przez kamil18fmr
      Proszę o jakieś informacje i opinie odnośnie siewników w/w producentów. Chodzi mi szczególnie o użytkowników.
      Siewnik sprzedawane głownie w Podlaskim. Wszyscy sprzedawcy tych marek dobrze się znają.
      Cena bardzo atrakcyjna, wykonanie też nie najgorsze. Sekcje wysiewające ponoć skopiowane są z Gaspardo starszych generacji.
    • Przez gofeer666
      Witam, posiadam male gospodarstow rolne (mniej niz 10ha) do tej pory zawsze wszystko obisiewalem zbozem ozimym (pszenzyto, pszenica) rok temu złożyłem oswiadczenie i po sprawie, jednak w tym roku, chcialbym na polowie ziemi posiac kukurydze. Czy kukurydza jest traktowana jako zboze i czy moge w tym roku tez zlozyc Oswiadczenie, czy powinienem raczej zlozyc normalny wniosek zeby uwzglednic w nim kukurydze? Prosze o szybka porade bo do jutra termin skladania oswiadczen :P
    • Przez figlewicz
      Chciałbym posiać kukurydze na ziarno. Przeglądałem sklepy ale nie wiadomo co wybrać. Co wy siejecie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj