gseries

Kontraktacja kukurydzy mokrej

Polecane posty

master20002    228

Jak wygląda kontraktacja na podkarpaciu? Zajmuje się tym jakaś firma? Nic nie mogę w necie znaleźć. Kontraktuje się przed siewem czy przed zbiorem? Pytam bo mam zamiar posiać kilka ha w przyszłym roku.

Edytowano przez master20002

Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertmoczko    10

Około 350 netto za 30 %... ;[ Tyle że plon zapowiada się ładnie i może będzie sucha to coś dopłacą za wilgotność Tak myśle że za około 2 tyg niektórzy wystartują... może i ja :rolleyes: Ta co była siana w marcu to już ładnie kolby zasychają Jak u was z omacnicą ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawell18    13

w mazowieckim omacnica dopisała, ale tylko na jednej odmianie.

u nas i w kuj-pomorskim rekordów plonowania nie będzie, miejscami nędza straszna...albo wcale nie ma kolby albo jest tyle, że pusta, choć wiadomo zdarzają się i ładne plantacje.


Cały kłopot polega na tym, że głupcy są pewni siebie, a mądrzy pełni wątpliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawell18    13

oferta z dziś 

kukurydza 30% 420 netto, tonoprocent 13zł 

  • Like 1

Cały kłopot polega na tym, że głupcy są pewni siebie, a mądrzy pełni wątpliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik1986    36

A skad jestes kolego bo ja gmina slupno, wiem o bugaju ale znam lepszego zawodnika placi wiecej przynajmniej w ostatnich latach tak mialem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawell18    13

A skad jestes kolego bo ja gmina slupno, wiem o bugaju ale znam lepszego zawodnika placi wiecej przynajmniej w ostatnich latach tak mialem

Mazowieckie, powiat zurominski

Cały kłopot polega na tym, że głupcy są pewni siebie, a mądrzy pełni wątpliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawell18    13

nie sprzedawałem

QQ mam drugi rok, przedstawiciel przyjechał ze znajomym jakiś czas temu i oferował wtedy 400 netto, a w piątek dzwonił i podniósł na 420 netto i niby ma nadal drożeć 


Cały kłopot polega na tym, że głupcy są pewni siebie, a mądrzy pełni wątpliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arturro2603    5

Jeśli pogoda dopisze, to u mnie żniwa ruszą za jakieś 2- 3 tygodnie. Kontraktowałem jakieś dwa miesiące temu w Cedrobie. Cena minimalna gwarantowana 400 netto przy 30% wilgotności. Jeżeli cena rynkowa będzie wyższa, wówczas dadzą więcej.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panczo1922    635

oooo no to kontrakt marzenie...

zerowe ryzyko...

zastanawiam się tylko jaką korzyść ma z tego kupujący poza gwarantowaną dostawą...

zawsze kontrakt to było ryzyko ceny a tu widzę czasy się zmieniają:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz999    0

Dzisiaj dzwoniłem do Agro- Asu w Grodkowie to kontraktacje zakończyli ostatniego sierpnia czekają na dostawy po aktualnych cenach w trakcie żniw kukurydzianych i obrazu zapowiedzieli że szału nie będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawell18    13

Jeśli pogoda dopisze, to u mnie żniwa ruszą za jakieś 2- 3 tygodnie. Kontraktowałem jakieś dwa miesiące temu w Cedrobie. Cena minimalna gwarantowana 400 netto przy 30% wilgotności. Jeżeli cena rynkowa będzie wyższa, wówczas dadzą więcej.

to tak samo jak w Bugaju. 

Sprzedawałeś już kiedyś do Cedrobu? Ile liczą za transport? Nie oszukują na wadze? 

Jaka jest u was QQ? Mieszkam jakieś 70Km od Ciechanowa i u nas miejscami bieda z nędzą, rekordów nie będzie choć są i zadbane plantacje. 


Cały kłopot polega na tym, że głupcy są pewni siebie, a mądrzy pełni wątpliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

oooo no to kontrakt marzenie...

zerowe ryzyko...

zastanawiam się tylko jaką korzyść ma z tego kupujący poza gwarantowaną dostawą...

zawsze kontrakt to było ryzyko ceny a tu widzę czasy się zmieniają :)

 

ja też tak mam. Sporo dużych kupców tak robi. Zwłaszcza dużym dostawcom.

W zeszłym roku 20 zł na tonie mi dołożyli tzn. mniejszy procent odliczyli za wilgotność

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bialy2005
      Jak nawozić kukurydzę? Przedsiewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jeszcze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens???
      Co roku o tej porze pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac?
      Jakie zapotrzebowanie na składniki odżywcze ma kukurydza?
    • Gość filmownik
      Przez Gość filmownik
      Jak długo można przechowywać kiszonkę z kukurydzy na pryźmie ?
       
    • Przez kamil18fmr
      Proszę o jakieś informacje i opinie odnośnie siewników w/w producentów. Chodzi mi szczególnie o użytkowników.
      Siewnik sprzedawane głownie w Podlaskim. Wszyscy sprzedawcy tych marek dobrze się znają.
      Cena bardzo atrakcyjna, wykonanie też nie najgorsze. Sekcje wysiewające ponoć skopiowane są z Gaspardo starszych generacji.
    • Przez gofeer666
      Witam, posiadam male gospodarstow rolne (mniej niz 10ha) do tej pory zawsze wszystko obisiewalem zbozem ozimym (pszenzyto, pszenica) rok temu złożyłem oswiadczenie i po sprawie, jednak w tym roku, chcialbym na polowie ziemi posiac kukurydze. Czy kukurydza jest traktowana jako zboze i czy moge w tym roku tez zlozyc Oswiadczenie, czy powinienem raczej zlozyc normalny wniosek zeby uwzglednic w nim kukurydze? Prosze o szybka porade bo do jutra termin skladania oswiadczen :P
    • Przez figlewicz
      Chciałbym posiać kukurydze na ziarno. Przeglądałem sklepy ale nie wiadomo co wybrać. Co wy siejecie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj