zaglub

Rury stalowe do dmuchawy

Polecane posty

zaglub    2

Potrzebuje około 15-20 metrów rur stalowych średnica 110 mm do dmuchawy. Proszę o informacje gdzie mogę nabyć lub może ktoś ma do sprzedania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
solek01    208

Są rury z blachy ocynkowanej 0.5mm do wentylacji, ale dostępne w typoszeregach fi 100 i kolejne fi 125 w odcinkach 3m.

W zależności do czego ci to potrzeba. Do tego są też kształtki tzn mufy, trójniki, kolanka itp. Pytaj o to w hurtowniach hydraulicznych lub z wentylacją.

Ewentualnie w sklepach żelaznych mają rury do piecyków z blachy czarnej to możesz popatrzeć. Zależy do czego je potrzebujesz.

A rury PCV takie jak do kanalizacji nie były by? bo one są 110mm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zaglub    2

Sypie zboże na strych z przyczepy na wysokość około 5 m i odległość maksymalna 20m i krócej. W przyczepie mam dziurę w podłodze, zboże leci do dmuchawy. I właśnie rury potrzeba. PCV nie da rady elektryzują się. Tylko stalowe. Sypie tak już z 10 lat ale rury już pogięte i mało mam. Tak jak mówisz trzeba popytać w hurtowniach. Dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuzaj63    45

Ja robiłem kilka lat temu rury do dmuchawy to zwykłe rury kanalizacyjne 160 mm. Kształtki dobierasz sobie wedle gustu i nie ma żadnego problemu.

Nie przecierają sie?Ile ton zboża rocznie dmuchasz?A co z ładunkiem elektrostatycznym zbierającym się na rurach ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xerion3800    45

Rocznie i przewalałem około 100 ton.Elektryzować elektryzowały się ale i tak nie strzelało i nie kopało prądem. A co do przecierania to nic się nie działo. Tylko że rury były wysokiej jakości. Były grubsze. Rury były z firmy WAVIN. Lepiej dać więcej i mieć spokój. Rury mają 5 lat i nawet śladu zużycia nie ma. Możesz je składać dowolnie do potrzeb stosując odpowiednie kształtki.

Pozdrawiam.


Zapraszam na mój kanał na YouTube!
https://www.youtube.com/user/clasxerion3800

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1116

Odnośnie elektryzowania to słyszałem o mocowaniu drutu po długości rury i uziemianiu go i problem "strzelania piorunów" był rozwiązany.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez lukaszj
      Witam . Czy Ktoś moze przerabiał rure wysypu zboża z rozkładanej ręcznie na hydrauliczną?.
      Mam zamiar dokonać takiej przeróbki , i chciałem zapytać czy ktoś ,może już takiej modyfikacji dokonywał?
    • Przez Lukas85
      Koledzy czy rozbierał ktoś z Was przekładnie katową rury wysypowej z claasa dominatora? Konkretnie chodzi mi o dominatora 96 ale w każdym budowa tej przekładni jest podobna. W katalogu nie ma jej rozłożonej na czesci a ja nie mam pojecia jak wyjąc z niej oś. Moze ktos spotkał się z takim problemem?
    • Przez vanhool
      Witam, kupiłem używaną dmuchawę do siana prod. polskiej małą ładowaną od boku. Problem polega na tym że z bliska nigdy nie widziałem takiej maszyny a bynajmniej jej się nie przyglądałem i przy załadunku zapomniałem o opaskach zaciskowych do rur ( o ile wgl. były... ) stąd moje pytanie czy mogę to poskładać bez opasek (rura w rurę wchodzi na ok 10 cm) ?? Ewentualnie jeżeli to konieczne to czy można gdzieś takowe kupić a jak tak to gdzie? Jeszcze bardziej ewentualnie to czym można by zastąpić oryginalne opaski zaciskowe? Rury będą poukładane tak, że pionowo do góry idą 2 rury, następnie kolanko, i od kolanka 2 rury pod kątem opierają się na belce, wszystko jest zakończone kierownicą strumienia. Proszę o poradę
    • Przez noid
      Witam.
      Założyłem nowe radio i powstał problem z nagrzewnicą reflektorami roboczymi i wycieraczkami. Po włożeniu kluczyka do stacyjki wentylatory dmuchawy nie działają. Wycieraczki również nie działają jak i reflektory robocze.
      Ciągnik to Zetor 7245. Znalazłem jakiś schemat elektryki na necie lecz nie mogę go zrozumieć jeden po czechosłowacku( kolorowy) a inne czarnobiałe których i tak nie rozumiem.
      Zaczynając od pierwszego przekaźnika(o ile tak to się zwie) patrząc od góry z lewej, kable idą w następujący sposób.
      *Czerwony->czerwony, szary, 2x żółty
      *Czarny->2x szary, 2x czerwony+1 czerwony, 1 żółty
      *Czerwony-> 2x czerwony, 2x szary, żółty
      *Biały-> 2x szary, czerwony i niebieski.
      Bezpieczniki te brakujące to w tym miejscu coś jest nie tak ponieważ zaczyna palić albo bezpiecznik albo kable instalacji.
      Co oznaczają poszczególne kable i gdzie je powpinać? 
      Kolory kabli które tam są to
      Różowo-czerwony
      Czerwony
      Żółty
      Szary
      Biały
      Czarny
      Niebieski
      Co dalej to nie wiem. 









    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam. Stoję przed wyborem silnika do dmuchawy. A więc czy silnik 5.5kw (2890 obr./min) da radę dmuchać zboże na odległość ok. 8m w poziomie lub 4m w pionie i 5 w poziomie ? Z góry dziękuje za odpowiedzi.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj