Skocz do zawartości
mt3820

Turbo ze Stara 742 do 820

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
mt3820    0

a mógłbyś podać gdzie to kupiłeś, bo ja szukam i nie mogę znaleźć..

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez odyniec
      Jestem ciekawy czy do T25 dało by się założyć jakieś najmniejsze turbo a jak tak to czy by wytrzymał silnik. Mi sie zdaje że trzeba by było wymienić wał tłoki itd na jakieś mocniejsze jak wy myslicie o tym
    • Przez Grein1213
      Witam. Mam do Was pytanie, może będziecie w stanie mi pomóc. A mianowicie, w którą stronę ma być strzałka na tłoku przy ich montażu? Do przodu czy do tyłu?
    • Gość Profil usunięty
      Przez Gość Profil usunięty
      Zastanawiam się nad małą innowacją w silniku mojego ursusa, chodzi mianowicie o wymianę starej "archaicznej " turbiny i zastąpienie jej jedną z obecnie dostępnych efektywnych turbo sprężarek oraz zastosowanie intercooler'a .
      Zapytacie poco taka ingerencja w traktor skoro wszystko działa?
      Zanim kupiłem moją szesnastkę, długo pytałem na forach o opinie o niej, sporo czytałem o jej wadach i zaletach, o szczegółach które psują ten traktor...
      Z racji tego że jestem z natury analitykiem, z wykształcenia inżynierem rodzi się we mnie chęć poprawienia paru szczegółów w mojej maszynie i znając siebie może z mozołem ale dopnę swego
      Zorientowałem się że istnieją dwa podstawowe mankamenty tegoż traktor, trakcja- nie adekwatny uciąg do mocy silnika oraz niski przyrost mocy z turbiny, kosztem sporego wzrostu spalania.
      Najpierw chciałbym się skupić na pierwszym problemie.
      Piętą achillesową tego traktora jest wyżej wymieniona turbina, stara, nie efektywna, przez co szesnastka jest po prostu smokiem wypijającym tony paliwa ...

Naturalne jest że wymiana samej sprężarki i zainstalowanie intercooler'a nie ograniczy spalania, ale połączenie tych zabiegów z regulacją dawki paliwa myślę że da spokojnie pożądany efekt.

Zastanawia mnie bardzo czy któryś z użytkowników tej maszyny przeprowadzał już taki zabieg, celem ograniczenia zużycia paliwa, mając przy tym przyrost mocy ?
    • Przez zetor7745T
      Witam, mam zamiar kupić prasę rolującą do zetora 7745 Turbo i nie wiem jaka będzie do niego odpowiednia, najlepiej jak by miała rotor i noże, Doradzi mi ktoś ?
    • Przez Pudzianoss
      witam wszystkich.
      mam pytanie czy ktoś wie może w jaki sposób i na ile to jest możliwe zamontować turbinę,intercooler w Renault 120.54 Nectra. typ silnika to MWM D226-6. rocznik 1994.