Szejk

Deutz-Fahr K 110 czy John Deere 6330

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
K100    98
Mam zamiar kupić traktor który będzie ciągnikiem głównym w gospodarstwie. Będzie pracował z kosiarką rotacyjną, sieczkarnią, pługiem, agregatem, prasą belującą i wykonywał wszelki transport. Który lepszy john deere czy deutz-fahr? Jak u nich z awaryjnścią i serwisem no i jak jest z częściami czy są drogie i czy jest do nich łatwy dostęp? Prosze o opinnie na temat tych ciągników.

 

 

Jak to ma byc ciągnik główny to biez DF K110 wez wersje ProfiLine

i doposaz go w amortyzowaną oś i pneumatyczną kabine oraz climatronic

niewiem co sie tak czepiają inni że głosno w kabinie ja mam K100 i jestem bardzo zadowolony

z jazdy zarówno w przacach polowych i w transporcie

W JD masz Common Rail tak wiec wiesz co to znaczy jak bedzie złe paliwo ,gorszej jakosci

 

ja bym brał jednak DF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Co do głośności to podtrzymuję-u mnie w 5720 jest sporo ciszej niż w K100-o 6330 nawet wspominał nie będę-bo w cichszym jeszcze nie siedziałem (no chyba że w C-360 z wyłączonym silnikiem :P ).

A na pompowtryski to niby paliwko z wodą nie szkodzi ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241
Co do głośności to podtrzymuję-u mnie w 5720 jest sporo ciszej niż w K100-o 6330 nawet wspominał nie będę-bo w cichszym jeszcze nie siedziałem (no chyba że w C-360 z wyłączonym silnikiem :D ).

A na pompowtryski to niby paliwko z wodą nie szkodzi ?

dokladnie tak samo jak na CR :D

natomiast co do glosnosci to moje subiektywne odczucie jest takie, ze kabina MF jest najcichsza - skoro subiektywne to z tych w ktorych mialem przyjemnosc pracowac lub przebywac.

w fendcie czy jd jest sporo glosniej :P tylko ze takimi malymi traktorkami nie jezdzilem :P jak te o ktorych mowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

@brzozak-co kraj to obyczaj-w mojej okolicy osiemdziesiąt parę koni to już całkiem poważny ciągnik główny :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
K100    98
Co do głośności to podtrzymuję-u mnie w 5720 jest sporo ciszej niż w K100-o 6330 nawet wspominał nie będę-bo w cichszym jeszcze nie siedziałem (no chyba że w C-360 z wyłączonym silnikiem :P ).

A na pompowtryski to niby paliwko z wodą nie szkodzi ?

 

w 5720 jest uchylana przednia szyba??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mav    1

nie wiem po co to jest wogóle, ta uchylana przednia szyba?? mógł by mnie ktoś oświecić? Bo ja uważam ten wynalazek za wadę w ciągniku , jak gdzieś to widze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75
nie wiem po co to jest wogóle, ta uchylana przednia szyba?? mógł by mnie ktoś oświecić? Bo ja uważam ten wynalazek za wadę w ciągniku , jak gdzieś to widze.

 

Jak dla mnie to też smieszna opcja, chyba zamiast klimy :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olik    3

No np. jak mocniej zachamujesz to tylko wylecisz z kabiny a tak to wybijesz szybe i wylecisz z kabiny :P :P


DF K100(zmieniona mapa wtrysku z K120) + Quicke Q55, McCormick cx 75 + Quicke Q45, Ursus C-360, Ursus C-330...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piootr    4
nie wiem po co to jest wogóle, ta uchylana przednia szyba?? mógł by mnie ktoś oświecić? Bo ja uważam ten wynalazek za wadę w ciągniku , jak gdzieś to widze.

 

Nie każdy kupuje ciagnik z klimą   ale np. podczas koszenia  łąki  z otwartą szybą  czuć zapach zielska  :P

 

Odnośnie głośności  to ja za bardzo cicho nie lubie  , z zamkniętą kabiną  robie jak się bardzo kurzy i klima włączona  a jak nie  to  dach otwarty  i słychać ładnie  jak  6 garów bez turbo pracuje :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

eee tam zielsko...lepsze pewnie byłoby to robactwo w zębach :P

 

ja zawsze chciałem mieć ciągnik z otwieraną przednią szybą, jak byłem w holandii na praktyce to młody holender gdy tylko mógł to w zawsze otwirał szybę w F311- fakt ładnie chodził... :P


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218
nie wiem po co to jest wogóle, ta uchylana przednia szyba?? mógł by mnie ktoś oświecić? Bo ja uważam ten wynalazek za wadę w ciągniku , jak gdzieś to widze.

 

Np. po to żeby ci szyba nie parowała jak wjeżdżasz zimą do obory z paszowozem.

 

 

Power Shift rzeczywiście nie działa do tyłu i to przeszkadza.

 

A jak to działa na wstecznym? Zostaje ten sam półbieg, na którym jechałeś do przodu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W JD masz Common Rail tak wiec wiesz co to znaczy jak bedzie złe paliwo ,gorszej jakosci

 

ja bym brał jednak DF

w df raczej też masz cammon rail

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
K100    98
Jak dla mnie to też smieszna opcja, chyba zamiast klimy :P

 

smieszna nie śmieszna ale praktyczna :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olik    3
A jak to działa na wstecznym? Zostaje ten sam półbieg, na którym jechałeś do przodu ?

Nie poprostu na każdym biegu do tyłu masz pólbieg L :P


DF K100(zmieniona mapa wtrysku z K120) + Quicke Q55, McCormick cx 75 + Quicke Q45, Ursus C-360, Ursus C-330...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szejk    0

A może wybrać coś z rodziny fendt-a lub mf-a, myśle że za cene 270000 coś bym wybrał :P co o tym myślicie?

 

Chyba jednak zdecyduje się na df k110 :P

 

Edytuj posty!!!

Edytowano przez robertbara
Łączenie postów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218
Nie poprostu na każdym biegu do tyłu masz pólbieg L :D

 

No to faktycznie niezbyt dobrze jest to wymyślone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241
A może wybrać coś z rodziny fendt-a lub mf-a, myśle że za cene 270000 coś bym wybrał:D co o tym myślicie?

chyba tylko seria 300, ale to tylko namiastka fendta :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas120    4
dokladnie tak samo jak na CR :)

natomiast co do glosnosci to moje subiektywne odczucie jest takie, ze kabina MF jest najcichsza - skoro subiektywne to z tych w ktorych mialem przyjemnosc pracowac lub przebywac.

w fendcie czy jd jest sporo glosniej :D tylko ze takimi malymi traktorkami nie jezdzilem :D jak te o ktorych mowa

 

 

tak aler pompowtryskiwacze można wymiwniać czy regenerować pojedynczo a to jest chyba duży plus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olik    3
No to faktycznie niezbyt dobrze jest to wymyślone.

Ale nie ma się co martwić, w Agrotronie k jest coś takiego jak płyne ruszenie więc np. jak ładuje bele na przyczepę i chcę szybciej jechać do tyłu to włączam np. 3 bieg i dźwignię rewersu w pozycję jazdy do tyłu, spokojnie ruszy i jedzie, nie czuć żeby do tyłu nie miał siły jechać bez tych półbiegów.


DF K100(zmieniona mapa wtrysku z K120) + Quicke Q55, McCormick cx 75 + Quicke Q45, Ursus C-360, Ursus C-330...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

w jaki sposob to jest rozwiazane?? hydrokinetyk?

ja tam jednak uwazam, ze powinno sie dobierac przelozenie do obciazenia, a pozniej zmienic bieg :D nawet gdy pozornie mozna tego zaniechac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olik    3

Nie no może i tak ale chciałem podkreślić, że nie jest to aż takie uciążliwe rozwiązanie :D

 

A w jaki to sposób jest rozwiązane to Ci nie powiem bo najzwyczajniej nie wiem :D


DF K100(zmieniona mapa wtrysku z K120) + Quicke Q55, McCormick cx 75 + Quicke Q45, Ursus C-360, Ursus C-330...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szejk    0

Do Olik gdzie kupiłeś swojego df? Jesteś zadowolony z serwisu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olik    3

Kupiłem w PHP Agro Rolnik Śniadowo. O serwisie to niema co mówić bo prawie go tam nie ma. Ja dzwoniłem do serwisu żeby mi przyjechali na przegląd i wymianę oleju to już z 2 miechy czekam :/ Serwisu NIE polecam, lecz wręcz odwrotnie jest ze sprzedażą :D Tu dla nich wielki + :D


DF K100(zmieniona mapa wtrysku z K120) + Quicke Q55, McCormick cx 75 + Quicke Q45, Ursus C-360, Ursus C-330...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez TomZet
      Dzień dobry,
      posiadam Zetor 5245  4x4 z 1989 roku, chcialbym wymienić na cos nowego w budżecie 130-160k brutto.
      Chciałbym żeby był 4x4 w okolicach 50kM, Zatory Major chodzą w okolicach 200k, chciałbym cos 40-50k taniej.
      Co mi polecicie sprawdzonego? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj