Szejk

Deutz-Fahr K 110 czy John Deere 6330

Polecane posty

Szejk    0

Mam zamiar kupić traktor który będzie ciągnikiem głównym w gospodarstwie. Będzie pracował z kosiarką rotacyjną, sieczkarnią, pługiem, agregatem, prasą belującą i wykonywał wszelki transport. Który lepszy john deere czy deutz-fahr? Jak u nich z awaryjnścią i serwisem no i jak jest z częściami czy są drogie i czy jest do nich łatwy dostęp? Prosze o opinnie na temat tych ciągników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

na ilu ha bedzie pracowal ten ciagnik do ktorego serwisu masz blizej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szejk    0

A więc tak ciągnik będzie pracował na 31 ha. Serwis deutz-fahra mam bliżej ale to tylko pare km różnicy. Wiem że k110 ma 6 cylindrowy silnik ale mocą równa się z john deerem, dlatego w gre wchodzi albo 6330 albo k110.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

na tylu ha to zaden z tych ciagnikow sie nie przepracuje ja na taki areal bralbym ciagnik 4 cylindrowy mysle ze bez wzgledu na to jaki wybiezesz bedzie to dobry wybor

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75

Jak na 30 ha to wolałbym ciagnik 4 cylindrowy, po prostu jest bardziej zwrotny, pewnie w większości prac się nie przemęczy to i spali mniej od 6 cylindrowego. Nawet ewentualne założenie ładowacza czołowego (nigdy nie mów nigdy), to 4 jest lepsza :P

 

A dlaczego nie bierzesz pod uwagę DF z 4 silnikiem? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szejk    0

No nie przepracuje się zbytnio, ale ciągnik kupuje się na lata, więc wole teraz troche więcej zainwestować jak później żałować, że tego nie zrobiłem. Jak mi radzicie wziąść ciągnik w full opcji czy dorzucić do standartu pare bajerów? Troche się boje czy elektronika nie będzie szwankować a to spory wydatek. Deutz-fahr k100 jest troszke za mały, a k120 ma już moim zdaniem za dużo wyrzyłowany silnik a 6 cylindrów jednak robi swoje. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75

W JD do full opcji to musisz dołożyć Auto Power, TLS, przdni TUZ z WOM-em, Command Arm itd. troche tego jest a cena ciągnika podskoczy dość wysoko. Radze przemyśleć co na prawde jest Ci niezbedne :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szejk    0

Jd wyniesie mnie około 270000 i jest tam naprawde prawie wszystko nie zbędne, df to cena 240000 w którym także nic nie powinno brakować. Ale jd to jednak jd w mojej okolicy chodzą o nim bardzo pochlebne opinie, nie wiem tylko czy tak naszprycowany elektroniką nie będzie więcej stał jak robił?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75

To znaczy co domówiłeś?

 

Co do elektroniki to nie ma się co bać, przy normalnym użytkowaniu nie powinno być kłopotu, no chyba że przez przypadek na deskę rozdzielczą wyleje Ci się Coca-Cola czy coś takiego :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szejk    0

skrzynia AutoQuad plus z funkcją Eco Shift, automatyczna klimatyzacja Climatrak, skrętne błotniki przednie, opony przód 480/70R24 tył 580/70R34, właz dachowy, dodatkowe reflektory, korek wlewu paliwa zamykany na kluczyk, grzałka, światło pulsacyjne, włącznik prądu , obciążniki przednie i takie tam drobne bajery jak uchwyty na butelki no i to co w standardzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75

No to na pewno, ale na 30 ha to ile będziesz z niego korzystał, potem jak przejdzie gwarancja to pewnie samemu będziesz wszystko robił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jak masz 30ha i JD jest droższy od Deutz-Fahra, to ja bym wziął raczej K110...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szejk    0

No po gwarancji to raczej ja i mój ojciec będziemy go serwisować :P Wiadomo, że ciągnik na 30 ha nie będzie w 100% wykorzystany, ale dla mnie liczy się komfort i solidne wykonanie, ale chyba jednak zdecyduje się na df.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75

No tak 30 tys zł różnicy drogą nie chodzi :P A oprócz ceny to co ma DF według Ciebie lepsze? Czy tylko o cene chodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szejk    0

Moim zdaniem nie ma lepszego ciągnika od jd, ale df jest tak jak wspomniałeś 30 tyś tańszy i to pewnie zadecyduje o wyborze, ale musze to jeszcze przemyśleć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chota    12

ja bym wybrał deutza k100 4 cylindry bardziej zwrotne i mniej pala a do jd niemam przekonania


URSUS-Moc i Potęga
IHC-Jeszcze więcej mocy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olik    3

Więc tak. Moim zdaniem na 30 ha nie potrzebny jest ciągnik o mocy 118 KM DF-k110 (moc max.2000/25 CE) no ale co tam, każdy ma to co chce. Ja jestem za DF, sam mam k100 i naprawdę nie narzekam. Nie wiem jak jest z komfortem w JD ale w DF jest on duży. Masz moje słowo :P


DF K100(zmieniona mapa wtrysku z K120) + Quicke Q55, McCormick cx 75 + Quicke Q45, Ursus C-360, Ursus C-330...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrotron155    62

mi się wydaje że df z 6 cylindrowym silnikiem będzie bardziej żywotniejszy niż jd z wyżyłowanym 4 cylindrowym silnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

A jaki on tam wyżyłowany ? 120 KM z 4,5 l pojemności ?JD ma nowocześniejszą elektronikę na pokładzie (zresztą akurat w JD jest chyba ta elektronika najmniej awaryjna),w razie czego masz ramę do ładowacza -bez dodatkowych wzmocnień,jest o WIELE ciszej w kabinie no i na koniec jedna rzecz która mi w Agrotronie nie leży-PowerShift działa tylko przy jeździe do przodu !-może komuś to nie przeszkadza ale jak się jeździ w ładowaczu a nawet z głupim czymś większy kawałek cofnąć to się przydaje.Dalej-słabsze wykończenie kabiny w Agrotronie, zdecydowanie łatwiejsze wrzucanie biegów,prawdobodobnie niższe spalanie (tzn nie w 6-cylindrowym !),podobno niższe koszty serwisu (może ktoś napisze ile kosztują filtry,oleje ,roboczogodzina ?)-zdaje się zresztą że kolega Ktoś miał wcześniej takie rozterki (wybrał DF)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ktos    0

@jaro

 

Miałem takie rozterki...

i mam już K100, bardzo obawiałem się wysokiego hałasu, ale nie jest tak źle. Kabina wielka i dosyć miejsca dla pasażera. widoczność b. dobra, zwrotność również. Dotychczas jeździłem nim tylko w transporcie- mam dopiero 15 h, ale z amort. kabiną i wielkimi kołami jest wygodny na drodze. 40km/h przy 1800 obr. silnika :P. Power Shift rzeczywiście nie działa do tyłu i to przeszkadza. DF serii K mają bogate wyposażenie standardowe, w JD jest większość rzeczy za dopłatą (w stosunku do wersji bazowej). Ma radar, autom. sterowany WOM poprzez EHR, automatykę blokad obu mostów i napędu przedniego. Mi ciągnik ten wystarcza. No i dealer blisko oraz ten sam mechanik w razie potrzeby bo mam już z SDF Lampo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218
JD ma nowocześniejszą elektronikę na pokładzie (zresztą akurat w JD jest chyba ta elektronika najmniej awaryjna)

 

Po czym wnosisz, że jest nowocześniejsza ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166
Po czym wnosisz, że jest nowocześniejsza ?

Może źle się wyraziłem-nie twierdzę że ma nowocześniejsze procesory :P-chodziło mi raczej o to w co można doposażyć JD z serii 6030 a czego w Agrotronie K nie znajdziemy nawet za dopłatą-a w co można doposażyć to myślę że najlepiej chyba z nas wie kolega mav -ja oczywiście mogę tu wypisywać coś tam o IPM,AutoTrack itd-ale byłyby to wiadomości zaczerpnięte z Internetu czy też czasopism a nie z praktyki-więc lepiej żeby napisał to ktoś o większej niż moja w tej dziedzinie wiedzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez TomZet
      Dzień dobry,
      posiadam Zetor 5245  4x4 z 1989 roku, chcialbym wymienić na cos nowego w budżecie 130-160k brutto.
      Chciałbym żeby był 4x4 w okolicach 50kM, Zatory Major chodzą w okolicach 200k, chciałbym cos 40-50k taniej.
      Co mi polecicie sprawdzonego? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj