Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
chrap17

Sipma 569/1 problem z sznurkem

Polecane posty

chrap17    0

Witam moj problem polega na tym że ciagnie cały czas pasek klinowy który załacza obwiązywanie beli. nie moge go wyłączyć, musze ucinac sznurek i jak chce go puscic musze go od nowa przekładać,

obiązywacz załaczany mechanicznie czyli za pociągniecie wajchy z rolką. co to może być??

czy z przodu na tym trybie od paska klinowego jest jakiś mechanizm (wolnobieg czy coś takiego?

kozulek2    228

zgubiłeś sprężynę która odbija albo spróbuj przełożyć tą plastikową rolkę na otwór wyżej bo pewnie napina cały czas pasek - a nie powinna, albo za szeroki pasek

ten tryb z kołem pasowym kreci się cały czas , włączanie i wyłączanie polega tylko na napinaniu i luzowaniu paska

Edytowano przez kozulek2

chrap17    0

sprężynka wszystko jest, rolka też jest przełożona,

a pasek był ten sam co był i któregoś razu poprostu zaczeło się tak dziać

Wiadomość z agroFakt.pl

kozulek2    228

a wcześniej było ok.. może źle to obsługujesz?

Edytowano przez kozulek2

chrap17    0

kolego "kozulek2" zepsuło sie to tak ze rano pracowałem a pożniej w trakcie pracy zaczeło sie psuć.

i do tej pory nie wiem o co chodzi z tym

chrap17    0

no ale jednak pasek klinowy jest cały czas napędzany i podaje sznurek, w pierwszym balocie gdy nie zauważylem usterki sznurek był nawijany od samego początku i tak caly balot w sobie ma sznurek

kozulek2    228

od kiedy masz tą prasę , jest to nowa czy używana i i le na niej zrobiłeś balotów?

masz ten nóż na środku który obcina sznurek ? może go wcisnęło i nie opada i nie obcina Ci sznurka po prostu - bo tu nie ma innej opcji

jak zaciągniesz dźwignie i poda sznurek to pasek i koło nadal będzie się kręcił bo tak ma być - dopiero jak nóż obetnie sznurek to to staje , wtedy wywalasz balot i znowu puszczasz na następny balot jak komora pełna

Edytowano przez kozulek2

chrap17    0

z nożem wszysko jest ok, tylko chodzi ze ten pasek klinowy cały czas sie kręci a co za tym idzie podaje sznurk cały czas, tak jakbym ciągnoł cały czas za wajche włączenia obwiązywacza, może jakoś sie smaruje ten pasek aby miał lepiej się sliskać ? nie wiem już sam dotykam go reką i jest dość luźny lecz ciągnie go cały czas

kozulek2    228

to musi by za krótki ,spróbuj go wymienić(masz katalog? ) , powinien by dość luźny i nie ma prawa podawać sznurka jak nuż obetnie sznurek - jest to dziwne i nie możliwe

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez tommy66692
      Instrukcje obsługi, tabele wysiewu i katalogi czesci do maszyn rolniczych podajemy w tym temacie. Przed pytaniem postawionym w tym temacie polecam poprzeglądać te tematy;
      http://www.agrofoto.pl/forum/Instrukcje-ob...czes-t2826.html
      http://www.agrofoto.pl/forum/Instrukcje-ob...czes-t9098.html
    • Przez stg
      Mam pytanie czy opłaca mi się kupić prasę sipme z 224 na własny użytek i usługi (bardzo mło osób ma swoją prasę i dużo osób korzysta z usług). Mam ok.
      5 ha. pola i ok. 1 ha. łaki (niedługo dodzierżawie ok 2,5-3,5ha). Prasy kształtują się w cenach od 5 tyś w zwyż. Ile kasujecie z prasowanie, koszenie i jakim sprzętem ?
    • Przez Arto96
      Witam. Mam dosyć znany problem jeśli chodzi o prasy marki Sipma. Chodzi o to, że zwija siatkę do środka. Na początku, gdy złapie siatkę z materiałem ściąga ją do środka i wtedy po zmniejszeniu obrotów próbuje łapać na boki. Te wałki co łapią siatkę są ciasno po bokach (napinanie sprężynkami) ale zauważyłem że na środku da rade wydrzeć siatkę ręką. Hamulec jest wyregulowany tak, że siatkę można obrócić jedną ręką, a pręt rozprowadzający optymalnie. Co zrobić aby ładnie rozciągało siatkę, chodzi o fabryczną regulację bez dodawania własnych udoskonaleń. Może ktoś wie jak to dobrze wyregulować. Dodam, że siatka jest z dobrej firmy (Hellasnet) ze ściagaczami bocznymi. Jeśli nie można tego fabrycznie wyregulować proszę o jakieś wskazówki co do udoskonalenia tego sprzętu. Widziałem w galerii Agrofoto, że dodany jest taki pręt ale może jest jeszcze jakieś rozwiązanie. Dodaję zdjęcia i liczę na spostrzeżenia.

• Przez restrukturyzacja2016
      Witam. Moje pytanie jest bardzo obszerne, dlatego proszę odpowiadać w więcej niż jednym zdaniu. Więc, chodzi dokładnie o wymieniony wyżej model prasy rolującej. Zamierzam właśnie taki sprzęt zakupić i w związku z tym, nasuwa mi się kilka istotnych pytań. Czy ogólnie POLECACIE tą prasę rolującą? Mam traktor c-360 i c-360 3P. Czy przy typowej "sześćdziesiątce" (ursus) ta prasa będzie swobodnie pracowała? Czy sprzęt będzie dobrze zbijał balot? Dodam, że prasa jest na SZNUREK. Czy właśnie bele owinięte sznurkiem z tej prasy się nie rozsypują, czyli nie są fatalnej jakości, np. pod względem ścisku i jednolitości balota? Czy nie wypadają "KLUSKI" zamiast porządnych zbitych bel? Czy to prawda o jakiejś blokadzie hydraulicznej (zamki, haki), że bela wyskakuje przedwcześnie? O co w ogóle z tym chodzi?Wady i zalety tej prasy.

Pozdrawiam, w oczekiwaniu na odpowiedzi.
      PS. Wiem, że był już taki temat...
    • Przez restrukturyzacja2016
      Witam, zastanawiam się nad kupnem nowego sprzętu, mianowicie owijarki do bel. Nie do końca jednak wiem na czym polega sama "idea" owijania. Dlatego piszcie w komentarzach, jakie trzeba mieć wejścia w traktorze itp., jak się obsługuje, są jakieś piloty, czy to samo się wyłącza po zwinięciu itp? Czy ursus c-360 będzie dobra do owijania własnie takim sprzętem siano-kiszonki. Czy może lepszym rozwiązaniem będą po prostu worki do balotów na kiszonke, "wsadzic", czy nie zakisi się wtedy dobrze?

Pozdrawiam,
      czekam na odpowiedzi.