piech

Jak odpowiterzyć tura

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
piech    0

Witam wymienilem olej w skrzyni biegow i spuscilem z tura ,ale po tej wymianie jakoś to dziala ,ale tak jak by bylo powietrze w przewodach. Czy tego tura trzeba odpowietrzyć ?[ Jak tak to jak ?]

 

 

 

 

Temat przeniesiony z działu Renault

SZYMANOX

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Po pierwsze zbyt mało opisujesz problem i po wtóre nie ten dział.

 

Tur zasadniczo sam powinien się odpowietrzyć po kilkukrotnym podnoszeniu i opuszczaniu (do oporu) wszystkich sekcji po kolei. Troszkę trudniej może być z siłownikiem jednostronnego działania (jeśli takowy masz, bo nie opisujesz szczegółowo), ale i on powienien się odpowietrzyć po dłuższym czasie.


"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piech    0

no wim ze nieten dzial ale tur jest na renowce..no a tur jest 3 sek .silowniki od podnoszenia tura sa jednostronnego dzialania no a druga sekcia ma dosyc puzny czas reakci i jak mam podpieto lyzke i podniesiony tur to moge ja rekami podnosic bez oporu do pewnego mometu,no i podnosilem i opuszczalem tura i dalej taksamo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

Opuść tura do tak żeby była łyżka uniesiona z 20 centymetrów od podłoża i popuść delikatnie przewody i powinno wypchnąć powietrze.Jeżeli się poprawi a jeszcze tak się będzie działo to spróbuj jeszcze raz chyba że masz siłowniku nurnikowe to powinien być odpowietrznik w górnej części.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piech    0

ale to trzeba dwa silowniki na raz luzowac,a moze wypcham silowniki od 2 sek do konca i poluzuje przewody i popcham znowu to moze powitrze wyjdzie a silowniki to raczej bez odpowietrznikow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

Możesz nawet poluzować na rozgałęźniku tylko tak jak pisałem bo jak podniesiesz do oporu to i tak powietrze będzie w górnej części i najlepiej jak byś to zrobił nad jaką dziurą żeby siłowniki siadały do samego końca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Zrób tak, jak pisze "balcerek1" powinno być dobrze.

Swoją drogą pierwszy raz słyszę, żeby trzeba było odpowietrzać siłowniki. Ciśnienie oleju powinno samo wypachać powietrze do zbiornika (w twoim przypadku do skrzyni biegów). Dla mnie jest to conajmniej podejrzane. :ph34r:


"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piech    0

po zamontowaniu dzoja z rozdzielaczem na silownikach zginol luz i reakcia jest odrazu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ukaszMeller
      kupiłem tura FAUCHEUX F2 ale bez joysticka wie ktos gdzie mozna go kupic, joystick elektryczny 3 sekcyjny, tur jest sterowany elektrozaworami ktore sa umieszcone na turze,
    • Przez jedrus2020
      Witam jestem w trakcie budowy tura do 60. Tzn kompletowania części. Rzecz stanęła na siłownikach. Na allegro jest dość duża rozpiętośc cenowa. Od 200 zł produkcji polskiej do praktycznie 500 za sztukę. Tur byłby używany głownie do wożenia podłoża popieczarkowego czyli swojego rodzaju torfu. Więc nie miałby zbyt ciężko. Z tego co się orientowałem jeśli chodzi o seryjne sprzedawane tury to mają one siłowniki skraw-met ale nie mogłem znaleźć żadnej oferty cenowej tej firmy. Może polecicie coś za przystępną cenę?
      Jaką dużą łyżkę można zrobić do tura żeby zbytnio nie obciążać przedniej osi? Jakie ona powinna mieć wymiary?
    • Przez luki2104
      Witam planuje zakupy ma być to główny Ciągnik w gospodarstwie pracę jakie ma wykonywac to :
      Praca z ladowaczem (ładowanie obornika, ubijanie kukurydzy i sianokiszonki)
      Uprawa ziemi (głównie orka )
      Zależy mi żeby był to ciężki traktor, powierzchnia gospodarstwa to 35ha posiadam już 4 inne ciagniki
    • Przez DawidWsik
      Witam posiadam adaptację do ciągnika Renault Ares 546RZ. Mogę sprzedać sam rozdzielacz z dżojstik w niższej cenie. Wszystko sprawne zdemontowane z ciągnika. 
      https://www.olx.pl/oferta/adaptacja-tura-do-mailleux-mx-120-CID757-IDmeJSI.html
    • Przez dzikidaniel
      Czy ktoś wie czy adaptacja z Celtisa będzie pasować na Aresie 556? Silniki niby te same jednak budowa może się różnić i już będzie problem.
      Pytam się gdyż mogę kupić tura do małego Aresa tyle że jest on zdjęty z Celtisa.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj