Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Rolnik1123

Bydło Mleczne i Opasowe

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Rolnik1123    0

Witam. Nie wiem czy wybrałem dobry temat a mianowicie, czy można mieć w jednej oborze, po jednej stronie bydło mleczne a po drugiej bydło opasowe, czy to jest niebezpieczne w jakiś sposób ? ponieważ u mnie krucho z miejscem dlatego postanowiłem wybudować oborę na bydło mieszane. Pozdrawiam

Rolnik1123    0

Chodzi o trzymanie bydła opasowego wolnostanowiskowego a na przeciwko krowy, czy to nie pobudzi ich do ''bodzenia'' się tak powiem ?

Aha i jeszcze jedno ile by mnie kosztowała obora dla 40 krów na uwięzi, system ściółkowy i wypychaczem obornika taka przybliżona cena

Wiadomość z agroFakt.pl

vbox33    32

Nie wiem jak sytuacja wyglada gdy bydlo jest luzem ale u mojego kuzyna bydlo opasowe i mleczne nie dosc ze jest w jednym budynku to jeszcze po tej samej stronie (przy jednej scianie) i nie zauwazylem jakiegos negatywnego wplywu. Co prawda byki sie boda ale mysle ze to raczej kwestia ,,glupich" bykow niz chowu razem bo nie wszystkie sie boda.

Rolnik1123    0

Dzięki vbox ułatwiłeś mi sprawe , jeszcze chciałem się dowiedzieć jak wygląda koszt obory dla krów mlecznych na ściółce z wypychaczem obornika dla 40 wolnostanowiskowa

oktawia1988    8

Witam, a te krowy mleczne to dla siebie,czy mleko do mleczarni? Ja mam krowy na wlasny uzytek, i stoja obok siebie z bykami. Jedyny minus, ze jak chce jakas krowe zacielic moim bykiem,,,,,, to one wszystkie lapia sie jej za wymie do mleka , zamiast robic swoje :P

robo1980    42

mam pytanie do posiadaczy obór wolnostanowiskowych chodzi mi o to jak byki zachowują się w boksach po kilka sztuk czy bardzo się obskakują czy sprawiają jakieś problemy...

Rolnik1123    0

Nie mleko chce oddawać do mleczarni. CHciałem się dowiedzieć ile slomy by wychodziło do ścielenia dla bydła opasowego 40 szt. wolnostanowiskowe oczywiscie (rocznie) przybliżona ilośćsztuk belek było by super :P

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować