Grzesiok1224

Dotacje dla gospodarstw niskotowarowych

Polecane posty

Grzesiok1224    24

Witam,

 

Dowiedziałem się nie dawno o datacjach na małe gospodarstwa w wysokości 60 tyś zł i mam kilka pytań :

-czy mogę ubiegać się o pieniądze przy powierzchni gospodarstwa 9ha ?

-czy dotacje mogę wykorzystać na kupno maszyn ?

-czy maszyny muszą być nowe czy mogą być używane ?

-kiedy można składać wnioski bo coś mi sie odbiło od uszu że od maja ale nie wiem tego dokładnie

 

Proszę o pomoc bo chciałbym skorzystać z takich dotacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lew908    210

Chodzi ci o projekt restrukturyzacje małych gospodarstw wiejskich który ma być w nowym PROW ?


"Ziemia to klejnot drogi, kto jej pilnuje nie będzie ubogi"

Jeśli zgadzasz się z moim postem to strzałkę w górę wciśnij to nic nie kosztuje a mnie motywuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lew908    210

Wszystko zależy czy mieścisz się w przedziale ESU 2-15 o ile się nie myle.

 

-Pieniądze możesz wykorzystać na to na co zrobisz biznesplan np. kupno maszyn budowa jakiegoś garażu itp

-Maszyny muszą być nowe. Nie wiem czy w tym nowym PROW będzie również można kupować tak jak dawniej używane ale do 5 lat

-idź się spytaj do swojego odziału i będziesz wiedział kiedy gdzie i co potrzeba składać :P


"Ziemia to klejnot drogi, kto jej pilnuje nie będzie ubogi"

Jeśli zgadzasz się z moim postem to strzałkę w górę wciśnij to nic nie kosztuje a mnie motywuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DoradcaKT    20

W ostatnim projekcie z 31 marca jak się nie mylę zmiejszyli dochodowość gospodarstwa do 6tys E (czyli trzeba mieć do 6tyś E a w związku z realizacją biznesplanu trzeba przekroczyć te 6tys E) I to jest kwota do 60tys zł- zależy od biznesplanu. Trzeba być na KRUSIE. I nikt nic więcej nie wie bo projekt nie jest jeszcze klepnięty. Będą ustawy będzie wiadomo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie moze bede mial mozliwosc dostac dotacje na ciagnik ale nie wiem jak to jest finansowane to znaczy jakie sa oprocentowania bankowe na takie zakupy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukejro   
Gość lukejro

Tak. Pod warunkiem że w wyniku realizacj biznesplanu twoje gospodarstwo zwiększy swoją wartość do 6tys EUR

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZETOREXX85    333

Czy moje gospodarstwo bedzie mogło ubiegać sie o to? Mamy około 9 ha ziemi prowadzimy produkcje prosiąt.

Edytowano przez ZETOREXX85

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlodyhef    214

Wylicz sobie wielkość ekonomiczną gospodarstwa (SO) w kalkulatorze i napisz tutaj, a wszystko się wyjaśni czy możesz, czy nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
solek01    208

w tym artykule http://www.agrofoto.pl/finanse/dotacje-i-doplaty/dla-kogo-pomoc-na-8222-restrukturyzacje-malych-gospodarstw-8221,46552.html

jest napisane że: " Stąd wynika założenie, że preferowane w przyznawaniu pomocy będą projekty dotyczące określonych działalności rolniczych (np. niszowych)"

Czy jest coś jeszcze co jest niszowe w rolnictwie?

Może pszczelarstwo ale ponoć pszczoły masowo teraz giną, może jakieś wybrane zioła?

Szkółek krzewów ozdobnych też już je masa, także nic takiego nie widzę w rolnictwie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    458

A czy jest jeszcze ten program, że właściciele małych gospodarstw mogą zrobić prawko C+E przez ODR, który sponsoruje kurs i pierwszy egzamin?


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

wiem ze sa tez jakies programy ze jak maly gospodarz pozbedzie sie ziemi to tez jakeism pieniadze dostaje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zibi80    12

zakładacie kilka tematów dot. tego samego problemu, nie lepiej śledzić jeden wątek jest tam już dużo napisane na ten temat, ewentualnie tam zadawać pytania?


Pomogłem? Jeśli tak kliknij w zieloną strzałkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zombi330    49

zibi80 o jakim atku piszesz bo ja takeigo nie widzę- owszem sa ale o dotacjach dla mR albo innych obszarników

mnie wkurzaż epan minister chce aby mogli ubiegać sie tylko ci co sa w KRUS- to jakiś absurd w Poslce na kilku ha nie da sie wyzyć trzeba gdzies dorabiac więc jakim prawem pan minister każe robić na czarno i płacić KRUS. To jest kolejny chory wybieg żeby od razu odwalić na starcie tysiece małych gospodarstw dla których taka pomoc byłaby bardzo potrzebna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zibi80    12

Tu jest temat o który mi chodzi:

http://www.agrofoto.pl/forum/topic/63539-restrukturyzacja-malych-gospodarstw/page__st__400?do=findComment&comment=1402758

 

Co do dotacji to niestety ale tak to jest u nas w kraju, ci co dobrze zakombinują to dostaną a reszta niech się szarpie albo niech zdycha bo wszystko idzie w tym kierunku - że małe gospodarstwa wyginą. A tyle się mówi jakie to są potrzebne i ważne małe RODZINNE gospodarstwa. Ale o to chodzi żeby dużo mówić, społeczeństwo wtedy myśli że skoro dużo się mówi dużo się tez robi.


Pomogłem? Jeśli tak kliknij w zieloną strzałkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zombi330    49

bo jeśli chodzi o koszty tu u nas wszyscy mówią jak ekonomiści - trzeba ograniczać , ciąć, reformować, restrukturyzować to takie chwytliwe/postępowe hasła i zawsze znajdą poklask wśrod dobrze sytuowanych elit ale jeśli chodzi o dochody, zarobki to kaska jest dla bogatych a jak ci się nie podoba to przecież jest wolność , otwarte granice - no ale rolnik przeca nie wyjedzie choć pewno wielu małych dorabia sobie z konieczności u bambrów na zachodzie.

Dopłaty porobiły straszne nierówności na polskiej wsi - dawniej ten co miał więcej ziemi wcale nie za wiele lepiej żył od tego co miał mniej a dziś to już przepaść właśnie przez dotacje tylko dla obszarników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

dokladnie popieram kolege wyzej przeciez jak oni zniszcza malych rolnikow teraz to jakie wielkie bezrobocie zrobia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zombi330    49

Ale kolego tzw. elity twierdzą, że praca jest nawet w Polsce i przeca nic ninnego oni nie robiąt jak tylko wspierają tworzenie miejsc pracy po 1600 zł brutto - paranoja

teraz w praktycznie każdej wsi jest tak kilku obszarników a na ich na podwórkch pięknie wykostkowanych stoją nowe wypasione JD , fendy, CASE itp za ciężkie pieniądze, obory wsio to dobro za dotacje, nowe maszyny jakich dawniej PGR nawet nie miały a wkoło nędza dziesiątki mikrusów, którzy jakoś wegetują albo już wydzierżawili tym obszarnikom ziemię. Mały musi z tego co wyprodukuje siebie utrzymać, dom jakoś ogarnąć, a nowe maszyny może sobie poogladać u sąsiadów, nikt się nim nie interesuje , nie wspiera, nie doradza mądrze co robić, nie poddaje kaski na inwestycje- totalne dno i 2 m mułu.

 

Skoro dla pana wielce cwanego ministra rolnictwa nie jestesmy rolnikami to pewnie powinniśmy być wdzieczni że w ogóle jakieś tam dopłaty dostajemy

 

Prawda niestety smutna dla nas jest taka, że my tzw. niskotowarowi nie mamy się czego wstydzić ponieważ produkujemy globalnie całkiem sporo jeszcze i w dodatku prawie za darmo, jesteśmy bezkosztowi dla budżetu państwa i UE bo wiekie nic od nich dostajemy a ci idioci jeszcze mają nas gdzieś.

Edytowano przez Zombi330
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Janowiak    0

Witam

Mam taki problem bo stoję przed decyzją czy iść na kurs rolniczy? Bo jeśli mam ok.5-6ha (w tym tereny leśne) to czy będę miał szanse na jakiekolwiek dofinansowania z UE? Chodzi mi o to czy w moim przypadku jest sens iść na ten kurs, skoro nic po nim nie będę miał. Bo aby ubiegać się o jakiekolwiek dotacje itp. to trzeba mieć wykształcenie rolnicze. Więc w mojej okolicy utworzono nabór na taki właśnie kurs. Zaznaczę jeszcze że uczęszczam do Technikum Leśnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Janowiak    0

Dzięki, ale nie chce się bawić w jakichś ekspertów, tylko moje pytania kierowałem do doświadczonych rolników, którzy znają się na rzeczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zibi80    12

Kurs na pewno Ci nie zaszkodzi jak będziesz miał zrobiony, ale niewiele Ci tez pomoże, bo tam gdzie wymagane jest wykształcenie rolnicze to nic po takim kursie, jednak nie we wszystkich programach jest wymóg wykształcenia.


Pomogłem? Jeśli tak kliknij w zieloną strzałkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomi3312    137

Witam.

 

Ma może ktoś jakieś informacje czy w tym działaniu "Rozwój Małych Gospodarstw Rolnych" będzie można kupować maszyny rolnicze używane.?

Czy w ogóle będzie można zakupić maszyny rolnicze, czy będą musiały to być jakieś inne inwestycje.?

Proszę o odpowiedź.

 

Pozdrawiam. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Mialek
      Witam,
      chciałbym porozmawiać o sortowniku optycznym do fasoli i innych
      koszt takiego cuda ok 200tyś zł 
      https://sprzedajemy.pl/sortownik-optyczny-zorkiy-warszawa-e30984-nr51411282
      https://sprzedajemy.pl/sortownik-optyczny-smartsort-warszawa-e30984-nr51411177
       
      posiadam petkus do wstępnego oczyszczenia ziarna, rocznie przerabia ok.50-100t fasoli od ludzi
      jako że najgorszą rzeczą w fasoli jest przebieranie, chciałbym z petkusa puścić prosto na sortownik gdzie będzie 90% przebrane(człowiek nawet przegapi), i workowane, gdybym posiadał taki zestaw myślę że więcej ludzi by przyszło na pewno, szacuję ok.150-200t przerób,
      za kg, 20groszy(sam petkus 5gr brałem więc przebranie 15gr,) przyjeżdża z pola, zabiera przebraną(marzenie rolników posiadających fasolę),  , 0,20*200000=+- 30-40 000tyś zł zwrot koszów ok 5 lat
       
       
      Lecz jak bym posiadał taki zestaw to samemu z 1,2h do 5ha zwiększył bym zasiew fasoli, kombajn do zbioru posiadam więc koszy minimalne poniesione by były, i zwrot w 2 lata
       
      Co o tym myślicie ?
      Czy w modernizację gosp. można wsadzić sortownik optyczny?
    • Przez rolnik32098
      Witam,
      Mam pytanie do osób, które posiadają instalacje fotowoltaiczne u siebie. Czy są one opłacalne, jak to wygląda w praktyce, jak z rachunkami za prąd, czy są awaryjne? Czy założylibyście ją ponownie teraz? I czy ogólnie jesteście z niej zadowoleni? Jaka firma najlepsza do zamontowania tych paneli? 
      Dzięki wielkie za każdą odpowiedź. 
       
    • Przez M1999
      Witam. Czy ktoś z was w ostatnich latach korzystał z dofinansowania na budowę płyty gnojowej na obszarach OSN ?  Chciałbym się dowiedzieć jak się to odbywa od samego początku. ( np. kiedy są przelewanie pieniądze przed budową czy po, jak są liczone wymiary płyty jakie mają być, czy płytę można wykonać samemu czy musi firma ? itp. )
    • Przez renatkam8
      WITAM wszystkich zakupuje gospodarstwo z działką o powierzchni o,60 ary w czym działka z budynkiem ma 0,17 ary a reszta to użytki rolne czyli 0,73 ary i mam takie pytanie. Jezeli zakupuję działkę z własnych srodków to czy mogę ubiegać sie o dofinansowanie po zakupie ?
    • Przez Mateusz835
      Jakie dokumenty muszę mieć żeby dostać dotakje na restrukturyzację małych gospodarstw?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj