Skocz do zawartości
Sup321

tur meprozet t261 na c360 problem

Polecane posty

Sup321    9

Kupiłem niedawno używanego tura meprozet t261 na c360 . Jednak kiedy przyłożyłem ramki które idą od przodu do tyłu ciągnika( tak zwane sanki) okazało się że wiszą one strasznie nisko nad ziemią. Przecież będę o wszystko nimi czepiał. Nie wiem co sobie konstruktorzy tego tura myśleli (bo to przecież tur fabryczny a nie rzemieślniczy) ale to chyba jakiś żart. Wygląda to tak jakby te sanki dało się podnieść o 10 cm . Czy ktoś z was przerabiał tak tura. Czy były jakieś problemy z montażem.

zbyszek8201    22

mam takiego tura około 10lat,faktycznie wygląda że te sanki są nisko,nic nie przerabiałem i nie radzę,pewnie jest to możliwe,lecz sporo pracy. gdy uniesiesz sanki,będą wyżej wieżyczki od mocowania siłownika. mi osobiście te sanki sprawiły kilka razy problem w lesie-ciągnik zawiesił się na karpie ściętego drzewa,w orce nie przeszkadza [idą nad ziemią]. pojeździj ,zobacz jak będzie,nie postępój pochopnie.

ukassiu91    0

Ja podobnie jak kolega wyżej mam tego tura i naprawdę trzeba się postarać żeby się zawiesić,inna sprawa jak będziesz pracował w grząski terenie bądź gniotł qq

Wiadomość z agroFakt.pl

RoLLand    10

Sanki spokojnie da się podnieść jakieś 20 cm. Kazdy sobie z tym poradzi. Jedynie trzeba zbiornik powietrza albo przenieść wyżej albo wysunąć bardziej na lewo. Tak się składa że u nas C360 3P z tym turem chodzi z rozsiewaczem. I za każdym razem na wiosnę w domu musiał czekać drugi ciągnik z linami żeby 3P wyciągać. Bo wystarczyło żeby tylko trochę "zabuksował" kołami i już wisiał na ramie. Wkońcu się zmobilizowałem i podniosłem całe sanki maksymalnie pod blok. Wieżyczki faktycznie są wyżej ale dla mnie to akurat lepiej bo muszę wysoko podnosić bale w stodole. A wyżej osadzone wiezyczki w niczym nie przeszkadzają. Jak tylko ktoś ma trochę wolnego czasu to polecam tą przeróbkę. Nie potrzeba żadnego nowego materiału tylko trochę chęci i problem rozwiązany:)

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się