Skocz do zawartości
piterwx2

Jaka prasa do sianokiszonki

Polecane posty

piterwx2    0

Zapomniałem dopisać że teraz szukam stałokomorowej tylko że 120x120 bo ktoś wcześniej pisał że nie opłaca się tracić folii na małe baloty :) Wiec hesston/new holland nie bardzo mnie interesują

Wiadomość z agroFakt.pl

piterwx2    0

Zapytam sie trochę nie do tematu: Dzisiaj kupiłem chwytak do bel jednosiłownikowy za 2000zł i chcę się zapytać czy jak złapę do niego belę to czy nie będzie się kołysał na boki??

morfi81    30

to zależy czy łapy masz ruchome na zawiasach, ale raczej nie powinien się kołysać z belą

Do sianokiszonki najlepsza jest prasa robiąca bele o średnicy około 120cm. Bele 150cm są bardzo ciężkie i wymagają mocnych owijarek oraz bardzo mocnego tura i przeciwwagi. Dobrą prasą do sianokiszonki jest Claas rollant 250. Jest to prasa walcowa ale zmienno komorowa. Claas ma dość tanie części, łatwo dostępne. Prasa ta wymaga ciągnika o mocy co najmniej 80KM. Używam taką od 3 lat i jestem bardzo zadowolony.

Pamiętajcie też, że do sianokiszonki musi być owijanie siatką. Owijanie sznurkiem sianokiszonki to nieporozumienie.

Z mojego doświadczenia, powiedziałbym, że owijanie sznurkiem sianokiszonki to nie do końca nie porozumienie, ponieważ bele po sznurku (w moim przypadku welger rp 200 na wąskim podbieraku, bez rotora) lepiej ściąga bala, a po siatce jednak baliki wychodzą wieksze i troszkę poluźnione przy siatce.. owijam sitka 2,25 razy do okoła i aparat jest dobrze ustawiony na ściąganie. Jedyny ból przy owijajaniu sznurkiem jest to, że prasa przy maksymalnych obciążeniach chodzi dość długo mimo, że owijanie odbywa się na dwa sznurki.

icy229    0

jeśli do sianokiszonki to tylko belarka walcowa, one robią bardzo zbite bele i lepiej się zakisza.

90mateusz    5

damian lepiej ??  haha moze i tak     bo po pasowej jest tak zbite  ze ciezko  jest rozerwac  sianokiszonke hehehehe

macin87    40

Bo po pasowej trzeba do okoła tak po 10-15cm w głąb a nie od razu 30cm 

90mateusz    5

wląsnie o to chodzi o zbicie a  zbicie po pasowce jest najlepsze  tym  bardziej ze zbite jest od samego poczatku

Mateusz1q    24

Mozna przecież ustawić miękki rdzeń(jesli taka opcje ma prasa) i wtedy 30 cm w środku jest  luźnejsze.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się