piterwx2

Jaka prasa do sianokiszonki

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
piterwx2    0

Witam, mam zamiar kupić prasę rolującą do sianokiszonki lecz nie wiem jaką wybrać.Wymagania prasy:

-ok 200-300 balotów rocznie

-najlepiej zmiennokomorowa

-duży zgniot

-cena do 14tys zł

-szeroki podbieracz

-mało awaryjna

 

Piszcie jaką by się najlepiej opłacało, zastanawiałem się nad simpą 270 ale podobno słabo zbija.


Jak pomogłem to daj strzałkę w górę. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Piszesz że zmienno-komorowa ale z tego co mi wiadomo to sipma 270 jest ze stałą komorą. Jęśli natomisat miałbym polecić Ci zmienną komorę to w tej cenie wyrwiesz coś z John Deera model bodajrze 410 tlko że wąski podbierak będzie miała.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
morfi81    30

w tej cenie do sianokiszonki (dobrze zbitej) to raczej same szroty do generalnego remontu na wąskim podbieraku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Brounter    18

Raczej polecałbym Ci sie rozejrzeć za prasami polskiego pochodzenia. Za 14 tyś mogą już troszkę więcej występować awarie, a części do zachodnich pras są trudniej dostępne oraz brak do nich odpowiedników. Producent wytwarza części zamienne do pewnego momentu czyli 10-15 lat od wyprodukowanie modelu. A Twoja prasa właśnie by była na granicy tego przedziału (około 2000 r.). Dodatkowo 300 balotów spokojnie dasz radę oblecieć polską prasą ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piterwx2    0

Odpowiedz na Mironeks: 200-300 balotów rocznie ale o średnicy 80-90cm a nie 160 :) więc dlatego szukam zmiennokomorowej


Jak pomogłem to daj strzałkę w górę. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

A z jakim ciągnikiem miała by współpracować ta prasa?


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mironeks    6

Belki sianokiszonki o średnicy 80-90 cm nie opłaca sie robić za dużo foli zużyjesz a mała ilość sianokiszonki .

Prasa do sianokiszonki musi mieć noże rotor owijać siatką raczej nie kupisz prasy w dobrym stanie za 14 tysięcy zł a jak kupisz to bubla całkowity złom .

Jak JD 550 słabo zbija to nie wiem co lepszego znajdziesz za tą kase .Mam claas 46 roto (walcowa) słabo zbija ale dla mnie jest bardzo dobra .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dcnt    13

jak jd 550 slabo zbija, to jej podkrec zawor na max i wtedy zobaczysz co potrafi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Jak zawór na max podkręći po pasy szlag trafi raz dwa. Ale w sumie masz rację wtedy pokaże co potrafi :)


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

To kwestja tego jaką Ty chcesz każda prasa ma swoje wady i zalety. Dla porównania np stałokomorowe typu walcowe wymagaja większej siły pociągowej ale nie martwisz się o pasy jeśli robisz dużo sianokiszonki przy słomie natomiast bele potrafia się zatrzymywać czego nie ma przy prasach pasowych tam też masz możliwość rególacji średnicy bala większy stopień zgniotu. Nie można jednoznacznie stwierdzić która jest leprza bo zależy do czego jakie kto ma upodobania itp.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Ty chcesz sprzedać? Czy takie ogłoszenie znalazłeś?


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piterwx2    0

Witold Maciak podaj linka do tej prasy jak byś mógł :) z góry dzięki


Jak pomogłem to daj strzałkę w górę. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam taką 7 -my rok robie 220 sianokiszonki i 50 słomy dobra rzecz polecam

Edytowano przez WitoldMaciak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Buszmen11    267

5670H jest dobrym wyborem. zgniot regulowany zaworem ciśnieniowym. owijanie na 2 sznurki. wady to wąski podbierak i brak siatki. do wydajnej pracy potrzebuje ciągnika ok 70-80 KM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piterwx2    0

Chyba zmienię plany :

 

- czy lepiej kupić za 10-12 tyś w tym roku jakąś prase czy lepiej poczekać do zimy i kupić za 20 tyś coś lepszego??

 

PS: czy za 20 tyś kupie prase z rotorem, nożami, i szerokim podbierakiem?? ( Po sezonie)


Jak pomogłem to daj strzałkę w górę. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dominik4321
      Witam mam do wyboru dwie prasy pasowe. Jedna z nich to McHale V660 która posiada 3 pasy. Drugą z nich jest John Deere V451M która posiada 6 pasów. Proszę o wypisanie wad i zalet  tych pras i czy lepsze bele są z prasy 3 pasowej czy 6 pasowej.
    • Przez Domek96
      Cześć mam pytanie może ktoś wie jak sprawdzić w skrzyni olej i jak coś to gdzie się go wlewa jakby co,prasa mascar
    • Przez Seba7341
      Witam 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
    • Przez Seba7341
      Witam serdecznie 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
    • Przez Seba7341
      Witam serdecznie 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj