Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
wojtekb333

Pług vario czy zwykły

Polecane posty

wojtekb333    2

Witam jestem na kupnie pługa 4 skibowego obrotowego. Tylko pytanie czy lepiej dopłacić i kupić z systemem vario, czy zwykłego?

Chciałbym, aby ktoś przybliżył dany temay, najlepiej kto użytkował, bądź użytkuje.

Pozdrawiam

Agronim    1

Użytkowałem vario. Nie jest to coś co musi być ale jeżeli cię stać to tak. Do zalet należy możliwość zmiany szerokości roboczej w czasie pracy co jest super sprawą na polach kliniastych albo w każdym przypadku kiedy musisz wyrównać szerokość zaoranej powierzchni. Ponadto zawsze dopasujesz szerokość roboczą do aktualnych możliwości uciągu traktora, a korpusy zawsze pójdą prosto. Mój zmniejszał szerokość przy obrocie co powodowało że nigdy nie haczył o ziemię oraz nie szarpał ciągnikiem. Ma też wady. Pierwsza to cena, następnie masa aż w końcu dodatkowe sworznie i tulejki które trzeba smarować a i tak się wyrobią choć markowe produkty są trwałe i jeśli w czas wymienisz to jest ok. Moje vario miało dodatkowy siłownik.

Wiadomość z agroFakt.pl

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez piotrek4x4
      Witam może ktoś z was posiada taki zestaw i mógłby się podzielić informacjami na ten temat. pozdrawiam
    • Przez Mateusz321
      witam. kupuje bizona fahr m_750 i chciałbym sie dowiedziec o jego wadach i zaletach. oraz jaki jest dostep do czesci
    • Przez MarcinOsucha
      Witam. Mój tata planuje zakup ciągnika o mocy około 80-90 KM. Poszukując takiego trafiliśmy na Deutz Fahra Agroplus 85. Tu chciałbym się zapytać czy ktoś posiada ,,Doicza'' z serii agroplus i zechciałby się podzielić opiniami na jego temat, np. wydajność, spalanie, wady/zalety, najczęstrze awarie i niedopracowania... itp. Liczę na pomoc.
      PS. to mój pierwszy post na forum
      Pozdrawiam.
    • Przez Rolnik117
      Witam mam problem z plugami obrotowymi kverland 4x50 ponieważ gdy jadę w jedną stronę plugi orza bardzo równo i pięknie dokładają do bruzdy, a gdy wracam druga strona plugi nie dorzucaja i słabo kręci 1 Skiba. Co może być przyczyną