denis667

Jak zrobić spawarkę z transformatora.

Polecane posty

seweryn20    825

EB to raczej oznaczenie elektrod,castolin zaś specjalizuje się głownie w napawaniu. Spawanie nimi w gospodarstwie domowym to poważny przerost jakości i ceny nad tym co się przeciętnie spawa. Ale można jak nie ma się co z pieniędzmi robić.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
denis667    0

Ja mam dość nietypowe pytanie czy jak ma się ubranie wszystkie dla bezpieczeństwa i jak się spawie to można być nie płodnym ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

He he. Bo ja wiem. W wojsku kadra która siedziała na radiolatarniach czy radarach miała dzieci. Tyle że same dziewczynki. Ale tam pole magnetyczne było nieporównywalnie większe.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strd    4

oczywiście, że można. Niepłodność wcale nie przeszkadza w spawaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

No tak. Ale pytanie nie brzmiało... "czy można spawać będąc niepłodnym" ale czy ma wpływ na płodność.

Jest na necie kilka artykułów o wpływie pola magnetycznego na organizm.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
denis667    0

Ale ja trzymałem wujkowi obcęgami kątownik z 20 min z 5 razy. To już i tak mogę być bezpłodny ;(

A jak ma się maskę to bardzo szkodzi na oczy czy nie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

A no przestań z ta bezpłodnością. Musiał byś lata spawać a nie trzymać zielazo.

Zawsze nawet w masce ma jakiś wpływ. Przy automatycznych minimalne opóźnienie ściemnienia ma wpływ. Nie jednego bolą oczy gdy zaczyna spawać z automatyczna przyłbicą. To właśnie temu. Poza tym światło odbite od innych przedmiotów docierające pod maskę również. Ale jako tako nie jest to powód do strachu.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

W 1999 roku pracowałem w Niemczech jako spawacz i tak dawali specjalne kombinezony, były zrobione ze skóry,a dokładnie ochraniały klejnoty, właśnie przez to żeby nie być bezpłodnym. Mówili ze spawacze z dłuższym stażem, paru letnim są bezpłodni, niby mieli to udowodnione.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strd    4

@seweryn20 wybacz, ale przeczytałem kilka razy to pytanie i moja odpowiedź wydaje mi się cały czas właściwa. Inna sprawa- głupie pytanie - głupia odpowiedź. Jest milion artykułów potwierdzających tezę o wpływie spawania na płodność i drugi milion ją obalających.Równie dużo szumu było kiedyś o szkodliwości telefonów bez antenki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yngel    2

Chodzi o promieniowanie UV którego jak bardzo duża ilość one właśnie szkodzi jak ktoś spawie sporadycznie to niech się nie obawia :) ja jakiś czas kupiłem inwentera z castoramy chińczyk ale co tam w każdej są prawie takie same podzespoły, dałem za nią coś ponad 300zł z promocji była prąd 180A max tyle że na max prądzie trzeba robić przerwy ale na 100-130A można ciągle spawać, jestem bardzo zadowolony bo ponoć to najmniejsza z spawarek na rynku a daje radę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

He he no tak. Można spawać gdy jest się już bezpłodnym. Niech ci będzie.

Raczej trzeba przyjąć że samo spawanie nie jest zdrowe ani jeśli chodzi o promieniowanie ani o gazy jakie spawaniu towarzyszą czy wpływ blasku łuku na oczy. I tu raczej dyskusji nie ma.

Kolega spawał w ciepłowni w kilkanaście lat załatwił sobie płuca tak że zabroniono mu wykonywania tego zawodu. Tyle że inna sprawa jest błyskać osiem godzin a inna sprawa sporadycznie w gospodarstwie.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

I tu też.

Edytowano przez seweryn20

BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Sorki za bałagan ale coś się zwiesiło.

Edytowano przez seweryn20

BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yngel    2

He he no tak. Można spawać gdy jest się już bezpłodnym. Niech ci będzie.

Raczej trzeba przyjąć że samo spawanie nie jest zdrowe ani jeśli chodzi o promieniowanie ani o gazy jakie spawaniu towarzyszą czy wpływ blasku łuku na oczy. I tu raczej dyskusji nie ma.

Kolega spawał w ciepłowni w kilkanaście lat załatwił sobie płuca tak że zabroniono mu wykonywania tego zawodu. Tyle że inna sprawa jest błyskać osiem godzin a inna sprawa sporadycznie w gospodarstwie.

 

Można się nabawić gorączki cynkowej :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
denis667    0

Ja sprzątałem u siebie w warsztacie i znalazłem spawarkę transformatorową samoróbkę tylko że nie ma w niej przełącznika prądu np. z 70-100 itp.Gdzie go wpiąć żeby ustawiać ten prąd ?

Taki będzie dobry : http://allegro.pl/profesjonalny-regulator-spawarki-mocy-mrv-50-400-i4076616630.html

Spawarka jest na 240.

Edytowano przez denis667

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strd    4

Przecież masz napisane na aukcji, że wpina się w zasilanie uzwojenia pierwotnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junkers    44

Slyszalem ze regulacja na pierwotnym nie jest ciekawa, lepiej jakby byla na wtornym ale najlepiej jakby jakis elektryk cos powiedzial.


KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizak    2186

A“ zakłócić“ pole magnetyczne od czoła lub w środku uzwojeń transformatora poprzez przybliżanie lub oddalenie jakiegoś rdzenia albo nawet “bryły“ metalu.W latach 80 tych,jak praktycznie nic nie było żeśmy przezwajali spawarki . .Ale teraz jak jest tyle tego .... . Sprzedałem dwie spawarki na złom,spalone oczywiście,za te pieniądze kupiłem inwertorową 200 a 8 kg.w garść byle było 230v.i się nie ciągam z kablami i setkami kilogramów,jaka ulga.W 90 procentach wystarcza,oczywiście została jeszcze jedna transformatorowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Slyszalem ze regulacja na pierwotnym nie jest ciekawa, lepiej jakby byla na wtornym ale najlepiej jakby jakis elektryk cos powiedzial.

Nie oto chodzi, że nie jest ciekawa, tylko po prostu nie da się spawać. O grzaniu transformatora już nie wspomnę. Elektronicznie można regulować transformator trójfazowy po stronie wtórnej stosując prostownik półsterowany. Tylko tak można osiągnąć dobry efekt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wewer    0

Kiedyś regulacja w spawarkach transformatorowych odbywała się poprzez zmianę ilości uzwojeń po stronie wtórnej jak i pierwotnej. Była też regulacja tzw. korbką, czyli regulacja rdzeniem transformatora. Rdzeń się wsuwał albo wysuwał zmieniając natężenie pola magnetycznego transformatora. Jak ktoś miał na wyjściu jeszcze diody czyli tzw. prostownik to już był rarytas. Teraz regulacja ta, odbywa się poprzez bardziej skomplikowaną elektronikę. A co do poboru prądu nigdy tego nie przeliczałem. Ale myślę że taka spawarka transformatorowa dobrze zrobiona, z prostownikiem itp. może spokojnie konkurować z tymi inwerterami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    707

Myślę że nie może konkurować. 

Myślę tak od momentu zakupu inwertorowej ponieważ ani razu nie wywaliło mi bezpieczników co przy dłuższym spawaniu transformatorem było normą.

Elektrykiem nie jestem więc mogę się mylić:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wewer    0

Mylisz się, w 90% wywalanie bezpieczników jest spowodowane oszczędnością. Po prostu ktoś nawinął trafo mając nie odpowiedni drut, albo miał go za mało. Nawijałem kilka lat temu dwie spawarki i do dnia dzisiejszego sprawują się bardzo dobrze. Nie pytajcie o szczegóły ile uzwojeń i jaki przekrój drutu, bo nie pamiętam. A po drugie to znajomy dał mi je do nawijania, bo sam nie miał czasu. Powiedział mi tylko przy ilu uzwojeniach mają być wyprowadzenia odczepów. Była tam regulacja ilości uzwojeń, filtr zakłóceniowy, diody prostownicze i jeszcze jakaś płytka elektroniczna do łatwiejszego jarzenia łuku,czy coś takiego. Kiedyś tą spawarką upalałem gruby teownik, a innym razem spawałem blachę 0.8mm. Więc sam widzisz, jest to kwestia jak jest wykonana każda spawarka. Nie ważne czy jest to transformatorowa, inwertorowa, migo-mag, czy wirowa.


A jak ktoś ma jakieś stare nie potrzebne większe transformatory, to zapraszam najpierw do lektury "Maszyny elektryczne A. Plamitzer". Zanim się zdecyduje nawijać spawarkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj