Mariuszbrzeski

Egzamin zawodowy 2014 czerwiec

Polecane posty

AdeXZet    144

Rok temu była przewaga zwierzęcej (wiem bo zdałem) lecz egzamin był mieszany więc strzelam że w tym roku będzie przewaga roślinnej. W moim przypadku zauważyłem że egzaminy powtarzają się co kilka lat lecz dane i zadania są lekko zmienione (np. ja miałem próbny taki sam co rok starsza klasa miała główny ale dane były zmienione). Jeżeli robicie egzaminy z poprzednich lat na praktykach i dobrze wam to wychodzi to nie macie się czego obawiać lecz w 2 podpunkcie projektu trzeba wypisywać wszystko co macie podane w zadaniu i załącznikach i co może wam się przydać do obliczeń, jeszcze kilka rad: dobrze wszystko wyliczajcie i piszcie jak dla "idioty" (wszystko musi być napisane nawet to że np: ściółkę krowom rozdajecie widłami), jeżeli nie pamiętacie dokładnie terminu np: kiedy nawozimy dolistnie to piszcie że w "momencie ruszenia wegetacji", wszystko sprawdzajcie (nawet po 2 razy) zanim przejdziecie do następnego punktu, i najważniejsze piszcie wyraźnie i unikajcie skreśleń, bo jest możliwość że praca zostanie uznana za nieczytelną i nie zdacie.

 

Ale najważniejsze to nie stresować się nadmiernie i POWODZENIA :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Adex :D twoje infrmacje sa pomocnę ja tez stawiam że na tym egzaminie bedzie wiekszosc produkcja roslinna a z niej mi sie wydaje kukurdza na kiszkonke bo nigdy nie bylo i moja nauczycielka na to stawia ale tez napewno cos bedzie z produkcji zwierzecej i pewnie krowy ktore sa skarmiane to kiszonka i rozne obliczenia wiec ja sie bardziej z tego bede przygotowywał :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
guex1    1

technik mechanizacji rolnictwa mam odpowiedzi z ekonomi pewne sam mialem 4 błędy więc nie jest źle;p reszta tez odpowiedzi mam ale swoje więc prawie dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lesbycool    13

koledzy i koleżanki zeskanuj ktoś arkusz z Technik Rolnik wersja x i podeśle mi na e-maila lesnycool@wp.pl

Edytowano przez lesbycool

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lesbycool    13

Może ktoś inny ma skaner i pomoże gdy kolega jest w potrzebie ?

 

Witam koledzy jak tam wam poszedł egzamin zawodowy praktyczny z krówek :D?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert11732    0

A co do egzaminu, to jak się nie machnąłem w założeniach i obliczeniach, to 80-90% powinno być, bo na harmonogramie z 5-10 pkt poleci

 

45 punktów na 70 :D 35 z czesci pierwszej i 10 z czesci drugiej zdałem :D

 

 

A masz arkusz pytań ?????????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lesbycool    13

jaki wynik ha wam wyszedł co był był przeznaczyć na siano na 200 dni ile ha łąki trzeba było przeznaczyć ?

Edytowano przez lesbycool

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lesbycool    13

no mi też właśnie wyszło 12 ha

 

a harmonogram prac zaczynaliście od wyrzucenie obornika ?

 

potem ścielenie zaś przygotowanie paszy objętościowych i treściwych potem zaś zadawanie tych paszy wozem paszowym potem dezynfekcja,zdajanie, dój ,mycie dojarki i aparatu udojowego i zaś posprzątanie obory i zamiatanie korytarzy i wieczorem tak samo tak robiliście ?

Edytowano przez lesbycool

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michaldeutz    9

Mi też wyszło ze 12 ha ale stwierdzam ze egzamin był łatwiejszy od tego z poprzedniego roku przynajmniej wszystko była jasne na początku byłem troszkę zaskoczony ale potem punkt po punkcie i szło to ogarnąć zapisałem 10 stron dużo założeń a zadawanie pasz zrobiłem na końcu po doju

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymek94    11

Witam was :)

Mi tez wyszło 12 ha łąk z przeznaczeniem na siano :D Jeżeli ktokolwiek by miał przykładowe rozwiązanie tego projektu to bardzo bym prosił o podesłanie linka :) pozdrawiam..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Mariuszbrzeski
      Witam jutro mam egzamin kat.T zetorem 3320 nigdy nie siedzialem w srodku tego ciagnika nigdy go z bliska nie widzialem uczylem sie jezdzic fergusonem 255 a w Wordze w Ostrołęce jest zetor 3320 i prosze o napiasanie mi Gdzie i jak sie odpala swiatła drogowe swiatła pozycyjne ,swiatła mijania no i płyny najlepiej gdzie sie znajduja Z góry dziekuje
    • Przez Nickk
      Dzień dobry,
       
      czy jest ktoś w posiadaniu akruszy egzaminacyjnych z kwalifikacji R 3 i R 16 z dnia dzisiejszego? (technik rolnik)
       
       
      Z góry dziękuję
      pozdrawiam
    • Przez tom446
      Mam pytanie zdawał ktoś tego typu egzamin?Jakie były pytania?
    • Przez BiniekD1
      Potrzebuje arkusz zadań technika rolnika 2013 proszę a wstawianie zdjęć lub plików zestaw x potrzebuje proszę o pomoc to pilne
    • Przez Paula
      Witam, szukam powodu dlaczego spada mi pietruszka prawdopodobnie podgryza ją jakiś szkodnik. Czy ktoś spotkał się z takim problemem. Co to może być za robaczek? Proszę o wskazówki co na to powinnam zastosować?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj