ansu

Coś wyje w silniku A4.236. Jednostka wyważająca??

Polecane posty

ansu    392

Witam

Zakupiłem MF 275 z silnikiem A4.236 popularnym w MF i ursus 4 cylindry

Odpala ładnie, równo, nie dymi z komina i z odmy, ciśnienie oleju OK. Po zakręceniu rozrusznikiem kontrolka gaśnie, po zgaszeniu zapala się po chwili.

Jest jeden problem coś wyje jęczy wraz ze wzrostem obrotów silnika. Podejrzewam, że to jednostka wyważająca?? Czy to się jakoś regeneruje wymienia łożyska, czy wymienia w całości???

post-30-0-52689200-1397117364_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Niema wspomagania, a hałas wyraźnie dobiega z okolic rozrządu, jakby tryby wyły nie stuka, nie puka, nie trzeszczy. Trochę rozbierania by się tam dostać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Kolega napisał że zapala się po zgaszeniu po jakimś czasie więc ciśnienie raczej ok. Zdejmij na chwilę pasek to wykluczysz pompę wody i alternator- ja bym zaczął od najprostszych rzeczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Zestaw naprawczy 400zł walki łozyska koła,nowy kompletny mechanizm z pompą 700zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damek89    1

Cześć Ansu. Jaka była przyczyna tego wycia w silniku?  Napisz co dokładnie wymieniłeś. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ansu
      Witam

      Mam ciągnik Massey Ferguson 275 odpowiednik Ursus 4514 i 4512 z silnikiem MF A4.236 66KM/2200rpm i mam zamiar zamontować turbosprężarkę z IVECO DAILY 99450703 , posiadam jeszcze pompę wtryskową z tego pojazdu, tylko nie bardzo pasuje, wszystko w bardzo dobrym stanie.
      Czy to ma szansę dobrze działać i przyniesie jakieś pozytywne efekty? Czy szkoda mojej pracy i czasu.
      Na początek tylko turbo.
      Czy nie jest za duże?
      Czy można zrezygnować z zaworu upustowego, nie bardzo mi się mieści?
      W zasadzie to tylko koszt mojej pracy.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj