Skocz do zawartości

Polecane posty

wacus1990    0

A na tym zdjęciu kilka postów wyżej tej ładnej c-360 z obciążnikami zewnętrznymi od c-328 i środkowym c-360 to obciążników od c-328 jest na tym kole 2 czy 3 ?

Wiadomość z agroFakt.pl

wacus1990    0

A łożyska w zwolnicach nie są za mocno obciążone przy takim większym ciężarze ? Bo jeden taki obciążnik od c-328 waży chyba 40 kg. 

Edytowano przez wacus1990

Mam tak ponad 10 lat i łożyska nie zmieniane i nic się nie zanosi żeby się uszkadzały, większe obciążenia są z masy ciągnika i maszyn zaczepianych niż z obciążników.

izydor6280    483

dlaczego ma się coś uszkadzać, co prawda 328 i początki 330 były robione z lepszych materiałów, ale tam wytrzymywało 

dziś ludzie podpinają do 360 większe maszyny i jakoś jeździ, więc kilka kilo na koło więcej nic nie uszkodzi

Adi96    867

Kolego jak 60-tka jest przystosowana ciągać po 8 ton to te łożsyka muszą to znieść więc tam 30 kg nie zrobi różnicy  od tak siebie ono nie rozlatuje,u mnie 60-tka z 1984 roku a nie były wymieniane łożyska 

Maniek101    103

Jak siedzisz za kierownicą to też są większe obciążenia a jak jeszcze pasażer na błotniku to już masakra, szkoda łożysk 

eddi87    0

Lepiej kupić dodatkowe dwa obciazniki na przód? Czy na koła? Obecnie z przodu mam 4 i przy agregacie traci czasem przyczepność

Pavlo4011    0

Witam,mam pytanie odnośnie obciążników tylnych kół. Mam założone po 3 szt na stronę czyli komplet i  tak się zastanawiam  czy jest to mi potrzebne i czy nie wpłynie negatywnie np na  opony ,łożyska itd. Dodam że moja 40stka nie pracuje w polu ,obrabia jedynie ogród i  pare rządków ziemniaków ,w sumie 30 arów . Przyczep też nie ciągam, w tym roku przyciągłem dwie przyczepy drzewa i to wszystko. W tym roku zrobiłem ogólnie 10  mtg. Wykonuje nią więcej prac  porządkowo-gospodarczych  np wykorzystując podnośnik.

Co sądzicie mają sens te obciążniki ???

Adi96    867

Każde dodatkowe obciążenie wpływa na elementy typu ośki łożyska czy opony ale to nie powód że od razu wszystko siądzie.Skoro nie robisz w polu nie potrzebny uciąg możesz zdjąć.Jedynie jak będziesz ciągnął przyczepę może być problem 

bears    28

Ja bym jednak zdjął te obciążniki, szkoda łożysk. Podobnie też nikogo nie zabieram na błotnik bo też mi mocno obciąża łożyska na jednym kole. Jak mam możliwość to włączam bieg polowy i idę obok ciągnika bo po co mam niszczyć łożyska a przyczep jednoosiowych w ogóle nie ciągam bo skoro od obciązników się niszczą łożyska to co dopiero mówić o przyczepie. 

• Haha 3

volvo    23
Napisano (edytowany)

Sześćdziesiątka bez obciążników z tyłu to marny traktor, słaby uciąg. Te 200 czy 300 kg w kołach to poprawa trakcji, bez szkód dla ciągnika. Nawet pług 3 na podnośniku więcej obciąża... Nawet wygląd ma lepszy z obciążnikami

Edytowano przez volvo

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Jacek098
      Witam.
      Chcę zakupić prasę Metal-Fach Z 562 z rotorem bez noży. Co o niej sądzicie? Zamierzam ciągać ją C 360 3P czy nie będzie miała za ciężko?
      Z ggóry dzięki za odpowiedź.

http://otomoto.pl/metal-fach-prasa-belujaca-z562-z-rotorem-prasa-belujaca-z562-z-rotorem-metal-fach-A240052.html
    • Przez BenQ
      Witam panów Może nie ten dział ...z góry przepraszam Mam problem .....posiadam reno 85-34 tx i c 360 3p Jak wiadomo są w nich 2 rożne typy oleju hydraulicznego . Mam do panów pytanie .....Nie chce mieszać oleju w reno tym z 3p  a posiadam 1 wywrotkę .....wiadomo zawsze coś oleju zostanie w wężu ...i jeden olej zabrudzi drugiemu Nie macie panowie jakiegoś sposobu aby używać 1 wywrotki na 2 ciągniki ? I nie zabrudzić oleju ?
    • Przez BenQ
      Witam panów.Mam problem ze swoim c 360 3p ...silnik dziwnie pracuje ....silnik ma niby 800mth po remoncie ..Ciągnik pracuje nie równo ...aż sąsiad mi się pytał dlaczego on tak "puka" pracuje podobnie do tego:
      z taką różnicą że mój po dodaniu gazu dymu na czarno ...i wydaje mi się że ma mniejszą moc Nie jestem tam jakimś super mechanikiem z góry dziękuję
    • Przez k1212
      Witam 
      Mam problem w moim ursusie c 360 3p rocznik 1989 z jednym akumulatorem, otóż gdy włożę klucz do stacyjki świecą mi dwie kontrolki od ładowania i ciśnienia oleju ( wiem że to normalne ) ale świecą także kontrolki od kierunkowskazów 1 przyczepy i 2 przyczepy i od kierunkowskazów ciągnika, gdy włączę i wyłączę kierunkowskazy te kontrolki dalej świecą cały czas . Jeszcze gdy przełączę na światła pozycyjne świeci mi kontrolka od świateł drogowych i tak samo na światłach mijania natomiast na światłach drogowych kontrolka nie świeci . Proszę o pomoc !!
    • Przez apokalipto
      Mam pytanie w swoim 3p mam wspomaganie z koła rozrządu i od jakiegoś czasu wyrzuca mi olej przez kolumnę kierowniczą. co może być przyczyną ? orbitrol nieszczelny czy co ? trzeba go wymienić ?? czy regenerować.  dodam że całe zegary są mokre od oleju.