Polecane posty

izydor6280    1146

wszystko pasuje zamiennie, nowego typu w 330 są te same co na 360


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wacus1990    0

A na tym zdjęciu kilka postów wyżej tej ładnej c-360 z obciążnikami zewnętrznymi od c-328 i środkowym c-360 to obciążników od c-328 jest na tym kole 2 czy 3 ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wacus1990    0

A łożyska w zwolnicach nie są za mocno obciążone przy takim większym ciężarze ? Bo jeden taki obciążnik od c-328 waży chyba 40 kg. 

Edytowano przez wacus1990

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam tak ponad 10 lat i łożyska nie zmieniane i nic się nie zanosi żeby się uszkadzały, większe obciążenia są z masy ciągnika i maszyn zaczepianych niż z obciążników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1146

dlaczego ma się coś uszkadzać, co prawda 328 i początki 330 były robione z lepszych materiałów, ale tam wytrzymywało 

dziś ludzie podpinają do 360 większe maszyny i jakoś jeździ, więc kilka kilo na koło więcej nic nie uszkodzi


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adi96    1848

Kolego jak 60-tka jest przystosowana ciągać po 8 ton to te łożsyka muszą to znieść więc tam 30 kg nie zrobi różnicy  od tak siebie ono nie rozlatuje,u mnie 60-tka z 1984 roku a nie były wymieniane łożyska 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maniek101    144

Jak siedzisz za kierownicą to też są większe obciążenia a jak jeszcze pasażer na błotniku to już masakra, szkoda łożysk 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eddi87    8

Lepiej kupić dodatkowe dwa obciazniki na przód? Czy na koła? Obecnie z przodu mam 4 i przy agregacie traci czasem przyczepność

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pavlo4011    0

Witam,mam pytanie odnośnie obciążników tylnych kół. Mam założone po 3 szt na stronę czyli komplet i  tak się zastanawiam  czy jest to mi potrzebne i czy nie wpłynie negatywnie np na  opony ,łożyska itd. Dodam że moja 40stka nie pracuje w polu ,obrabia jedynie ogród i  pare rządków ziemniaków ,w sumie 30 arów . Przyczep też nie ciągam, w tym roku przyciągłem dwie przyczepy drzewa i to wszystko. W tym roku zrobiłem ogólnie 10  mtg. Wykonuje nią więcej prac  porządkowo-gospodarczych  np wykorzystując podnośnik.

Co sądzicie mają sens te obciążniki ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adi96    1848

Każde dodatkowe obciążenie wpływa na elementy typu ośki łożyska czy opony ale to nie powód że od razu wszystko siądzie.Skoro nie robisz w polu nie potrzebny uciąg możesz zdjąć.Jedynie jak będziesz ciągnął przyczepę może być problem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bears    540

Ja bym jednak zdjął te obciążniki, szkoda łożysk. Podobnie też nikogo nie zabieram na błotnik bo też mi mocno obciąża łożyska na jednym kole. Jak mam możliwość to włączam bieg polowy i idę obok ciągnika bo po co mam niszczyć łożyska a przyczep jednoosiowych w ogóle nie ciągam bo skoro od obciązników się niszczą łożyska to co dopiero mówić o przyczepie. 

  • Haha 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
volvo    47

Sześćdziesiątka bez obciążników z tyłu to marny traktor, słaby uciąg. Te 200 czy 300 kg w kołach to poprawa trakcji, bez szkód dla ciągnika. Nawet pług 3 na podnośniku więcej obciąża... Nawet wygląd ma lepszy z obciążnikami

Edytowano przez volvo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciejs67    0

Elo.

Takie pytanko, obciążnik z takim wycięciem jest po to aby wszedł do samego końca belki,zakrywając śruby,i umożliwił montaż 6szt?

obciazniki2.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciejs67    0

ja mam wszystkie z prostokątnym wycieciem,i nie wchodzi 6szt poniewaz opiera sie na srubach,stąd moje pytanie,jak to bylo orginalnie montowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marioboss    39

Obciążników było co najmniej trzy rodzaje. W każdym razie, roczniki 80-te wzwyż, miały już chyba tylko jeden rodzaj obciążników i montowane były po 6 sztuk. Ja mam c-360 z 79-go roku i miałem fabrycznie 4 sztuki i przyspawane dwa ograniczniki na tej ramce obciążników. Ojciec swego czasu zdjął wszystkie i kładł sobie na brony, celem dociążenia, aż w końcu jeden zginął. Zostały mi trzy, a że to było za mało, to udało mi się załatwić jeszcze 4 identyczne i teraz mam 7. Ostatni wystaje może z centymetr poza ramkę. Ograniczniki oczywiście wywaliłem. Tyle tylko, że moje obciążniki są nieco cieńsze i mniejsze, niż te w nowszych ciągnikach. Ale tamte też chyba idzie upchać w takiej ilości, tylko pewnie będą więcej wystawać i trzeba dłuższe śruby do przykręcenia przedniego zaczepu. Nie miałem nigdy okazji zmierzyć jednych i drugich, ale moje wyraźnie są cieńsze, od tych nowszych. Jako ciekawostkę napiszę, że kolega ma c-360 z 85-go roku i ma 7 obciążników, ale też jakieś dziwne, bo od góry, na środku, mają wycięcie, tak mniej więcej na 3-4 cm szerokości. Ale o ile wiem, to to są już te nowsze, większe. Kolejny u mnie ma 3P z 89--go i ma 6 sztuk, te nowszego typu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1146

w 360 na zaczep były 3 rodzaje: 
zaczep starego typu, czyli jednolity spawany
zaczep nowego typu i tu dwa rodzaje ze względu na umiejscowienie akumulatora, czyli końcówka produkcji 3p i akku pod filtrem


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Celownik07    610

Witajcie,

Noszę się z zamiarem dołożenia obciązników na tylne koła - może i przednie (?). Podejrzewam że kiedys ten ciągnik je miał ale przy sprzedaży handlarz sprzedał osobno. I pytanie czy gra warta świeczki czy kasa wydana na darmo?. Ma ktoś porównanie bez a z obciążnikami i by doradził czy warto? Chciałem te nowego typu bo ładniej wyglądają na felgach ale pewnie są lżejsze niż te starszego.

Ps. Ziemie lekkie 4-6kl jak to ma znaczenie.

Biorę po 100zł i słucham Państwa....

obraz.png

Edytowano przez Celownik07

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GABBER85    1251

dołóż tą siątke komuś do tych obciążników i opchnij. Jeśli przy orce koło bez obciaznikow zaczyna sie slizgac to z obciaznikami jeszcze nie, Taka różnica

 


>>>>>> 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Celownik07    610

małorolni mają sentyment do tych konstrukcji - taki syndrom sztokholmski . Ostatnio byłem świadkiem rozmowy takich ze jakby jeszcze je produkowali to woleliby nową siątkę z kabiną i 4x4 niz te zachodnie JD. Argumentacja oczywista - lejesz i jedziesz, na polu naprawisz, a do np.  JD juz trzeba serwis wzywac.

Na moją uprawe dopłat w zupełności wystarczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grab12    53

Co do uciągu to tylko na tył potrzebne chyba że dźwigasz coś i bierze cię na dęba każdy kilogram na tył to mniejszy poślizg + jak najmniejsze cieśnienie w kołach u mnie jest 0.8 bara

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Jacek098
      Witam.
      Chcę zakupić prasę Metal-Fach Z 562 z rotorem bez noży. Co o niej sądzicie? Zamierzam ciągać ją C 360 3P czy nie będzie miała za ciężko?
      Z ggóry dzięki za odpowiedź.
       
      http://otomoto.pl/metal-fach-prasa-belujaca-z562-z-rotorem-prasa-belujaca-z562-z-rotorem-metal-fach-A240052.html
    • Przez BenQ
      Witam panów Może nie ten dział ...z góry przepraszam Mam problem .....posiadam reno 85-34 tx i c 360 3p Jak wiadomo są w nich 2 rożne typy oleju hydraulicznego . Mam do panów pytanie .....Nie chce mieszać oleju w reno tym z 3p  a posiadam 1 wywrotkę .....wiadomo zawsze coś oleju zostanie w wężu ...i jeden olej zabrudzi drugiemu Nie macie panowie jakiegoś sposobu aby używać 1 wywrotki na 2 ciągniki ? I nie zabrudzić oleju ?
    • Przez BenQ
      Witam panów.Mam problem ze swoim c 360 3p ...silnik dziwnie pracuje ....silnik ma niby 800mth po remoncie ..Ciągnik pracuje nie równo ...aż sąsiad mi się pytał dlaczego on tak "puka" pracuje podobnie do tego:
      z taką różnicą że mój po dodaniu gazu dymu na czarno ...i wydaje mi się że ma mniejszą moc Nie jestem tam jakimś super mechanikiem z góry dziękuję
    • Przez apokalipto
      Mam pytanie w swoim 3p mam wspomaganie z koła rozrządu i od jakiegoś czasu wyrzuca mi olej przez kolumnę kierowniczą. co może być przyczyną ? orbitrol nieszczelny czy co ? trzeba go wymienić ?? czy regenerować.  dodam że całe zegary są mokre od oleju.
    • Przez Szafranek
      Kupię oryginalną osłonę sprężarki do c 360 3 p?  Szukam od jakiegoś czasu niestety bez skutecznie. Jeśli ktoś ma proszę o kontakt.

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj