michal124

Cyklop - Problem z podnoszeniem przy obciązeniu

Polecane posty

michal124    8

Po wymianie rozdzielacza na pusto cyklop ładnie podnosi i wogóle. Ale tylko jeżeli weźmie się obornik w widły to się tylko trochę podniesie i wtedy trzeba puścić dźwignie i znowu. Dodam że przed wyminą rozdzielacza działo się to na rozgrzanym oleju a teraz po wymianie nawet na zimnym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Wycześć lub wymień zawory przeciążeniowa, za pomppą masz kostkę z 3 rurkami, a w niej śrubę taką dość dużą, wykręć ją i wyczysć, i może dokręć z 1-2 obroty.

Nie potrzebnie rozdzielacz wymieniałeś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol445    89

Wymontuj pompe i zawieź do specjalistów niech sprawdza czy jeszcze daje ciśnienie. Sprawdź ilość oleju czy jest go wystarczająca ilość. Sprawdź zawór przeciążeniowy. Jeśli to nie da rezultatu to jeszcze dzielnik strumienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    459

Wymontuj pompę i daj do sprawdzenia- moim zdaniem to przesada, w cenie sprawdzenia pompy kupisz manometr i przyłącze, dzięki czemu będziesz mógł diagnozować usterki w układach hydraulicznym, nie tylko cyklopa. Pomiar ciśnienia w różnych punktach układu da Ci już jakiś obraz usterki. A po drugie to gdzie są moderatorzy? O cyklopie jest przecież jeden zbiorczy temat już.


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal124    8

Wycześć lub wymień zawory przeciążeniowa, za pomppą masz kostkę z 3 rurkami, a w niej śrubę taką dość dużą, wykręć ją i wyczysć, i może dokręć z 1-2 obroty.

Nie potrzebnie rozdzielacz wymieniałeś.

Masz racje pomyliłem się nie był wymieniany rozdzielacz tylko właśnie ta kostka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Więc dokręć tą śrubę.Ja w tym roku sprzedawałem pompę do cyklopa to nie raz dzwonili, a jeden to przyjechał po pompę, bo problem był. Pompy nie sprzedałem od razu tylko tłumaczyłem żeby zawór wyczyścili, jeden założył nową kostkę i nic nie pomogło, to dokręcił śrubę z 1 obrót i zaczął pracować normalnie.

Jakoś po tym jak mówiłem żeby tą kostkę wyczyścili nikt już drugi raz nie zadzwonił po pompę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junkers    44

Mi to wskazuje na uwalona sekcje podnoszenia, rozkrec ja z przodu i z tylu i sprawdz czy cos nie peklo.

Z zaworem przeciazeniowym baw sie tylko z zegarem koszt 50zl + zlaczka, ale ten jeden obrot szkod nie powinien narobic. Ja ma ustawione 110bar.


KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez dawid888
      Witam
      mam problem z cyklopem, Mianowicie od pewnego czasu zaczął wolniej podnosić. A przy naciśnięciu drugiej wajchy od zamykania wideł przyspiesza, gdy łamie go zamykają się same widły. Czy wymiana rozdzielaczy załatwi sprawę?
    • Przez michal2704
      Witam. W moim traktorze jest tak ze jak rozgrzeje sie olej to bardzo słabo podnosi. Na zimnym jest ok ale ma bardzo małe ciśnienie 70 bar, a powinno być 180. Założyłem już trzecią pompę i nic nie pomogło. Zaworek przy rozdzielaczu także już wymieniałem i nic to nie pomogło. Odłączyłem przewód od regulatora siłowego aby olej szedł tylko na wyjścia hydrauliczne i ciśnienie wzrosło do 80. Nie wiem co już zrobić. Czy to może być wina rozdzielacza? Jeszcze chciałem sie zapytać bo ten wałek w nowej pompie mogę przekręcić ręka. W c-360 nie można było tego zrobić ręką tylko kluczem. Dodam ze rozdzielacz nie ma wielkich wycieków. Liczę na szybko odpowiedź bo orka czeka.
    • Przez dawidki16
      Witajcie,
      ojciec kupił nie dawno cyklop t214/3, który był dłuższą chwilę nie używany. W dniu kiedy przywieźli go do nas to siłownik od prostowania ramienia bardzo mocno przepuszczał olej ale już następnego dnia nie puścił w zasadzie ani kropli.
      Ojciec kupił nawet zestaw uszczelniaczy i próbował dziś go rozebrać, lecz nie da się wyciągnąć drutu mocującego, więc jak rozebrać ten siłownik, a i dodam, że nie widać przy siłowniku nigdzie, żadnej nakrętki czy czegoś w tym rodzaju co by ułatwiło rozebranie go.
    • Przez dawid888
      Witam
      mam problem z cyklopem , po zgaszeniu Ciagnika Cyklop w 2,3 minutach opuszcza bez obciążenia, słychac przy tym dośc głośne pstrykanie, natomiast podnośi bardzo dobrze, Problemem jest siłownik czy rozdzielacze ?!
    • Przez karolsz34
      Witam! Rozglądam się za ładowaczem cyklop i chciałbym się dowiedzieć czym się różni t-214/1 od t-214/3? Wiem jedynie, że ten nowszy ma siłownik pomiędzy ramionami montowany od góry a starszy od dołu. Czy są jeszcze jakieś różnice? Który jest lepszy. Jak się sprawdza stan rozdzielaczy bo manometr do hydrauliki mam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj