Zaloguj się, aby obserwować  
funkmaster1993

Kosiarka samojezdna.

Polecane posty

MarcinPL    0

A czy takim czymś można by było wjechać w ugór? i czy można by było coś podpiąć do przydomowej działki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
quercus    7

No można by wjechać ale to już by musiała być mocniejsza maszyna. Ale chodzi Ci o pług czy co ??


,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinPL    0

Chodziło mi np czy by jedną brone ciężka uciągnoł. Raz widzialem w castoramie byl ciągniczek tego typu i mial w komplecie przyczepke 1 bronę i pług 1 skibowy. Zaciekawilo mnie to bo jakoś nie wyobrażam sobie żeby taki dał radę orać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor    4

a co ci przeszkadzają te noze? przeciez są podnoszone


Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinus    2
Jeszcze jedno pytanie. Te traktorki mają możliwość ściągnięcia adaptera koszącego?

witam mają możliwość ściągnięcia adaptera koszącego ale nie wiem czy warto ściągać bo można spokojnie jeździć z nim ja cały czas jeżdżę z nim jak np ciągnę przyczepkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
quercus    7

One pociągną pług. Ale nie licz że to będzie nawet 1*25. Można te adaptery ściągać w niektórych.


,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krolikNH    56

A po co ściągać jak można podnieść. Chyba, że chcesz tym traktorkiem off-road robić... :D


Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Luker    1

Witam,

myślę że mogę coś powiedzieć o takich kosiarkach bo zajmuję się utrzymywaniem terenów zielonych (parki, boiska, ...). Jeżeli mówisz o pow. 1,5 ha z wyrzutem bocznym to polecałbym jakąś maszynkę MTD (średni pułap cenowy), byle silnik był Briggs&Stratton o mocy pow. 14 KM. 12 KM (najczęściej spotykane), ale przy wyższej trawie i bardziej mokrej może już nie dawać rady. Szerokość koszenia to zazwyczaj od 80 - 120 cm. W zależności od mocy. Jeżeli często kosisz trawę (a przy tej szerokości trochę czasu to zajmuje) to tylko wyrzut boczny. Dobrą alternatywą może być wyrzut tylni do kosza, bo jak masz trawę za wysoką, to rozrzucona przykryje trawnik i zacznie gnić. Wiadomo czym to się skończy. A tak zawsze możesz wrzucać do kosza i dalej na kompost. Jeżeli masz na wydanie powyżej 15 tys. zł to zapraszam do sklepu Stihla (Vikinga), Stigi lub Husqvarny. Bardzo dobra jakość. A jeżeli szukasz maszynki, której Twoje pokolenie nie zakatuje to Etesia, ale to już ceny nie dla śmiertelników.

Oczywiście zawsze możesz wybrać coś tańszego, też będzie kosić, wcale nie gorzej, ale możesz się zawieść wykonaniem i zdesperować naprawami. Tu nie wymienię marek, bo wystarczy przejechać się do marketu ;)

 

Co do odgarniania śniegu. Ostatnio widziałem, da się, ale trzeba mocno przód dociążyć. Traktorki są lekkie i zamiast odgarniać śnieg po prostu po nim pojadą. Jak jest chlapa na dworze to daje rade, ale inaczej to tylko cegły, albo krawężniki trzeba dopiąć do pługa.

A dodatkowe narzędzia. Są traktorki, które można doposażyć w bierne narzędzia, lub takie z napędem od własnych kółek, takie jak siewniki, rozsiewacze, wertykulatory, aeratory, pługa do orania nie widziałem. Ale są też traktorki z przyłączeniem i można zaczepić np. glebogryzarkę z tyłu, albo w niektórych agregat tnący z przodu.

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1562
Jeszcze jedno pytanie. Te traktorki mają możliwość ściągnięcia adaptera koszącego?

 

 

Mają zdejmowany zdapter i ja radze zdejmowac bo jak sie jedzie i np. wytaje kamien z ziemi to mozna sobie noze pogiąc albo to oske od adapteru czy jakos tak

 

a co do odsniezania to radze go na zime wstawiac w ciepłe miejsce bo jak stoi w garazu bez rzadnego ogrzeawnia to nie darady go zapalic ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powierzchnia koszenia została w znaczącym stopniu zmniejszona, i dlatego i z braku funduszy ojciec zdecydował sie na kosiarkę zwykła.

A więc tak silnik musi być Briggs&Stratton, musi być napęd, silnik powyżej 4,5 km. Wczoraj mi się całkowicie rozwaliła już 9 letnia kosiarka sipmy.


FUNKMASTER

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez mlodykom1
      Witam przymierzam się do zakupu kosiarki dyskowej mam na uwadze dwie firmy SAMASZ i VICON. Waszym zdaniem która lepsza??? Obie na centralnym zawieszeniu. Będę wdzięczny za opinie
    • Przez miteszko123
      Witam, potrzebuje namiaru do osoby ktora zajmuje sie plandekami do kosiarek. Chodzi mi o model fella sm320. Na necie sa ale strasznie drogie 


    • Przez rolnik8712
      Witam,
      Czy ktoś z Was używał kosiarki firmy TORO model REELMASTER 108?
      Prośba o opinie
      Dziękuję

    • Przez michaluspl
      Hej, 
      mam pytanie czy do kosiarki Wirax Z-069 165cm (starszy model bo z osłonami na ramce rurkowej)  pasują części od kosiarek jakiegoś innego producenta bo dedykowanych do tego modelu jak na lekarstwo. Czeka mnie odszykowanie takiej przed sezonem na siano a stała kilka lat na dworze bez przykrycia. 
    • Przez sinek
      Witam szukam kontaktu z osobami które posiadają i użytkują pokosówek forshint e303 z góry dzięki i pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj