farmer_89

co zasiac?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
farmer_89    20

Witam, może pomożecie mam dwa gospodarstwa i jedno to znaczy ziemia jest oddalona o ok 10-13 km od mojego miejsca zamieszkania i tu pytanie czym mam te pola obsiać żeby było to jakos opłacalne i nie wybadawac za dużo kasy na dojazdy? może laki? lub inny pomysl, czy dac sobie spokoj i poscic w dzierzawe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer_89    20

13 km jednak sporo w obie strony daje to nam 26km i pomnozyc to prze cene paliwka to się robi jakas suma, jest tam ok 10ha 3 b klasa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cinek1808    1746

jak 10 ha to można śmiało jeździć pewnie najlepszym wyjściem było by zboże lub kukurydza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal009    27

Jak masz szybki traktorek i tura to wrzucasz maszyny na przyczepę i uprawiasz, a później tylko jedziesz siewnikiem i siejesz. Możesz zasiać 5 ha gryki a 5 ha żyta konsumpcyjnego. Znajdz w okolicy rolnika, który usługowo Ci opryska i może jakoś to wyjdzie na plus. 13 km na 10 ha to nie daleka droga, bo już jest do czego jechać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer_89    20

a jakby zasiać laki? nie trzeba jezdzic orac uprawiac? a siano czy sianokiszonka by mi się przydala bo mam produkcje mleczna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian7k    110

Może lepiej plantacje wieloletnie np.13ha porzeczki czarnej,dochód mógłby śmiało pokryć koszty dojazdu opryskiwaczem.Zależy co robisz ,do czego masz sprzęt i ile masz czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stg    21

Na 10 ha dobrej ziemi warto jechać, a to czy łąki czy pole to musisz sam sobie odpowiedzieć.Bardziej potrzebujesz zboża, czy siana/sianokiszonki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer_89    20

potrzebuje wszystkiego ale chyba utrzymanie laki to sa mniejsze koszty niż zboza, na laki to tylko nawoz kosic i robic baloty a zboze oprócz tego to jeszcze opryski uprawa orka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Hubert21
      Witam czy po życie na kiszonke można by zasiac koniczyne lub lucerne
    • Przez ursusc335m
      Witam. Mógłby mi ktoś doradzić jaki poplon zasiać na koniec kwietnia, początek maja po ziemniakach?  Chodzi mi o to, że pole ten rok odpoczywa (nie sieję zbóż bo nie hoduję zwierząt ) i nie wiem co zasiać  żeby okres do kwitnięcia tego poplonu  i jego orki był dłuższy niż gorczycy  czyli ok. 2 - 2,5 miesiąca ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj